Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мястото на религията

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа
    Да си призная, в изключително критични ситуации, когато не съм виждал рационален изход съм разчитал само на свръхестественото и съм отправял молитви към Бог (не съм сигурен точно какво съм имал пред вид). А Законът на Мърфи, според който ако ти се случи нещо хубаво, то непременно ще последва нещо двойно по-лошо, отколкото хубавото е било хубаво (малко го перефразирах), при мен често пъти действа безотказно, което ме кара да се замисля, дали това не е божие наказание заради отношението ми към Бога?:sm186:
    Оффф... Я стига съм дрънкал глупости!...:1087:
    Ами пробвай обратното, от опит глава не боли само може да те засърби. :p Не, не се чувствам богиня. Но някак си не ми опонира да съм чак толкова .......... космата.
    П.П. Виж дъщеря на Бога ми звучи по-добре

    Comment


      Аз съм вероятно по-окосмен под мишниците, а и не се епилирам, което ме кара да мисля, че произходът ми е маймунски. Нямам, обаче данни за окосмяването на Бога и неговия образ и подобие - Адам.
      P. S. Аз пък съм син на Божествения...

      "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
      It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

      Comment


        Аде наистина стига глупости - да говорим за религия а не кой какъв Бог харесва и дали въобще харесва Бог.
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа
          Аз съм вероятно по-окосмен под мишниците, а и не се епилирам, което ме кара да мисля, че произходът ми е маймунски. Нямам, обаче данни за окосмяването на Бога и неговия образ и подобие - Адам.
          Императоре, изместихме темата. Просто маймуната не ми харесва, предпочитам Бога като алтернатива. А дали Адам е бил космат - един Бог знае.

          Comment


            По същия начин някои хора не харесват тюрките и предпочитат да са бактрийци. Поставят си го за цел и напасват всичко, като игнорират аргументите против. Други пък твърдят, че не сме славяни!?:sm186: А това, че не харесваш нас, маймуните не мисля, че е достатъчно сериозна причина да вярваш в нещо друго, макар че никой не е в състояние да ти попречи.
            P. S. Та иска ми се децата да се учат да си обясняват света по рационален начин, а не да приемат всичко необяснимо за свръхестествено. Всичко си има обяснение. Това, че не можем да си обясним някои неща се дължи по-скоро на недостатъчните ни знания по някой въпрос. Науката вече е отговорила на много въпроси. Например, защо когато вали дъжд, гърми, защо Земята обикаля около Слънцето, а не обратното. Защо Земята не е плоска. В Средните Векове са горели на кладата, ако някий оспори Централното положение на планетата Земя в Слънчевата Система... А заради всичко, което древните не са можели да си обяснят са възникнали различни вярвания и богове - Бог на гръмотевиците, Бог на плодородието, Бог на търговията и т. н.

            "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
            It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

            Comment


              княз Крылов написа
              Женити всички ги е създал Бог - няма как от маймуна да излезе такова прелестно творение
              Трябва да уточня нещо - рогатият се е промъкнал в гаража докато Бог е бил в обедна почивка и е саботирал проекта. Тук се сещам за един виц по въпроса, но ще ме цензурират. Мога само да посъветвам Белослава да не се ограничава до маймуните - може да се счита за произлязла от влечугите, рибите или едноклетъчните със същата увереност. Накрая всичко идва от звезден прах, така че е естетически приемливо
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                От което следва, че ние сме потомци на звездите. :rock: Следователно сме звезди.По-добре звучи, наистина.

                "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                Comment


                  Hehe

                  беллосллава написа
                  Императоре, изместихме темата. Просто маймуната не ми харесва, предпочитам Бога като алтернатива. А дали Адам е бил космат - един Бог знае.
                  Много неща в живота не ни харесват , но за съжаление трябва да се примирим с тази мисъл и да я приемем като нещо нормално и естествено е но трябва и да сме наясно :mhehe:
                  Така че добре че са били маймуните за да ни има и нас сега, на това да сме благодарни , а не на нещо дето някой предпочитат да споменават вместо да приемат фактите и да преиначават истината както им е угодно. :tup: :mike:
                  Та те дори не спазват собствените си закони писани в тяхното писание не лъжи , а самите те не се осъзнават че лъжат като приемат нещо неистинно и невярно за вярно и го повтарят много пъти докато започнат да си мислят че е вярно , както имаше една приказка - една лъжа повторена 100 пъти ставала истина , ама и милон пъти да се повтори пак няма да е :1087:
                  Така че за мене религията е обществено опасно явление и довежда до частична лудост и невменяемост , затова аз бих казал че всички религиозни са един вид луди и за тях трябва да има специална стая в лудницата докато не проумеят заблудата си , същото така и поне още няколко отделения за други нам себеподобни изменили половите си самоосъзнавания различно от естественото им състояниее, отделно от намиращите се там :rock: :aaa: :twisted:

                  Comment


                    Каква е разликата между атеиста и просветения (научно) вярващ:

                    Има разлика в това да не вярваш в Бог или просто да не Му Вярваш...
                    [приятеля ми, 2005].

                    Comment


                      Интересен човек ще да е тоя приятел.

                      Инак, предлагам да посторим още едно крило на тази специална форумна стая, защото тя се е препълнила. Велико нещо е жаждата за празнословие. Имаше някакъв специален термин, но го забравих...

                      Comment


                        plameniv , мисля че тук вече нарушаваш правилата на форума обиждайки вярата на множество хора по света съградена и носеща основните човешки морални ценности в продължение на над 1800 години. самата така наречена от нас наука и логика са вид вяра в това че нещата се движат по определени закони - в основаната на тази вяра дълбоко в себе си лежат недоказани но приети от нас на доверие "факти" - факти които според "логиката" са "логика". Все едно че спроед Бог има Бог. Така че в случая правото на всеки да вярва в каквото си иска и да го обосновава за себе си по начин който му е удобен е негово свещено право. Никой няма право обаче да натрапва своята вяра на другитие, особенно ако те ясно дават да се разбере че това е нежелателно за тях.

                        Още веднъж призовавам да спрем дискусията относно съществуването или не на Бог и свързаните с това философски въпроси.

                        Също така призовавам модераторите да си гледат работата по-усърдно.

                        Kaiser написа
                        Интересен човек ще да е тоя приятел.

                        Инак, предлагам да посторим още едно крило на тази специална форумна стая, защото тя се е препълнила. Велико нещо е жаждата за празнословие. Имаше някакъв специален термин, но го забравих...
                        Думата е "логорея" - или по народному "словесна диария"
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          Mne

                          княз Крылов написа
                          plameniv , мисля че тук вече нарушаваш правилата на форума обиждайки вярата на множество хора по света съградена и носеща основните човешки морални ценности в продължение на над 1800 години. самата така наречена от нас наука и логика са вид вяра в това че нещата се движат по определени закони - в основаната на тази вяра дълбоко в себе си лежат недоказани но приети от нас на доверие "факти" - факти които според "логиката" са "логика". Все едно че спроед Бог има Бог. Така че в случая правото на всеки да вярва в каквото си иска и да го обосновава за себе си по начин който му е удобен е негово свещено право. Никой няма право обаче да натрапва своята вяра на другитие, особенно ако те ясно дават да се разбере че това е нежелателно за тях.

                          Още веднъж призовавам да спрем дискусията относно съществуването или не на Бог и свързаните с това философски въпроси.

                          Също така призовавам модераторите да си гледат работата по-усърдно.

                          Думата е "логорея" - или по народному "словесна диария"
                          Ако някой се смята за обиден извинявам се предварително , аз не съм насочил обидите си към никого просто изразявам мнението си , както всеки друг
                          Това че моето мнение е такова е продуктувано от последователноста в моите разбирания за религиите , мисля че достатъчно ясно по горе в моите постове изразих моите разбирания и защо са така и то в аргументиран последователен вид, давам ти го с пример за психичното състояние на религиозните:
                          Ако се вземе за пример един определен и освидетелстван като луд и сравниш поведението му с един религиозен , ще видиш голямата прилика с тези на религиозните , влизал ли си някога в секта да видиш как се молят и какво говорят ,ако не си аз съм влизал , за съжаление това от което аз съм видял допълнително ме настрой атейстично към всички видове религии , лошото е че колкото и да съм спорил с тях на тази тема все едно да спориш с радиото и да си хабиш приказките , май почти както го правя в момента :mike:
                          Просто ако всички Атеисти (нормален човек) са с моето мислене ще мислят по същия начин ако разбиранията са им така както аз разбирам (прозход на религията , развитието и в епохите и изродяването и в който е сегашния и вид ), може би религиозните мислят за такива като мен както аз за тях , но май вече се отклоних доста от темата :1087: :rock:

                          Comment


                            Явно не се усещаш че току що освидетелства кото луди около 5 милиарда души по света изповядващи различни форми на религии. Включително и майка ми

                            Мисля че ти е време да спреш до тук.
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              Мисля, че хубавата тема се опорочи! Нека автора върне, ако не се е отвратил темата в първоначалните рамки. Нека хидрата (рядко сме на едно мнение с Княза) (чрез преместване, ако е възможно не чрез триене) я прочисти.
                              И накрая Бог, вяра, религия и църква са различни неща. Да не говорим за възпитание и ценностни с-ми.

                              Comment


                                Постовете на ПламенИв ме накараха да се замисля, дали пък Бог не съществува. Не може около 5 млрд. души да бъдат освидетелствани. (Впрочем, Уонко Нормалния беше затворил в лудница целия останал свят.) Тъй като те се явяват мнозинство, излиза, че лудите всъщност сме ние, атеистите. В моята рода също има някои вярващи хора, при това хора успели и преуспели в живота. Едва ли луди хора могат да успеят. Явно истината е някъде другаде.
                                Покрай Великден се нагледах на чудеса от миналото и настоящето - Самозапалващи се огньове. Падащи канари, незасегнали като по чудо близката църква. Вода, извираща всяка година на точно определена дата. Чудотворна икона, караща немските оръжия да засичат и да не могат да произвеждат изстрели. Чудеса, чудеса, и пак чудеса! Чудеса, които не могат да бъдат обяснени по друг начин, освен като чудеса.
                                Размишлявайки върху въпроса за сътворението на света, стигнах до извода, че наистина всичко е създадено от Бог. Бог е създал Земята, звездите, планетите, деня и нощта, водата, гръмотевиците, растенията и животните, а накрая и човека. А този Бог се нарича Върховен физичен закон. Този Бог не е белобрад старец. Той дори не прилича на човек. Той няма форма. За неговото съществуване можем да съдим само по косвени сведения. Този Бог е създал Галактиките след Големия взрив. После е създал звездите, Слънцето и Земята от Звездния прах. А след това, с помощта на Богинята на веществата - Химия е създал въздуха и водата. Във водата той забърква и първите живи организми. След това, използвайки еволюционния метод, създава и останалите форми на живот, населяващи планетата Земя. Използвайки същия метод, Бог превръща една от тези форми на живот в първия Човек. Това, че той се е казвал Адам и е бил образ и подобие на Бога са измислени от евреите притчи.
                                За всички останали чудеса, описани в Стария и Новия Завет също могат да бъдат намерени научни обяснения. Всички те са сътворени от Върховния физичен закон, а след това са доукрасени от различните автори и са превърнати в красиви приказки, подобно на приказките за Дядо Коледа.
                                Така че, Бог съществува!:church::teu24:

                                "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                                It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                                Comment

                                Working...
                                X