Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Официална тема за ВСВ загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    А според вас на моята загадка е отговорено , така ли? 11 армия, през 44 става танкова добре, има 11 танкова, но има още две танкови за които нищо не чувам, добре няма да ви мъча, явно ви е до друго:

    1.Panzer-Armee Aufgestellt: 25.10.1941
    2.Panzer-Armee Aufgestellt: 05.10.1941
    3.Panzer-Armee Aufgestellt: 01.01.1942
    4.Panzer-Armee Aufgestellt: 01.01.1942
    5.Panzer-Armee Aufgestellt: 08.12.1942
    5.Panzer-Armee Aufgestellt: 05.08.1944
    11.Panzer-Armee Aufgestellt: ??.03.1945
    6.SS-Panzer-ArmeeAufgestellt: 24.09.1944
    11.SS-Panzer-Armee Aufgestellt: 26.11.1944
    Panzer-Armee "Afrika" Aufgestellt: 01.09.1941 и разбира се
    deutsch-italienische Panzer-Armee Aufgestellt: 01.10.1942

    Обаче, пак има проблем. Всъщност първата танкова армия е четвърта, обединението между 2 и 3 танкова групи през юли 1941 година, под командването на Клуге. Не четете , ей! танковите армии не знаете, кво да си говорим.


    Всички подробности на:


    За новата загадка, имам два варианта, през 1942 година е осещствена операция срещу Нова земя, с десанти включително, но са моряци, иначе през 1944 година германска група диверсанти е пусната в Калмишката степ, но е унищожена южно от Степной. 16 моторизирана дивизия, никога не съм вижсдал обаче потвърждения би трябвало да е пратила някого да си измие ботушите в Каспийско море

    Comment


      Dinain написа
      Зад линията на фронта или като най-голямо разстояние от немската довременна граница?
      Като най-далечна точка на настъпление на Оста на Източния фронт въобще. Не се има в предвид зад линията на флонта.



      За новата загадка, имам два варианта, през 1942 година е осещствена операция срещу Нова земя, с десанти включително, но са моряци, иначе през 1944 година германска група диверсанти е пусната в Калмишката степ, но е унищожена южно от Степной. 16 моторизирана дивизия, никога не съм вижсдал обаче потвърждения би трябвало да е пратила някого да си измие ботушите в Каспийско море
      Цъ Ама това с Каспийско море те диближава до отговора.

      Comment


        Е, да не почвам като Холидей, ама ако е на фронта, трябва да е между Елиста и Степной, слагам карта, не е много точна, това е зона охранявана от 1 дивизия на 300 км фронт, и това е 16 моторизирана дивизия, числяща се към 4 танкова армия. По-на юг действат някакви флангове на 1 танкова армия към Майокоп. Като казваш подразделение, което е лесно да се установи, полк, дивизия или корпус имаш предвид, може би рота? И още едно уточнение, може би при картите изток не е точно изток, земята не е плоска и Сталинград да е по на Изток?

        А я, намерих, май бях забравил а съм чел - Italian Decima Flottiglia MAS също участва, торпедни катери в Каспии, интересно как са стигнали до там, по въздух ли. а иначе има и едни данни, но от потребители по форумите, че едно подразделение от 8 бронирани коли и някакви камили е стигнало до Астрахан?! но са от 16-та дивизия, отделение 116
        Last edited by von Danitz; 20-06-2006, 18:43.

        Comment


          von Danitz написа
          Като казваш подразделение, което е лесно да се установи, полк, дивизия или корпус имаш предвид, може би рота?
          Дивизия.

          И още едно уточнение, може би при картите изток не е точно изток, земята не е плоска и Сталинград да е по на Изток?
          Всъщност тази най-далечна точка се пада и най-южната, достигната от силите на Оста на Източния фронт. Възможно е наистина да е имало някакви италиански катери, но в случая става въпрос за нещо друго.Командирът на въпросната дивизия дори получава Рицарски кръст за този бих казал символичен и по-скоро с пропаганден характер успех и е повишен в звание. Всъщност, мисля, че отговорът ще ви изненада.

          Comment


            Орджоникдзе, Налчик, Малгобек, това е Трети танков корпус - 3 Pz.Div., 13 Pz.Div., 23 Pz.Div., SS Wiking Pg.Div., 50 Inf.Div., 370 Inf.Div. 111 Inf.Div. Някоя от тези може би имаш предвид?

            Но пък така е много просто, може би имаш предвид 2 планинска дивизия на румънците? командир ION DUMITRACHE , те спасяват даже при Орджоникидзе 13 танкова дивизия от обкръжение, но тя вече си е била там.

            Comment


              von Danitz написа
              Но пък така е много просто, може би имаш предвид 2 планинска дивизия на румънците? командир ION DUMITRACHE , те спасяват даже при Орджоникидзе 13 танкова дивизия от обкръжение, но тя вече си е била там.
              Точно

              Comment


                Ще мреш, не ще те никой знай...

                Нещо лесничко. Как се казва руския посланик в Берлин на 22 юни 1941 г.?

                Comment


                  von Danitz написа
                  Ще мреш, не ще те никой знай...

                  Нещо лесничко. Как се казва руския посланик в Берлин на 22 юни 1941 г.?
                  граф Фон Шуленбург

                  Comment


                    хихихи, я пак виж какъв е въпроса ми? Точно обратния- руският в Берлин

                    Comment


                      von Danitz написа
                      хихихи, я пак виж какъв е въпроса ми? Точно обратния- руският в Берлин
                      уф- верно

                      Абе нещо ми се върти в главата името Мерекалов....да не кажа голяма глупост, ама айде да предположа.
                      Last edited by Sturmpionier; 22-06-2006, 20:10. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      Comment


                        Нц

                        Comment


                          Деканозов
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Правилно, http://svr.gov.ru/history/dekanozov.html

                            ти си наред!

                            Comment


                              Коя е най-северната битка през ВСВ? В смисъл провела се най-близко до северния полюс. Морски битки са естествено включени.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Хм, Шпицберген е превземан от германците за кратко през 1943

                                Comment

                                Working...
                                X