Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Днешният ислямски фундаментализъм

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ал-Ка̀ида е сунитска ислямистка терористична организация, ръководена от саудитския терорист Осама бин Ладен и неговия заместник египтянина Айман ал Зауахири.

    Организацията води началото си от няколко по-малки групировки, създадени по време на съветската операция в Афганистан през 1980-те год., когато са активно подкрепяни и обучавани от ЦРУ и Саудитска Арабия. За това свидетелстват множество доказателства, сред които статия във в. "Гардиън" на бившия британски външен министър Робин Кук, както и известните снимки от 1980-те год. на Збигнев Бжежински (тогава държавен секретар на САЩ) с Осама бин Ладен в Афганистан.
    Robin Cook: Replacing Trident is against both our national interests and our international obligations.

    Comment


      "Возрадуйтесь же сделке которую вы заключили"





      Руски контингент, руска тематика. Ако някой се интересува от идеологията, заслужава си трийсетте минути.

      Comment


        Клетви някъде из Узбекистан:

        Comment


          ИД:Изнасилването на млади жени не е грях

          Аз не знам доколко такива като ИД и БокоХарам изобщо трябва да се водят ислямисти. При тях религиозният фанатизъм не е водещото, а първичните инстинкти, примитивизмът и чувството за безнаказаност. Религията доколкото има роля, едва ли е водеща мотивация при повечето от изродите.
          ИМО празните глави, липсата на ценностна система, развалените зъби и мръсните джапанки определят тези същества далеч по еднозначно отколкото Исляма.

          Сега ако някой тънкообидчив ще скача да ме убеждава че съм расист, да не се хаби напразно. В някой случаи съм расист. Точка по въпроса. Имам си предпочитания и не ме е срам от тях
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Изнасилването никога не е било грях в исляма, но само що се отнася до немюсюлманки. По-точно - немюсюлманки, пленени в хода на бойните действия. Спецификата при ИД е, че воюват с всички и са затакфирили всичко живо извън редиците си. Скоро например излезе фетва, че могат да поробват жените на ан-Нусра. Обратното обаче не е в сила.

            Comment


              Хм, то зверствата, изнасилванията, кланетата, със сигурност не са някаква запазена територия на исляма, нито на модерните времена. Това, което си струва разискването, според мен, е оправдаването на тези действия с религията. Доколкото схващам, тълкуванията им по отношение на тези неща са "така е било по времето на Мохамед, значи и сега трябва да е така", т.е. фундаментализъм в най-чист вид, връщане към всичките практики от онова време в буквалния смисъл (или както те си представят, че са се практикували тези практики, разбира се).

              Конкретно за изнасилванията, спомням си че в Южна Африка по време на апартейда имаше едно такова заиграване - "изнасилвания с политическа цел" или нещо такова го бяха кръстили. И в други африкански държави също се практикува. Гнусна работа, но да си измислиш някакво морално оправдание, което ти легитимира безчинствата (поне в собствените очи), не е патент на ИД и на ислямистите въобще.

              Виж комунистите или която и да е идеология. Карл Маркс е едно. Че Гевара е друго, Карлос Чакала е трето. Всичките изповядват леви идеи.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Dinain написа Виж мнение
                Доколкото схващам, тълкуванията им по отношение на тези неща са "така е било по времето на Мохамед, значи и сега трябва да е така", т.е. фундаментализъм в най-чист вид, връщане към всичките практики от онова време в буквалния смисъл (или както те си представят, че са се практикували тези практики, разбира се).
                Това е единствената възможна форма на сунитския ислям. Всички останали "форми" са компромиси, наложени от физическата невъзможност да се практикува истинския, чист ислям. Дадеш ли пълна свобода, получаваш "фундаментализъм". Там закона по дефиниция не е дело на хората, а на аллах. За спазване на хорските закони се режат глави.

                Comment


                  Моля? Всичките 1.5 млрд. сунити ги обяви за фундаменталисти, или нещо не съм те разбрал?
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Всичките 1.5 млрд. сунити ще станат "фундаменталисти", ако им се даде възможност. С нюанси, разбира се.

                    Comment


                      Dinain, ако знаеха как е било по времето на Мохамед (Мухаммад), днес нямаше да творят подобни поразии и изродщини. Ислямският фундаментализъм е пълен нон-сенс за VII век и нещо повече от непознато за тогавашните люде. Ти въобще не си запознат с "практиките", когато говориш за "връщане на практиките в най-чист вид".

                      ======================================
                      Last edited by monte christo; 15-08-2015, 20:53.

                      Comment


                        Индонезия:

                        Upload and share videos instantly. It's free and simple. No signup required.

                        Comment


                          Comment


                            Вилает Африка (Боко Харам): https://drive.google.com/file/d/0B9X...RoX3dubkE/view

                            Comment


                              ИД станаха по-глобални от ал-Кайда.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Имаше една статия по тоя повод: Al Qaeda Is Losing the Battle for Jihadi Hearts and Minds

                                Comment

                                Working...
                                X