Съобщение

Collapse
No announcement yet.

KG 5 какъвто бих го направил аз

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Gaden Gogi написа
    Айде айде, какъв бой какви 5 лева, да стреляш по неподвижна мишена която фактически не отвръща на огъня, влачейки се с скорост подходяща за учения и да постигнеш мизерен % попадения, а после се бият в гърдите че и бой са водили:tdown
    Същото може да се каже и за унищожаването на Бисмарк, което по-никакъв начин не значи че този или онзи кораб(британски или американски) не е качествен
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #62
      De Ruyeter написа
      Че то разстрела на Бисмарк да не е по-различен?стрелба по едва пълзяща мишена??????????
      Eee тука вече се оливате, Жан Бар е недовършено корито стоящо без ход, с половината оръдия (то и те толкова са стреляли) без екипаж и т.н.т.
      Бисмарк е кораб излезнал на поход, напълно функциониращ, с изправни оръдия и трениран екипаж, а това че са го надармонили ко и е загубил ход вече си е заслуга на RN, впрочем и Британците и Германците постигат много по висок % попадения в много по-лоши условия от задокенаските смехурковци.
      А ако се върнем към темата: в моят кораб снарядите ще са по германски тертип, т.е ще има 3 вида: бронебойни, полубронебойни и фугасни и според вида на задачата ще варира боекомплекта.

      Иначе вие двамка нещо многоподобно ми звучите, да нае би да има :secret:

      Comment


        #63
        Мале, все едно гледам сапунка
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #64
          надармонили ко
          ъъъъ, това на къв език е?

          Comment


            #65
            на български, сленг= набивам канчето.
            а на който не му харесва канала да превключи на друг

            Comment


              #66
              Gaden Gogi написа
              Eee тука вече се оливате, Жан Бар е недовършено корито стоящо без ход, с половината оръдия (то и те толкова са стреляли) без екипаж и т.н.т.
              Бисмарк е кораб излезнал на поход, напълно функциониращ, с изправни оръдия и трениран екипаж, а това че са го надармонили ко и е загубил ход вече си е заслуга на RN, впрочем и Британците и Германците постигат много по висок % попадения в много по-лоши условия от задокенаските смехурковци.
              А ако се върнем към темата: в моят кораб снарядите ще са по германски тертип, т.е ще има 3 вида: бронебойни, полубронебойни и фугасни и според вида на задачата ще варира боекомплекта.

              Иначе вие двамка нещо многоподобно ми звучите, да нае би да има :secret:
              A това дето Бисмарк е врътнал към Брест и Сен Назер(където британския флот е имал зверския късмет да го хване) вместо да ръгне из морета и океани да създава главоболия на RN не е заслуга на британските линкори, и става въпреки един милион груби пропуски от страна на RN и единствено благодарение на две удачни торпедни атаки от етажерките на FAA. В какви лоши условия го карат британците с Бисмарк не знам. Горкия панцершиф седи на едно място и ако и да може да стреля реално е безсилен срещу торпедата на крайцерите и самолетите и артилерията на Родни. И проблема му е именно че е неподвижен.
              Аз пък бих въоръжил линейния крайцер с бронебойни, фугасни и специално оптимизирани за обстрел на бергови цели снаряди
              Няма :secret: просто Рюйтер ме изпревари
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                #67
                Демек би го въоръжил с почти същото, а по какво ще се различават тези за обстрел на земни цели от фугасните?

                Sailor_Malan написа
                Няма :secret: просто Рюйтер ме изпревари
                Да бе, ти дори призна че сте си лафили по телефона .
                А аз висях по дъжда и те чаках :evil:
                Last edited by Gaden Gogi; 27-09-2006, 14:25. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                Comment


                  #68
                  Gaden Gogi написа
                  Демек би го въоръжил с почти същото, а по какво ще се различават тези за обстрел на земни цели от фугасните?


                  Да бе, ти дори призна че сте си лафили по телефона .
                  А аз висях по дъжда и те чаках :evil:
                  Оле взе да остарява и да забравя, казах ти че сме се чували преди седмица
                  Ами тия за стрелба по наземни цели примерно ще са два или три вида. Единия примерно ще е натъпкан с метални топчета за косене на пехота в траншеи и лекобронирана техника
                  А ти вися под дъжда да ме чакаш щото в подлеза ме засякоха две познати дами.
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #69
                    Не съм говорил със Sailor, макар да имам желание.А по тношение на корабите - не трябва да се подценяват постиженията на едни държави и надценяват други. В Тихия океан американците разчитат главно на самолетоносачи и затова линкорните боеве са малко. В протока Суригао /през нощта/ Уест Вирджиния и Калифорния обаче уцелват Ямаширо от дистанция 20 000 ярда - не е лошо като дистанция. Срещу Жан Бар е вярно че е неподвижна цел, но дистанцията е към 22 000 ярда и повече. Срещу Ришельо старите английски линкори стрелят от 14 000м, и накрая той уцелва, макар и недовършен и стоящ в залива. Аболютен рекорд са попаденията на Шарнхорст и Гнайзену върху Глориъс /3бр от 24 500м/, Уорспайт срещу Чезаре - 24 000м, а също и боят при Норд Кап, който е много ефективен за англичаните 52 залпа, 31 накрития, 13 попадения /потвърдени/. Дистанцията е 12-13 000ярда. Не включвам боя при Матапан, защото се води срещу крайцери и дистанцията си е направо упор - 2000-3000м.
                    П.В.

                    Comment


                      #70
                      да ама за тези топчета ти трябва изчекнат взривател, а е съвмнително дали тогава ще има, освен това трябва да знаеш къде е пехотата, пък и къде по-лесно е да гърми пследната с гаубуци, все пак снаряд от главният калибър е струвал 450 лири, а това не са малко пари тогава.
                      а дамите като бяха две ти защо не ме викна и аз да намажа?

                      Comment


                        #71
                        В боя при остров Самар от 20 000м Конго и Харуна постигат попадения в ескортните самолетоносачи, макар и да нямат особен ефект, защото снарядите са АР
                        П.В.

                        Comment


                          #72
                          De Ruyeter написа
                          В протока Суригао /през нощта/ Уест Вирджиния и Калифорния обаче уцелват Ямаширо от дистанция 20 000 ярда - не е лошо като дистанция. .
                          Я пак си свери дистанцията.
                          А това че разчитат на самолетоносачи изобщо не промена факта че линкорите им са смехотворни, осбенно като скорост и защита,
                          Странното е как от най-восоки пояси през ПСв до най-ниските (или сред най-ниските) през ВСВ. при това вътрешни.

                          De Ruyeter написа
                          Не съм говорил със Sailor, макар да имам желание.
                          че обади му се, да ти дам ли телефонният му номер?:twisted:
                          Last edited by Gaden Gogi; 27-09-2006, 15:29. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                          Comment


                            #73
                            5.50м на Норт Каролина сигурно е много тесен.А на Айова ако се брои само 307мм и на СД- 310мм, че са широки 3.2м - наистина е така, но те изтъняват на 297мм, 203мм, че чак до 25мм.Никой обаче не ги е замервал до 150мм дебелина, както се мерят на другите линкори с изтъняващ пояс.То ако се мери само най-дебелата част на КГV е 4.66м, на Литорио понеже е без изтъняване пояса е 3.8м, Ришельо - от 5.95м, но с изтъняването ииначе май е към 4.25 или 4.45м, Бисмарк 3.6м, Шарнхорст -2.9м

                            Ето линк за Суригао
                            THE BATTLE FOR LEYTE GULF - The Battle of Surigao Strait 24-26 October - US forces under Rear Admiral Jesse Oldendorf - Japanese forces under Vice Admirals Nishimura and Shima - US battleships West Virginia, California, Tennessee, Maryland, Mississippi, Pennsylvania, cruisers Louisville, Minneapolis, Portland, Denver, Columbia, Phoenix, Boise - Australian heavy cruiser Shropshire - Fletcher Class Destroyers - Japanese battleships Fuso, Yamashiro - heavy cruisers Nachi, Ashigara, Mogami - US commanders Berkey, Weyler, Chandler, Jesse Coward



                            и още един
                            Last edited by De Ruyeter; 27-09-2006, 15:52. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                            П.В.

                            Comment


                              #74
                              Eхеее ако почнем да мерим и ПТЗ-то като пояс....ами да американските газят най-мног и ще имат най-висок пояс, иначе още имам пресни спомени от дискусията за височината на поясите на Бисмарк и сие и защо пуснах темата "Митбъстър".
                              Как да е закендзвате ми темата за КГ 5, за общи приказки си има каюткомпания.

                              Comment

                              Working...
                              X