Бравоооооооо..!!! Най-сетне, дожива матушка Русь да и фръкне "Булава"-та!!! То не бяха кански мъки, то не беше чудо... сега остава да гадаем кога ще гръмне барабар с злощастншя си ракетоносец; Дано не става... Четох че проблремите не били конструктивни а ..производсвени-разбира, калпави работници, липса на качество ипр.при производството! Характеристиките са по-лоши от на Трайдънт и френските аваналози дето си летят от20 г поне...но, хаир да е! Поне няма да тече гориво ако се блъснат в кея при поредния запой... Могат да се надуват колкото щат, но е ясно че дори на Китай ще духат пушилката само след 10-15 г в технологично оотношение, дори Индия вече не ще да купува руски пушкала и гледа на Запад! Е, надяват се на кооперция за прословутия Т-50..комай това ще им е последия удар на оръжейната далавера с изтока...
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Подводният флот на Русия, март 2009
Collapse
X
-
Преди 20 г кой слагаше Китай в сметкиге? но се вижда огромния прогрес..да копират, но това е основата от която тръгват. Единствения начин да наваксат бързо! Китайците имат поговорка" Ако правиш това което майстора прави-ти също си майстор!" Да мож еби все още не са н нивото на водещите сили..но 1.5 милиарда народ-това е огромен потнециал! Дори 1 % да с гении това стига!
Comment
-
багатур, това което пишеш е съвсем ненамясто и флейм, с риск да мина малко офтопик ще се опитам да обобщя някои подробности покрай изказването ти:
1. Булава и Трайдент имат различни цели които трябва да постигнат - едната ракета може да се наложи да се изстрелва срещу единствената страна с модерно ПРО което се развива, за другата цели защитени от ПРО в общи линии няма (освен Москва, но там имат малко ракети и стара система).
2. Масите на двете ракети са различни и за това примерно Трайдент ще мята повече килограми. Булава е с около 20 тона по-лека ако не ме лъже паметта - 37-40 тона срещу 59 за Трайдент.
3. Времето на активния участък от полета е различно, като при Булава навярно е доста по-съкратено от това на Трайдънт, като може би са опитвали номера с настилна траектория и маневриращи бойни части в крайния участък + повече лъжливи цели.
4. Има и момента, че с последните подписани договори се ограничава количеството бойни глави на ракета на подводниците - какво като Трайдент може да запрати 10 примерно, а Булава - 8, след като на всяка може да има максимум 6 по договор?
За китайците - уви, нещо все пак имат технологични проблеми, това може да се дискутира в една тяхна тема за военните ако имаш време. Във всеки случай вече 20 години копират и все недокопират АЛ-31Ф, модел от 80-те, а тяхната балистична ракета за подводници JL-2 нещо я таралянкат от 1990 като дизайн и все не се получава.
Колкото до Индия - това е за темата ПАК-ФА, но те сключиха договор с Русия за самолета, очаква се да купят 200-300.„Аз, Драгомир, писах.
Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“
Модератор на раздел "Военна Авиация"
Comment
-
Министерство обороны России заявило об успешном испытательном пуске межконтинентальной баллистической ракеты "Булава". 14-й пуск был произведен с подлодки "Дмитрий Донской" 29 октября в 5:30 мск из акватории Белого моря по цели на камчатском полигоне Кура. Боевые блоки "Булавы" поразили цель в установленный срок.
Четырнадцатый по счету запуск "Булавы" оказался успешным
Comment
-
Всички действащи стратегически атомни подводници на Русия ще бъдат въоръжени с ракети "Лайнер", която се явава последната модернизация на "Синева".
http://ria.ru/defense_safety/20120209/560948615.html
Comment
-
На САЩ не им трябва да го правят, вторият по сила ядрен потенциал е напълно достатъчен, за да не си мили някой че може да прави глупости. Фокусът при тях в момента е на конвенционалното тежко въоражение и ПРО. Още повече, че ако SМ-3 е наистина толкова добра колкото показват американските и японските тестове, при достатъчно количество от тази хубавиня САЩ практически ще променят концепцията за гарантираното взаимно унищожение. Франция се е отказала да се прави на първостепенна световна сила, не знам как Либия променя това, вероятно никак, все пак това си беше скъпа но много успешна маркетингова кампания на Рафал(нищо против самолетчето, много го харесвам). Англия се напъва със страшна сила но никой не и обръща особено внимание. Строи ново поколение подводници, но след гафа с боклуците които продаде на Канада, никой не вярва че Англия може да построи читава подводница. По канадските форуми се приказва, че ако някое правителство купи английска ядрена, или каквато и да е подводница, то правителството моментално ще падне.
Русия от друга страна не и пука за Англия и Франция, те гледат САЩ. Подхода явно е че вместо да се опитват да догонят САЩ с тяхна си SМ-3, вместо това усъвършенстват балистичните си ракети (където и без това имат лидерска позиция в момента). Първо мобилните комплекси, а сега и подводниците с нови ракети, които ще са трудна цел за SМ-3. Доста разумен подход ИМО, защото те нямат нито флота на САЩ (есминците които носят SМ-3), нито влиянието да разположат подобно на САЩ ПРО по света. Старата игра: "меч срещу броня".Last edited by Amazon; 26-06-2012, 21:26.This is my signature. There are many like it but this one is mine.
Comment
-
Amazon написа Виж мнениеако SR-1 е наистина толкова добра
Comment
-
1. Приемането на Булава на въоръжение беше анонсирано, че ще стане юни-август още през есента на 2011, така че едва ли съобщението има нещо общо с международната обстановка към момента. Пък и Юрий Долгорукий едва ли ще стигне до боеготовност по-рано от зимата.
2. Какво е SR-1???
3. На този етап - поне до 2030 САЩ няма как да си осигурят сериозна защита срещу масов ракетно-ядрен удар. С оглед на разработваните и от двете страни хиперзвукови носители и боеприпаси (и недостатъчната ефективност на средствата, базирани на нови физически принципи), защитата по принцип остава съмнителна...
Comment
Comment