Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна 2013-2014 г.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ManovBG написа Виж мнение
    http://www.focus-news.net/news/2014/...i-na-nato.html

    Това пък е мегастранна новина, която ако е истина то Украйна е пред мат.
    През 2008 г. Турците бях направи същото.
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    Comment


      ManovBG написа Виж мнение
      http://www.focus-news.net/news/2014/...i-na-nato.html

      Това пък е мегастранна новина, която ако е истина то Украйна е пред мат.
      А това е последният гвоздей в ковчега на майдана:Неожиданный поворот: Немецкая пресса начала поддерживать РФ в Крымском кризисе
      Ваш запрос распознан как потенциальная угроза безопасности и блокирован

      Comment


        Днес е вторият регион в Украйна (след Крим) официално отказва да изпълни нареждането заповеди на бунтовници в Киев.
        http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

        Comment


          Аз знам на руски език по-добре от теб... в това видео, не е имало нищо "анти-Путин"
          Equo, вече няколко души са обяснили. Аз не претендирам да знам руски език по-добре от теб(?!), но явно интернет "знаеш" по-малко или трябва да си оправиш компютъра: заглавието на клип, който се качва в YouTube, се задава от качващия го, както и описанието му, което съм цитирал. И в зависимост от качеството на клипа, може да се избира между няколко резолюции. Тези неща не ги измислям аз, нито мога да ги променя, понеже автор на клипа не съм аз.

          ПП На другия клип, от същия митинг, ясно се вижда плакат "Путин - Зло".
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            бунтовници в Киев.
            Това израз на носталгия към падналото правителство ли трябва да е? Наистина ли не намираш за неуместно използването на този израз?

            ManovBG написа
            http://www.focus-news.net/news/2014/...i-na-nato.html
            Това пък е мегастранна новина, която ако е истина то Украйна е пред мат.
            Това вече е много странно тълкувание. Турция е разбираемо да не допусне чужди бойни кораби да влязат в Черно Море и да воюват с Русия, ако ще и да са Натовски и самата Турция да е в НАТО. Това е къде официална, къде неофициална договорка от поне 100 години насам и бих се учудил на обратното, Турция да допусне преминаването на такъв флот.
            Но не това е важното, а частта че "Украйна е пред мат" (?!) - значи според теб 1) Украйна и Русия са вече във война и 2) ходът на тази война може да бъде обърнат от някаква натовска флота в Черно море (като допуснем хипотетично, че страните от НАТО имат готовност и са решили да пращат такава флота), така че Русия да бъде отблъсната със сила? Т.е. в тази хипотетична флота трябва да влизат поне 2-3 самолетоносача и подводници с ЯО. Т.е. според теб единственото спасение за Украйна е да се проведе Трета Световна Война...?
            Last edited by Dinain; 02-03-2014, 21:35.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Мисля че това видео дава отговор защо "запада" мълчи : http://www.youtube.com/watch?v=GkiSPMpTp_I#t=145

              Comment


                В края на краищата, и двете страни се обвиняват взаимно в нелегитимност, така, че едната за другата са "бунтовници".


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Dinain написа Виж мнение
                  Това израз на носталгия към падналото правителство ли трябва да е? Наистина ли не намираш за неуместно използването на този израз?
                  нет, ностальгия по законным, демократическим методам.
                  Когда легитимного, действующему президента страны (который объявил перевыборы и предложил пост примера -оппозиции) вышвыривают из кабинета.
                  Когда власть в Киеве захватили люди не в результате выборов а в результате силового захвата То для меня они - бунтовщики.
                  Может для тебя они кумиры. Это твое личное дело.


                  но люди, которые после пришествия к власти в первый день запрещают русский язык (в стране, где более 80% говорят на русском языке) вызывают у меня презрение .

                  "Мы вычистим всю пятую колонну Юго-Востока и Крыма" (Фарион)
                  "Вырежем кацапов как баранов в Крыму" (Ярош)
                  "Всех москалей в Крыму на гиляки" (Мирошниченко)

                  Вот заявление лидеров новой власти в Киеве.
                  Не поленись - посмотри кто они в Киеве.

                  А потом подумай, хочет ли Крым или Луганск быть вместе с этими бунтовщиками.

                  П.С.

                  25.02.2014
                  Лидер партии «Свобода» Олег Тягнибокк призвал наложить вето на использование русского языка на территории Украины и ввести уголовную ответственность в случае его применения. политик также заявил, что для русских нужно ввести статус «не гражданин Украины».
                  http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                  Comment


                    Dinain написа Виж мнение
                    Това израз на носталгия към падналото правителство ли трябва да е? Наистина ли не намираш за неуместно използването на този израз?
                    Според украинската конституция, чисто юридически, поне до провеждането на избори са бунтовници/узурпатори/възстанници, наречи го както искаш. И според новата,която отмениха, също противоконституционно, и според старата от 2004-та която върнаха.
                    Така че семантиката няма особено значение в случая. Мисля че можем да си ги наричаме както ни хрумне. Това че са разкарали едно корумпе, не прави действията им законни.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Thorn написа Виж мнение
                      В края на краищата, и двете страни се обвиняват взаимно в нелегитимност, така, че едната за другата са "бунтовници".
                      Точно казано, а и докато новият президент не е избран ... въпросът е обаче колко скоро кризата ще се превърне в големи граждански сблъсъци, като този например:

                      Случката е в Харков, тези на козирката на сградата са от ... как да ги наречем, "бунтовниците?", "от майдана?", може би става, тези долу са техни противници, а милицията се опитва да е "тънката синя линия" между двете страни. Както неведнъж беше писано из темата, украинската политическа класа е твърде корумпирана, което при икономически трудности е повод за радикализация на социума. Точно като у нас между другото. При настоящото положение една война ще е единствено в полза на хората от майдана, тъй като е единственият им шанс да останат на власт - едни избори вероятно биха обърнали нещата (предвид факта, че източно-украинците са така или иначе подавляващо мнозинство и лидерът, който ще бъде излъчен, ще е избран от тях). Защо Путин и Русия действат в тази посока - няма как да разберем, но вероятно си имат своите подбуди.
                      Лично аз възлагам надежди на понеделника, когато може би ще започнат преговори, а външните сили ще оценят вероятните загуби (големи за всички) и ползи (съвсем съмнителни) от разпалването на този конфликт и нещата може би ще се успокоят.

                      Но каквото и да се случи - светът в който живеем става все по-несигурен. Картинката, като тази в "майтапи", за Украйна между Великите сили, много ми приличат на едни отдавна забравени реалности, 19ти век и първата половина на 20ти век, когато това поведение - силовите действия и конфронтацията между Великите сили са били смятани за нещо нормално. Не казвам, че това е плъзгане към война, но е още една стъпка в тази посока - с която мирът започва губи още едно от преимуществата си.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        Лично аз възлагам надежди на понеделника, когато може би ще започнат преговори, а външните сили ще оценят вероятните загуби (големи за всички) и ползи (съвсем съмнителни) от разпалването на този конфликт и нещата може би ще се успокоят.
                        Много добре формулирано. И аз мисля че това ще се случи. Дано сме прави.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Equo
                          Хм, бих внимавал с тези генерализации. Безброй са в историята хората, които преди да вземат властта са "бунтовници", а след това стават "освободители от тиранията". Вкл. в историята на родината ти. Но да не се отплесваме.
                          Нелепо е, чисто технически, да наричаш някого "бунтовник", след като вече е взел властта. И вече е признат от няколко западни страни. Това дали ги харесваш или не, няма значение.

                          Thorn написа
                          В края на краищата, и двете страни се обвиняват взаимно в нелегитимност, така, че едната за другата са "бунтовници".
                          Извинявай, а коя точно е втората страна...? Нещо ми убягва.

                          Янукович - избяга от страната, никой не го бръсне за слива вече. Собствената му партия се отрекоха от него и го нарекоха "престъпник". В Русия дори не даде интервю от Москва, а от третостепенен град, това показва презрително отношение. На журналистически въпроси чете отговорите от листче. Ако се върне в Киев, най-вероятно ще го линчуват, ясно е че този човек вече не контролира нищо и не е фактор.

                          Кримският парламент - той обяви, че няма да изпълнява нарежданията на Радата в Киев и си избра "регионален премиер"; но не ми е известно да претендира, че той (Киевския парламент) е легитимната власт в Украйна(?!). Колкото до заявлението, че ще изпълняват указанията на Янукович, това за мен звучи като първоаприлска шега (виж горния абзац). По-скоро ще изпълняват указания от Москва, отколкото от Янукович.

                          Amazon написа
                          Това че са разкарали едно корумпе, не прави действията им законни.
                          Действията на всеки бунтовник by default са незаконни
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Формално погледнато, Янукович никой не го е свалял, той просто избяга и няколко дни беше в неизвестност. Майданци нахлуха в правителствените учреждения, когато се оказа, че в тях няма никой.
                            А иначе показните националистически декрети от типа на този приет на 25 февруари са голяма глупост и са плод повече на "революционен" плам, а не на внимателно премислен ход. Сега всички отчитат тези декрети като голяма грешка. Но уви, духът е вече пуснат от бутилката.

                            Comment


                              ...

                              Аз бях сериозен с предупреждението преди няколко страници - или пускаш линк с кратък коментар и разяснение какво има в него, или просто не го пускаш. С единични линкове в нищото не допринасяш към темата.

                              Пилот
                              Last edited by Пилот; 02-03-2014, 22:08.

                              Comment


                                "Alex Andreev _ 02.03.2014 21:26
                                Киевляни в городе идет подготовка российскими шпионами из ГРУ захвата власти и ареста правительства, идет массовый заезд российских военных под видом туристов и журналистов, все кто в самообороне районов проверяйте у людей документы, в случае наличия российского паспорта тащите таких на майдан , если сопротивляется уничтожайте на месте...."


                                Според мен събитията отиват към зле.

                                Comment

                                Working...
                                X