Съобщение

Collapse
No announcement yet.

KG 5 какъвто бих го направил аз

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    свърши ли го? на мен ми хареса. само калибъра дали не може да е поне 380 мм?
    иначе краицер от коя година?
    Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

    Comment


      #32
      Че какво му има на 356 мм? А и трябва от някъде да се вземат другите.
      За Одзава: в RN линкорът изпълнява задачи които са присъщи на крайцерите и се използват не по-малко активно от последните, а в ВСВ се набл'дават точно битки между тези класове.

      Иначе номинално, на мерната миля не всеки крайцер би могъл да избяга...ако времето се зговни...почти нито един, освен това трябва да се вземе предвид и това че линкорът има по-голяма далечинана откритване и поразяване, т.е. дори крайцерът да има по-висока скорост, той трябва да излезе от обсега на линкора след като бъде открит...а това не е толкова лесно,е зависи от избора на снаряди, и от късмет

      Comment


        #33
        В бурно време по-тежкият кораб има превъзходство в скоростта, да не говорим, че е и по-устойчива артилерийска платформа. Тапример Шарнхорст в бурята при Норд Кап развива 30 възла, а Белфаст и Норфолк - 24-25.
        Също така важно е да се отбележи кой линкор за кой боен театър е правен, защото Айова и въобъще американските не са правени за Северния Атлантик.Там скоростта им ще бъде не повече от 29-30 възла.
        П.В.

        Comment


          #34
          Камерер написа
          Аз бях писал за книгата. Нарича се "Вариант 'БИС'", може да се види тук: http://militera.lib.ru/prose/russian..._sv/index.html
          Книгата добре пасва за темата "Майтапи". В нея точно това се описва - как освен сухопътното настъпление през 45та, по време на което руснаците размазват обединените сили на Вермахта, американци и англичани, излиза и руски флот (руснаците превзимат Дания в началото на същата година). Този руски флот е в състава на посочените кораби (самолетоносача мисля беше с 45 самолета) и успяват за съвсем кратко да се разправят с няколко кораба на англичаните и американците, включително и без проблеми с един самолетоносач. Нещо в тоя стил беше . Абе - забавление пълно ...
          Ooo, aз съм я виждал из книжарниците, направо ме убедихте да си я закупя
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            #35
            De Ruyeter написа
            В бурно време по-тежкият кораб има превъзходство в скоростта, да не говорим, че е и по-устойчива артилерийска платформа. Тапример Шарнхорст в бурята при Норд Кап развива 30 възла, а Белфаст и Норфолк - 24-25.
            Също така важно е да се отбележи кой линкор за кой боен театър е правен, защото Айова и въобъще американските не са правени за Северния Атлантик.Там скоростта им ще бъде не повече от 29-30 възла.
            Е точно в северният Атлантик Айовата малко трудно и толкова ще вдигне, в смисъл ако времето е лошо.

            Comment


              #36
              Gaden Gogi написа
              Е точно в северният Атлантик Айовата малко трудно и толкова ще вдигне, в смисъл ако времето е лошо.
              Сега възниква и интересния въпрос какво ще търси Айова в северния Атлантик?
              А иначе и по-мощни оръдия има в наличност даже 457 мм. (в момента в който се привършват КГ на стапелите вече е значително по-качествен и по-мощен във всяко отношение от тях проект - Лайън). А КГ си е по-скоро "закърпи дупка" тип "Не можахме да пуснем Лайън, дай да пуснем нещо по-евтинко че старците(Queen Elisabeth и R класове) вече се позадъхват". И основната причина да се появи кръпка вместо истински линкор (Лайъните) няма много общо с някакви корабостроителни проблеми, колкото със факта че на хора призоваващи за подготовка за война още от 1935 се гледа като на опасни чудаци, докато не става твърде късно.
              Впрочем Рюйтер само едно малко техническо уточнение може ли да направиш по "Вариант БИС"? Какъв точно крайцер предвиждат руснаците да пращат срещу съюзниците пр.68 или пр.69? Щото пр.68 си е лек крайцер.
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                #37
                Аз съм чел за 29 възла - толкова го определят американците, но и толкова да развие, пак ще е по-бавен от повечето европейски кораби.
                Към Sailor - кой има 457мм, че не те разбрах?
                Проекта е 69 - грешка в цифрата - имам предвид тежък /линеен крайцер с 305мм оръдия, импортна версия с 6 немски 380мм/.
                КГV си е много добър корабза времето - превъзхожда и Нелсън - къде го забравяш, та се връщаш чак на кораби от ПСВ като Куин Елизабет и "Р", серията е също толкова многобройна като тези от ПСВ, има адекватно въоръжение, добра защита.Ако искате може да се направим тема
                КГV сравнен с Куин Елизабет, "Р", Нелсън, па дори ако щете и с Худ
                П.В.

                Comment


                  #38
                  De Ruyeter написа
                  Аз съм чел за 29 възла - толкова го определят американците, но и толкова да развие, пак ще е по-бавен от повечето европейски кораби.
                  Към Sailor - кой има 457мм, че не те разбрах?
                  Проекта е 69 - грешка в цифрата - имам предвид тежък /линеен крайцер с 305мм оръдия, импортна версия с 6 немски 380мм/.
                  КГV си е много добър корабза времето - превъзхожда и Нелсън - къде го забравяш, та се връщаш чак на кораби от ПСВ като Куин Елизабет и "Р", серията е също толкова многобройна като тези от ПСВ, има адекватно въоръжение, добра защита.Ако искате може да се направим тема
                  КГV сравнен с Куин Елизабет, "Р", Нелсън, па дори ако щете и с Худ
                  Aми ако не ме лъже паметта британците имат и две 457 мм. свалени от "леките" линейни крайцери - верно че те прекарват войната в една дувърска батарея, обаче все пак са си морски оръдия
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #39
                    Sailor_Malan написа
                    Какъв точно крайцер предвиждат руснаците да пращат срещу съюзниците пр.68 или пр.69? Щото пр.68 си е лек крайцер.
                    Линеен крайцер, проект 69. Но книгата е съвсем фантастична, а рейдът на съветското съединение от три кораба е пълна фантастика.

                    Comment


                      #40
                      gollum написа
                      Линеен крайцер, проект 69. Но книгата е съвсем фантастична, а рейдът на съветското съединение от три кораба е пълна фантастика.
                      A стана ми ясно още от първите думи на Рюйтер
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        #41
                        Да, така е - само едното е монтирано първоначално на Фюриъс.Иначе те разработват и 457мм за проекта G-3. Американците имат опитно 482мм оръдие, а японските и за Ямато и по-ранните, придвидени за програмата 8-8 са 460мм
                        П.В.

                        Comment


                          #42
                          хе хеако се силите да слагате тези оръдия на КГ 5 той определено ще изпревари с много Бисмарк и подобните са титлата урод на годината.Защо?
                          1. ще сложите с напънки 5 оръдия, с мизерна скорострелност и не кой знае какви балистични показатели
                          2. производствотоим ще е не по-лесно ото това на ново оръдие,
                          3. производствените мощности няма да стигнат за цялата серия
                          4. цената ще е задпределна.

                          Comment


                            #43
                            Може би за КГV биха били най-подходящи 381мм, но в триоръдейни кули - тоест да се радработи нова установка
                            П.В.

                            Comment


                              #44
                              и корабът да влезне в строя след войната

                              Comment


                                #45
                                не, вместо да се разработва чисто новата 356мм, по това време да се започне с 381мм.Няма да отнеме повече време, отколкото с оригиналните оръдия
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X