Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна 2013-2014 г.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз затова питам, защото много ме съмнява да има такова искане, дори неофициално.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      картаген написа Виж мнение
      Вероятно има нещо, защото тя трябваше да ходи на преговори в Москва, защото Путин я приемаше за по-приемлив партньор от сегашните управляващи в Киев.

      Няма нито такъв ултиматум от страна на Русия, нито пък е имало каквито и да е планове Тимошенко да ходи на преговори в Русия - това беше партенка, опровергана много бързо. Самата тя не заема никаква длъжност, за да преговаря, а и, доколкото знам, май има дело срещу нея в Русия ,така че я чака арест там.

      Comment


        Е, тогава си е просто предизборна реторика. Но въпреки това, е показателно относно мисленето на майданците в Киев към момента.

        Comment


          За да има война трябва да има две държави, или страни или каквото и да е друго противодействие.
          както виждаме от досега развилите се събития новата "власт" в Украйна мяза на "Генерал без армия".
          ВМС например е....
          Втори Командващ ВМС мина към Крим,"Флагмана" и той , 30-т пилоти минаха също, беркутовци..(за колко ли други незнаем)
          Това за "властта" е шок защото ги кара да се съмняват и в лоялноста на останалите части и дали могат да разчитат на тях при какъвто и да е било конфликт.Отделно и за самите войски частй гледайки какво става с колегите им - желанието за война няма да е много голямо.Да не забравяме че "правителството" е само от 10 дена и ме съмнява да знае реалната картина на настроенията във въоръжените сили.
          Има и нещо друго по време на самите "протести" и сблъсъците м/у униформени и цивилни е нормално дори и без да има "национално пристрастие" - въоръжените сили да са настраната или да симпатизират на своите колеги учавствали в сблъсъците , и от там да са против новата власт.Отделно заканите на Кличко за лустрация...
          На коя Армия да разчитат Майдановци да се бие за тях?
          Така че тези карти с Украинските бази....

          Comment


            прословутите вече хеликоптери (3 Ми-8 и 8 Ми-35М в пълно бойно) на 28.02 преминават на ПМВ под радара Керченския пролив

            Last edited by кало; 03-03-2014, 09:51.

            Comment


              Russia's Ukraine actions 'incompatible' with G8 membership, west says

              Statement symbolically refers to the ‘G7’ as leaders withdraw from preparations for June summit in Sochi

              The leaders of the world’s top industrialised powers turned on fellow G8 member Russia for its “clear” violation of Ukraine’s sovereignty, withdrawing from preparations for June’s G8 summit in Sochi.

              Symbolically billing themselves as the “G7,” the leaders said Russia’s actions were incompatible with the Group of Eight nations, which Moscow joined in 1997, and said they would stay out of the Black Sea resort summit until the G8 could return to “meaningful” dialogue.

              The statement, signed by the leaders of Britain, Canada, France, Germany, Italy, Japan, the United States and the presidents of the European Council and European Commission, was released by the White House.

              The leaders said they joined together to “condemn the Russian Federation’s clear violation of the sovereignty and territorial integrity of Ukraine, in contravention of Russia’s obligations under the UN Charter and its 1997 basing agreement with Ukraine”.
              ...
              “We are united in supporting Ukraine’s sovereignty and territorial integrity, and its right to choose its own future,” the statement said, vowing support for Ukraine’s stability and political and economic well-being.


              Доколкото ми е известно, безпрецедентно изявление на Г-7. Всички страни-членки освен Русия (САЩ, Британия, Франция, Германия, Италия, Япония и Канада) са отменили участието си в насрочената за юни среща на форума в Сочи и заявяват, че "поведението на Русия в Украйна не съответства на членството й в Г-8". Изявлението е подписано и от ЕК.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Dinain написа Виж мнение
                http://www.theguardian.com/world/201...-g8-membership

                Доколкото ми е известно, безпрецедентно изявление на Г-7. Всички страни-членки освен Русия (САЩ, Британия, Франция, Германия, Италия, Япония и Канада) са отменили участието си в насрочената за юни среща на форума в Сочи и заявяват, че "поведението на Русия в Украйна не съответства на членството й в Г-8". Изявлението е подписано и от ЕК.
                Разбира се, много съжалявам, ако срещата ще не се състоя.
                Но сигурността на милиони руски хора - е по-важно, отколкото една среща в Сочи.
                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                Comment


                  Т72М, не дърпай дявола за опашката. За да има война не нужно много акъл, достатъчно е някой да нападне руски патрул или конвой и да има жертви. И това не мисля, че зависи на 100% от правителството в Киев.
                  А що се отнася до пропагандата как украинските военни масово ще сдават оръжието си, съмнявам се, особено, ако се тръгне на пряко противопоставяне. Крим не е Украйна, не се заблуждавайте относно този факт. Като гледам картата на Dinain - поне една трета от сухопътните и ВВС сили са в Западна Украйна. За мащаб от 4 хил танка Т 64, и 400 да излязат от поделенията, пак голяма касапница ще настане.

                  Comment


                    забавен коментар от Уил Уийтън (феновете на биг бенг тиъри и стар трек знаят кой е):

                    Wil Wheaton (@wilw)
                    02.03.14, 20:59
                    The bitter irony of the US Secretary of State saying that it’s wrong invade a sovereign nation based on completely trumped-up pretexts.

                    Comment


                      Stan написа Виж мнение
                      Това ми напомня на сцени от културната революция в Китай - излагане на показ с табелки "аз съм гнида", "аз съм предател"и т.н. Разбира се, всеки, който има поне малко мозък, може да се досети, че подобни действия ще доведат единствено до радикализиране пленените, който следтова ще си отмъщават на попадналите им руснаци без значение, дали последните са виновни или не и така колелото наомразата и насилието ще се върти.
                      Това очевидно беше съзнателен отговор на принуждаването на беркутите от Лвов да падат на колене на площада и да се извиняват пред тълпата. Онези които гледаха клипа, сега са се
                      радикализирали и склонни да отмъщават на отмъщават на попадналите им украински нацисти без значение, дали последните са виновни или не и така колелото наомразата и насилието ще се върти
                      .


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        картаген написа Виж мнение
                        Т72М, не дърпай дявола за опашката. За да има война не нужно много акъл, достатъчно е някой да нападне руски патрул или конвой и да има жертви. И това не мисля, че зависи на 100% от правителството в Киев.
                        А що се отнася до пропагандата как украинските военни масово ще сдават оръжието си, съмнявам се, особено, ако се тръгне на пряко противопоставяне. Крим не е Украйна, не се заблуждавайте относно този факт. Като гледам картата на Dinain - поне една трета от сухопътните и ВВС сили са в Западна Украйна. За мащаб от 4 хил танка Т 64, и 400 да излязат от поделенията, пак голяма касапница ще настане.
                        Ако трябваше да излязат щяха да излязат отначало.Сега с/у кои да излизат?Крим ли да нападат?В източна Украйна няма руски части - демостранти ли да мачкат с танкове?
                        Мисля че просто няма доверие м/у "властта" и армията и това си пролича отначало.Нищо не мяза на страна подложена на агресия!

                        Comment


                          T-72М написа Виж мнение
                          Тук грешката е моя, забравих да пусна защо е това в крайна сметка.Отговор е на :

                          -от 6-та минута
                          "На Украине бойцов Беркута поставили на колени и заставили извиняться

                          Во Львове радикалы заставили бойцов "Беркута" извиняться. Во время митинга у памятника Тарасу Шевченко 24 февраля около ста молодых людей силой поставили спецназовцев на колени. Похожая акция прошла в Луцке. А в резиденции Виктора Януковича тем временем перебили птиц, похожих на беркутов."
                          Ако едните правят грешки, най-образно казано, това оправдава ли другите. По същата логика, след като проруските сили от Беркут са стреляли по майданите, и майданите би трябвало да стрелят по проруската тълпа. А това със закованите птици, как да ти кажа, твърде елементарна пропаганда, като и ония войник, дето уж го били разпънали на кръст. Мисълта ми беше, че нито Путин, нито проруските сили в Украйна действат в посока проблемът да се реши възможно най-бързо, най-мирно и без допълнително насаждане на омраза.

                          Като казах пропаганда, по-горе някой цитираше руски източници, как уж Китай и Турция излезли с общо решение да не допускат кораби на НАТО. Нещата обаче не са баш такива:



                          "Пекин. Пекин осъжда актовете на екстремизъм и насилие в Украйна, предаде РИА Новости. От китайското външно министерство призоваха да бъдат защитени интересите на хората от всички националности и призоваха за мирно разрешаване на всички спорове, на основата на зачитането на международното право."
                          Почерненото ясно показва, че Китай неподкрепя руската агресия.

                          Comment


                            П. П. Много ми е беше смешен напъна за юридически спор. Нещата отдавна излязоха извън сферата на правото, още докато мирните протестиращи приеха, че е легално да употребяват запалително оръжие, а мирните протестиращи в западните области щурмуваха администрациите и милицията и оковаха губератора на площада като публично пред тълпата заплашиха семейството му. В момента на изток проруските радикали приемат на въоръжение същите методи и е смешно да се прилага двоен стандарт. Както едно време писа Маяковски: "Ваше слово, товарищ Маузер!"


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              T-72М написа Виж мнение
                              Ако трябваше да излязат щяха да излязат отначало.Сега с/у кои да излизат?Крим ли да нападат?В източна Украйна няма руски части - демостранти ли да мачкат с танкове?
                              Мисля че просто няма доверие м/у "властта" и армията и това си пролича отначало.Нищо не мяза на страна подложена на агресия!
                              Не бъди толкова уверен. В Донецк и Луганск прочетоха декларции на тамошните "вечета" за отделяне от Украйна, а Руската федерация готви спешни законови промени за приемането на нови субекти в състава си. Това може да е блъф, ама на миньорите по площадите едва ли е лесно да се обясни. Колко му е същото театро да бъде направено и в централните райони на Украйна, където силите са по-изравнени. Да не мислиш, че тогава на някой ще му е до Крим. Само вчера във военкоматите на Киев за записани над 10 хиляди доброволци. Ентусиасти за пушечно месо.
                              А Руската федерация ясно го каза: падне ли и един убит руснак в Украйна, ще газим наред.

                              Comment


                                Steelman написа
                                http://www.youtube.com/watch?v=BTu3vUEQmHk
                                На всички им е ясно за какво става въпрос.
                                Извинявай но на мен като потребител ми писна от линкове без обяснение. И модераторите темпредупредиха, но пак продължаваш...

                                Comment

                                Working...
                                X