Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна 2013-2014 г.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    sfaselin написа Виж мнение
    По принцип не съм съгласен с него, но е казал пълната истина... къде е тролщината, че всички западни медии пропагандират и ще хвърлят вината на Русия ?
    Ти го отбелязваш като негативен факт, а той като позитивен.
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      Действия одесситов, направленные на нейтрализацию и задержание вооруженных террористов, считаются законными.


      Това ако разбирам правилно е губернаторът на Одеса... нищо добро не ни чака в идните часове
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Пилот написа Виж мнение
        https://www.facebook.com/v.nemirovsky?fref=ts

        Това ако разбирам правилно е губернаторът на Одеса... нищо добро не ни чака в идните часове
        Така е! Стана още един 20-ти февруари, но с обратен знак. Надявам се последиците да не са толкова тежки, колкото бих предположил, но Русия има casus belli.
        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

        Comment


          Жертвами пожара в Одессе стали 15 россиян и 5 граждан Приднестровья
          Да видим утре като се проясни ситуацията каква каша е заварена реално...

          Comment


            МИД РФ: гибель людей в Одессе - проявление преступной безответственности киевских властей

            Първа руска стъпка за прокарването на тезата "В Украйна е анархия трябва някой да въведе ред"?
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              Единственият, ама абсолютно единственият начин да се запази нещо от ситуацията е да се удари максимално тежко върху тези, които са отговорни за палежа. В противен случай държавата ще се разпадне, онова около Славянск са детски игри в сравнение с какво може да се случи след като и двете страни озверят толкова.

              Не съм привърженик на Путин, но в момента ако някой в Киев има мозък просто трябва незабавно да почне да прави отстъпки. Каквото и да е, за да се закърпи ситуацията до избори, а преди и след тях да има много широка коалиция. Това ако искат държавата да остане цяла под някаква форма. И пак ще кажа - поне според мен ставащото в Украйна вече е напълно неконтролируемо.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                По последни данни загиналите не са 50, а 41, но с още 170 ранени...

                Comment


                  Sharana написа Виж мнение
                  Жертвами пожара в Одессе стали 15 россиян и 5 граждан Приднестровья
                  Да видим утре като се проясни ситуацията каква каша е заварена реално...
                  Дори и това да не е така - официално от Киев не биха могли да кажат, че жертвите са украински граждани. Причините са очевидни: Първо - моментално ще загубят всякакво доверие сред все още колебаещите се; второ - рискуват да настроят срещу себе си доста страни; трето - от самото начало пропагандират, че Русия им изпращала диверсанти; четвърто - винаги и за всичко са свикнали да обвиняват Русия и т. н.

                  Comment


                    Макар, че де юре Украйна не признава двойното гражданство, де факто двойните граждани там (най-често имащи руски и украински паспорт) са стотици хиляди. Така, че нищо чудно част от загиналите да имат и руски паспорт.
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      Между другото бърз въпрос за който е бил в казармата или е в армията - вярно ли е, че по разчет в БМП/БМД се пада по 1 РПГ и/или 1 ПЗРК? Ако е така, то може да имаме някакво обяснение и за ПЗРК-то без някаква магия (едната ракета която излетя нагоре 100% беше ПЗРК).

                      Иначе - ако се вярва на руските форуми в Славянск федералите/сепаратистите са дали 20 убити и 50 ранени до сега.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Thorn написа Виж мнение
                        Първоначалните съобщения бяха за ПТУР. Със сигурност е трудно, но не е невъзможно. Хеликоптери са сваляни с ПТУР, а даже и с РПГ.
                        Възможно е, с много сръчност и късмет. Сирийците например се мъчат вече три години, но точните им попадения по въздушни цели се броят на пръсти. А тука за един ден активни боеве има два свалени хеликоптера.

                        =============================

                        Колко лесно е да окупираш Украйна:


                        Интервю с украински войник (има английски субтитри):
                        Last edited by ndragostinov; 03-05-2014, 02:33.
                        Truth will save the world

                        Comment


                          Пилот написа Виж мнение
                          Между другото бърз въпрос за който е бил в казармата или е в армията - вярно ли е, че по разчет в БМП/БМД се пада по 1 РПГ и/или 1 ПЗРК? Ако е така, то може да имаме някакво обяснение и за ПЗРК-то без някаква магия (едната ракета която излетя нагоре 100% беше ПЗРК).
                          БМП-то вози едно отделение. С какво е въоръжено това отделение е много разтеглив въпрос.
                          Но аз не мисля, че ПЗРК-тата у сепаратистите са от пленените БМД-та.
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            Много е вероятно да са дошли няколко бройки (примерно 5-6) от групичката (20-25човека), които дойдаха от Крим. Ако бяха повече ПЗРКтата според мен нямаше да свалят само 3 от 20 хеликоптера.
                            Иначе плъзнаха слухове, че Стрелок е застрелян от снайперист при опит с групата му да се пробият през отцеплението.
                            В Краматорс не се знае точно какво става, но лекар в болницата казал, че жертвите (убити и ранени) вече са в десетки.

                            Comment


                              В результате штурма Краматорска уже есть десятки убитых и десятки раненых, сообщила РИА Новости врач сторонников федерализации Ольга.
                              "Счет идет на десятки. Это касается и убитых, и раненых", — сказала она.


                              РИА Новости http://ria.ru/world/20140503/1006336...#ixzz30bA3C2tt


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                Пилот написа Виж мнение
                                Единственият, ама абсолютно единственият начин да се запази нещо от ситуацията е да се удари максимално тежко върху тези, които са отговорни за палежа. В противен случай държавата ще се разпадне, онова около Славянск са детски игри в сравнение с какво може да се случи след като и двете страни озверят толкова
                                Не виждам как такова нещо може да стане факт в Украйна.
                                Дори в една стройно функционираща правова държава подобно дело срещу стотици обвиняеми ще се превърне в съдебен цирк, който ще продължи месеци и години. А в днешна Украйна, нито има кой да направи разследване, нито кой да направи обвинение, нито кой да проведе съдебен процес. И тук говорим за стотици замесени...
                                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                                Comment

                                Working...
                                X