Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна 2013-2014 г.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    контрол_alt написа Виж мнение
    Да проследим събитията преди атентата срещу Керенс. На 7 април Кернес се отказа да провежда референдум за откъсване в Харков:
    На 28 април срещу Кернес е извършен атентат:
    Аха, и здесь русские виноваты...
    И Сашко Билого, и вертолет, и Женевские соглашения...

    А ничего, что Кернес личный друг Януковича?
    С каких пор Кернес "ключевая точка сопротивления" ? Литвиенко у которого тотже диагноз как и Я. Арафата - тоже был "ключевой точкой сопротивления"?

    ___
    Между тем под Славянском располагается основная территория со сланцевым газом Украины.
    Американцы оценили извлекаемые запасы в 3,8 млрд. куб.
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    Comment


      Вижте, идеята на форума ни не е да е арена за обсъждане на това кой е "добър" и кой - "лош". Независимо според кого. Това важи и за тази тема. Така че ако единственият ви подтик да постнете нещо е това - спестете си работата, хем ще опростите и тази на модераторите да ви трият поста (или да го цензурират). Пишете само когато имате да "кажете" нещо по същество. Това важи за всички.

      Comment


        [цензура]

        РОССИЯ ГОТОВА НАНЕСТИ СОКРУШИТЕЛЬНЫЙ УДАР, В СЛУЧАЕ ЕСЛИ «ГОРЯЧИЕ ГОЛОВЫ» В КИЕВЕ НЕ ОДУМАЮТСЯ
        (малко старичко, ама докато зрее конфликта - е актуално)

        Comment


          До модератора който ми изтри поста: Кое не ви допадна Видеото където обезглавяват бившият началник на Донецката милиция или коментарът който написъх към него?

          Comment


            Аз го изтрих - не мисля, че е за тази тема. Или въобще за форума.

            Comment


              gollum написа Виж мнение
              Аз го изтрих - не мисля, че е за тази тема. Или въобще за форума.
              По темата за Украйна е и за действията на крайно-десните или за тях ще пишем само хубави неща от тук нататък? Бих искал да знам дали е така за да не попадам повторно в такава ситуация.
              С уважение: NATAN !

              Comment


                Форумът ни е военно-исторически. Т.е. в темата може да се пише за военни действия, за политиката - евентуално, за икономика. Или да се пускат новини. Не сме форум за обсъждане на престъпления (пускане на филмчета с подробности и прочее). Без значение срещу кого се извършват и от кого. Нито пък сме форум за пропаганда, т.е. за мнения за това кой лош, кой добър и прочее. Всичко друго ще се трие и цензурира. Ако няма нищо смислено, за което да се пише - темата ще бъде заключена.
                Надявам се така да е ясно.

                Comment


                  gollum написа Виж мнение
                  Аз го изтрих - не мисля, че е за тази тема. Или въобще за форума.
                  Но пък е доста показателно за това има ли заплаха за хората, несъгласни с хунтаджийски режим. Щото нали Русия си измисляла, за да се намесва...

                  Comment


                    Но пък е доста показателно за това има ли заплаха за хората, несъгласни с хунтаджийски режим. Щото нали Русия си измисляла, за да се намесва...
                    Виж, всичко това е въпрос на пропаганда. Ако не се занимаваме с пропагандата, едва ли има смисъл и да го обсъждаме, нали? Така че, накратко, какво може да се пише в темата:

                    а) ход на военни действия, анализ, мнения по тях (без "оцветяване" с "хайде наште и прочее хубости)

                    б) политически и дипломатически действия - само същността, без лични оценки в политическа посока.

                    в) общи съображения и аналитични мнения около кризата (причини и прочее) но без пропаганда.

                    Всичко останало е вън.

                    Comment


                      gollum написа Виж мнение
                      Аз го изтрих - не мисля, че е за тази тема. Или въобще за форума.
                      И защо да не е?Нека да видят потребителите за какви хора властта в Киев си затваря очите!И как подкрепят убиици , а в същото време дават определения за други че са терористи!

                      Comment


                        gollum написа Виж мнение
                        Форумът ни е военно-исторически. Т.е. в темата може да се пише за военни действия, за политиката - евентуално, за икономика. Или да се пускат новини. Не сме форум за обсъждане на престъпления (пускане на филмчета с подробности и прочее). Без значение срещу кого се извършват и от кого. Нито пък сме форум за пропаганда, т.е. за мнения за това кой лош, кой добър и прочее. Всичко друго ще се трие и цензурира. Ако няма нищо смислено, за което да се пише - темата ще бъде заключена.
                        Надявам се така да е ясно.
                        Разочарован съм от тенденциозното отношение към инакомислещите в този раздел на форума.
                        П.П. Това че до задържаният Павел Губарев не са допуснати представители от руска или от страна на югоизтока за да се убедят в какво физическо състояние се намира и въобще дали е жив също ли не е новина или не е по темата?
                        http://www.vz.ru/news/2014/4/27/684140.html

                        Comment


                          gollum написа Виж мнение
                          [COLOR="#FF0000"]Виж, всичко това е въпрос на пропаганда. Ако не се занимаваме с пропагандата, едва ли има смисъл и да го обсъждаме, нали? Така че, накратко, какво може да се пише в темата:
                          Каква пропаганда, това е част от терора който се налага над несъгласните с новата власт в Киев.Именно такива клипове трябва да се гледат за да се види лицето на това което наричат там "власт".
                          И се чудим после защо Униан пише подобни бисери...

                          Comment


                            Твърде много модератори ми се събраха в тая тема. Довиждане- не смятам да пиша повече тук.

                            дел, естествено. поста е за колегите с които я обсъждахме... който види, види.
                            Трол по списък.

                            Comment


                              Защото е пропаганда - начинът, по който се ползват подобни клипове и се съставят новини и прочее. Вижте, нито целта ни в този форум, нито намеренията ни, когато сме го създали (и с които го поддържаме), имат нещо общо с нечие "очерняне" или "избелване". Така че приемете, че темата преминава в извънреден режим - това на практика означава, че ще се модерира според правилата на форума. Ясно съм описал какво може да се пише. Всичко, което не е описано - ще се трие. Точка по въпроса.

                              Comment


                                gollum написа Виж мнение
                                Виж, всичко това е въпрос на пропаганда. Ако не се занимаваме с пропагандата, едва ли има смисъл и да го обсъждаме, нали? Така че, накратко, какво може да се пише в темата:

                                а) ход на военни действия, анализ, мнения по тях (без "оцветяване" с "хайде наште и прочее хубости)

                                б) политически и дипломатически действия - само същността, без лични оценки в политическа посока.

                                в) общи съображения и аналитични мнения около кризата (причини и прочее) но без пропаганда.

                                Всичко останало е вън.
                                Пропаганда е, ако руска медия пусне дописка "Десния сектор реже глави", без да даде доказателства. Когато десният сектор пуска клипче как реже глави, това вече е новина, и то важна. Не изключвам възможността това да е някаква инсценировка, пък и нямам нерви да се вглеждам, но все пак изглежда достоверно. Освен това не е прецедент - някъде назад в темата имаше клипове на саморазправата на "патриотите" с поддържници на Янукович, връщащи се към Крим от Киев, насилието над кметове и облластни управители в Западна Украйна, да не говорим за закачки като пребиването на директора на националната телевизия. Така че това е далеч по-малко пропаганда, отколкото многобройните псевдо анализи как Москва си измисля, че рускоезиното население е заплащено и как всичко е резултат от личните амбици на Путин.

                                Comment

                                Working...
                                X