Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Официална тема за ВСВ загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    кой е човека на снимката

    Comment


      който ти е никнейм

      Comment


        Аз пък мислех повече в посока Хрушчов?
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          мхм. Хрушчов, защото това са петлици /не знам дали са руската армия се използва същата дума все пак не се занимавам с нея/ на генерал-лейтенант а от 43-45 Х. е такъв. коригирам се.

          Дори на подсъзнателно ниво бях отсвирил хрушчов като отговор въпреки, че знаех, че има голяма прилика, а и тия генерал-лейтенантски петлици... не знаех, че стига с това партийно комисарстване до такъв ранг.

          Comment


            Ето ви една загадка. Предполагам, че ще ке заинтересуват повече хора отколкото в редовните за германски офицери. кой е човекът бих питал кога и къде е правена, но няма да задълбавам. Тук е доста неясна и отрязана /имам цялата снимка, но нямам възможност да ви я покажа/, но такъв е живота.

            Comment


              Това, освен че ми изглежда на британска униформа, не знам какво е. А Хрушчов го познах по физиономията, аз от петлици не разбирам
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                не е британска

                Comment


                  Не е Хрусчов.Ето два жокера:
                  1.Той е ръководил отбраната на Сталинград.
                  2.Ето още една негова снимка.

                  Comment


                    Този на снимката е Василий Чуиков!
                    „Този, който не е готов да отдаде живота си тои не е достоен да го притежава.“

                    Comment


                      Док Холидей написа
                      Ето ви една загадка. Предполагам, че ще ке заинтересуват повече хора отколкото в редовните за германски офицери. кой е човекът бих питал кога и къде е правена, но няма да задълбавам. Тук е доста неясна и отрязана /имам цялата снимка, но нямам възможност да ви я покажа/, но такъв е живота.

                      С тоя нос на Хрушчов ми мяза.

                      Comment


                        уфф на всички ни се привижда хрушчов, но тц.
                        нататък

                        Comment


                          Браво лейтенант.
                          Ето и инфо за него.Той е роден на 30.01.1900.Учи в военна академия Фрунзе.През 1917г. става червеноармее,а през 19 войник от червената армия.През 1939 слжи в полската кампания. Когато Операция Барбароса е започната, Чуйков е военно аташе в Китай, от където е отзован през 1942 и е назначен за заместник-командващ съветската 64-та армия.Чуйков има славата на много строг офицер.Раководи зщитата на Сталинград1942/43,а през 43 ставва командващ на 8-ма гвардейска армия.След края на войната заема поста на първи заместник на главнокомандващия съветските армии.

                          Comment


                            Ето и една загадка и от мене.Не е много трудно, но все от някъде трябва да се почне!
                            „Този, който не е готов да отдаде живота си тои не е достоен да го притежава.“

                            Comment


                              мантойфел

                              Comment


                                Айде и една загадка от мен (с повишена трудност). Кой е пича на снимката? Ако някой познае и къде е направена, получава бонус - медал 1-ва степен на Бойна Слава :clown:
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X