Не ща да ставам лош, но ето нещо изровено в google по въпроса за "имперския" инч. Все си е 2.54 см. Има даже и конверторче
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Линейните крайцери
Collapse
X
-
De Ruyeter написаЕвън Томас не стреля от 23 000 ярда а от 18- 19 000.Източник - Japanese cruiser of World war Two Linton and Lacroix.Между другото и японският е бил на британската инчова система, до Нагато, когато минава на метричен принцип
Иначе за любителите на четенето освен в линка на Моряка в уйкипедията също има доста подробна статия по въпроса, където са обяснени разликите между, метрична, имперска и US мерна система, като междувпрочем изрично се оказва размерът на имперският инч, хората които обичт да четат потърсиха и прочетоха. Върлите фили продължават да вярват на каквото им изнася.
Comment
-
я-а-а-а-а какъв конвертер, при това изрично е укаано че ства дума за имперски инч http://convert.french-property.co.uk/index.htm
сега очакваме да бъде измислен "имперски морски" инч.
Comment
-
De Ruyeter написамного полезен наистина, с тази дребна подробност, че Британската система и Американската се унифицират към 1959г., за да са еднакви мерките и тегликите в научната област.Ние говорим за началото на 20в
Впрочем когато ти твърдиш че нещо е някакво си ти трябва да предствиш доказателства чее така, а не другите да доказват противното.
По твоята логика аз бих могъл да заявя че ти си кръстоска между магаре и камила, без да се налага да го доказвам а се съмнявам че ти би могъл да представиш доказателства че не си.
За поредн път в твоите изказвания се сабелязва много бла-бла-бла, очеизвадни противоречия в съседни постове и никаква фактология с която да подкрепиш абсурдните си твърдения.
Comment
-
Направих си труда да разровя старите теми и намерих най-малко 3 теми "Линейни крайцери". Ама не това е интересното. Във всяка тема Гоги и Пламен си уточняват достоверността на източниците. :mike:
А и всичко се върти все около мм, футове...никъде не сме обсъдили доколко удачно са управлявани самите крайцери. мисля такова беше и предложението на Гоги в началото на темата.
А алтернативите са друга темаПишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
Неизвестен руски адмирал
Comment
-
Odzava написаНаправих си труда да разровя старите теми и намерих най-малко 3 теми "Линейни крайцери". Ама не това е интересното. Във всяка тема Гоги и Пламен си уточняват достоверността на източниците. :mike:
А и всичко се върти все около мм, футове...никъде не сме обсъдили доколко удачно са управлявани самите крайцери. мисля такова беше и предложението на Гоги в началото на темата.
А алтернативите са друга тема
По отношение на темата: вие двамката с него изказахте твърдението че Флотът за Закрито Море (наричан за краткост ФЗМ) на определен дата е можел да скечи РН, в резултат на което Аз посочих факти доказващи абсолютната несъстоятелност на твърдението. както казах в в съответният пост шансовете са илюзорни, но съм съгласен че към посочената дата ФЗМ е най-близо за целият период на войната до РН, без обаче да може да му се противопостави.
Ние помним опитите за дезинформация на хер Ройте от темите за това колко бил висок поясът на Бисмарк и Шарнхост поради което неумението му да борави с факти, или по-скоро натрапчивата тенденция да лъже не ну изненадва.
Сега за линейните крайцери:
През ПСВ британските такива участват в 3 големи сражение, като и в трите изпълняват възложените им задачи успешно.
Участието в дарданелската операция принципно (защото участват и други класове кораби с подобен резултат) показва че борбата з абрегови батареи е неизгодна за флтът,за това имаше и специална тема.
Ако разгледаме в по-далечен план (ВСВ) след проведениете модернизации линейните крайцери са значително по-използувани от линкориите които са им връстници.
От друга страна дредноутите през ПСВ не ж блесват с нищо особенно: едно сражение, вярно евляващо се преломен момент във войната на море ноосновно поради пълната липса на инициатива от страна на изплашените германци.
През ВСВ дредноутите са сведени до нивото на мореходни монитори стрелящи по брега, отделно моменти на активно използуване от страна на РН са по-скоро следствие на агресивността демонстрирана от адмиралтейството.
Comment
-
какви са били възложените задачи на линейните крайцери при Хелголанд, Догер банк и Ютланд?При Хелголанд - изпълняват я напълно.При Догер банк се представят зле, Тайгър дори не улучва нито веднъж, немското съединение от по-бавноходни кораби се измъква.Ютланд - сами линейните крайцери не правят нищо освен да изгубят два кораба.Заслугата им да отведат немски флот под дулата на английски е също толкова голяма колкото и на 5-тата ескадра на Томас.
През ВСВ са построени нови кораби, с по-висока ценност, утвърждава се самолетоносача като клас, начинът на морски сражения тотално се променя - не са 2 килватерни колони, които се дебната са си кръстосат "Т".Следователно скоростта е най-вжиня коз.П.В.
Comment
-
De Ruyeter написакакви са били възложените задачи на линейните крайцери при Хелголанд, Догер банк и Ютланд?При Хелголанд - изпълняват я напълно.При Догер банк се представят зле, Тайгър дори не улучва нито веднъж, немското съединение от по-бавноходни кораби се измъква.Ютланд - сами линейните крайцери не правят нищо освен да изгубят два кораба.Заслугата им да отведат немски флот под дулата на английски е също толкова голяма колкото и на 5-тата ескадра на Томас.
През ВСВ са построени нови кораби, с по-висока ценност, утвърждава се самолетоносача като клас, начинът на морски сражения тотално се променя - не са 2 килватерни колони, които се дебната са си кръстосат "Т".Следователно скоростта е най-вжиня коз.
Ескадрата на Шпее: крайцерите прекосяват атлантика по диагонал и унищожават въпросната ескадра
Догер Банк: нанасят поражение на германското съединение
Ютланд: примъкват наивните шарани от ФЗМ в ръцете на РН (Много интересно как 5-та ескадра щеше да го направи при положение че не тя установява контак едва в разгара на сражението)
Хелголанд: предотвратява траленето на минното заграждени с което лишава ФЗМ от оперативен простор.
Специална заметачка за хората които слушат друга станция на радиото: в темата става дума за сравнение на ефективността на линеен крайцер и дредноут,формулирано е още в първият пост на темата, както и в предният от моите.
Чакаме някаква аргументаци за провалът на линейните крайцери като концепция...а може да чакаме дълго, примерно още чакаме да видимкъде на чертежът се намира мистичното ПТЗ на Бисмарк.
Comment
-
Gaden Gogi написаПо отношение на темата: вие двамката с него изказахте твърдението че Флотът за Закрито Море (наричан за краткост ФЗМ) на определен дата е можел да скечи РН, в резултат на което Аз посочих факти доказващи абсолютната несъстоятелност на твърдението. както казах в в съответният пост шансовете са илюзорни, но съм съгласен че към посочената дата ФЗМ е най-близо за целият период на войната до РН, без обаче да може да му се противопостави.
А с Ройтер сами си уточнете формата на спороветеПишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
Неизвестен руски адмирал
Comment
-
Odzava написаМалко да доуточня - аз твърдя че в този период ФОМ има ШАНС да промени класирането на флотовете. Ако си спомняш самия аз твърдях че Британския + Японския флот спокойно могат да се противопоставят на американския+ немския, независимо от наличието или липсата на европейски съюзници.
Към 18 вече нещата са малко по-различни, ИМХО РН все още е по-силно от американците, а германци вече няма......
Comment
Comment