Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    А защо китайците нямат проблемите на руснаците с "Варяг" ? По-голям е, почти на скелет го взеха.
    Може и да са имали малки проблеми и да мълчат, но май вкарването му в строя наближава.
    Някой да има "секретни" данни ?

    Comment


      Ми то аз и по-горе писах кво твърдя - че на руснаците не им трябва фрегата с автомомност 8000 мили (може би, щото тия 8000 са estimated, нищо чудно ако някой надзърне в бордния дневник на Йентай да се окаже, че не са точно 8000).
      Иначе това със зареждането на море в район на бойни действия също е играно. Много пъти, в райони на силно интензивни 24 часови бойни действия.
      и много бели косми по главите на щабните офицери.
      Никоя техническа спецификация не е предназначена да спасява щабни офицери от това. То си им е в длъжностните характеристики за всички длъжности за офицери със звание над капитан-лейтенант.

      Иначе доста по-смилено за индийците щеше да е или да последват китайския опит и да си поръчат нов Варяг и Су-33(имат вече опит в експлоатацията на сходна машина) или да си купят каквото си купиха но вместо да го приспособяват за каквото не е проектирано и пътьом да спонсорират и МиГ-29К(който преди това си беше само технологичен демонстратор), просто да му направят един КВР и да поръчат от това дето първоначално е проектирано за Горшков - ЯК-41. Това поне щеше да им спести разходите за модернизация и радикална промяна на конструкцията на кораба. Просто щяха да свалят част от ракетите(Базалта приемрно), РБУ-12000 и щяха да направят стандартен КВР на кораба
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Sailor_Malan написа Виж мнение
        просто да му направят един КВР и да поръчат от това дето първоначално е проектирано за Горшков - ЯК-41. Това поне щеше да им спести разходите за модернизация и радикална промяна на конструкцията на кораба. Просто щяха да свалят част от ракетите(Базалта приемрно), РБУ-12000 и щяха да направят стандартен КВР на кораба
        и от къде щяха да го вземат този Як-41.....отделно дето той не е бил нищо по-различно от 29К...отделно е археологичен.

        Comment


          Едно на ръка е това, което Гоги казва, второ дори да му махнат ракетите, с непроменена конструкция Горшков пак си остава някакъв мелез, а не класически самолетоносач.
          А пък да си поръчат Варяг + су33 - първо цената? Второ кой ще им го построи? И трето - ако ще дават толкова пари, защо да ги дават за принципно конструктивно осрана щайга като Варяг (спомнете си какво беше цитирал Империал на Пилот преди време като говориха за китайския)?
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            Китайците са много затворени, какви и колко проблеми има Варяг, колко е струвал и т.н. за съжаление е напълно неизвестно. Това което се знае, е че Варяг е направил много ходови изпитания (никой не е давал подробности за тях, включително и сащиянците) и е дострояван доста дълго време.

            albiero, кой до каквото се докопа това и ползва - китайците все още са доста назад откъм проектиране и самата им култура не предразполага към иновации/лична инициатива, а към следване на инструкции (това от личен опит най-вече в университета + подходът им към повечето продукти чиито дизайн е правен от тях). Оттам и много трудно биха се захванали да строят самолетоносач от нула, единствените смислени опции за тях бяха да си вземат нещо полулегално от Украйна, никой друг не би им продавал самолетоносач и дизайна му.
            За индийците - Варяг уж е продължение на дизайна на Горшков, тоест бих очаквал Горшков да е малко по-назад (вероятно са имали време и за преустройство през ремонта, но точно колко - не е ясно). При всичките им патила с Викримадития пак ще им излезе към 2-3 пъти по-евтино като комплекс (самолети+кораб) отколкото западна опция. Да не говорим, че сделката са си я сключили много отдавна, когато ако не ме лъже паметта нямаше чак толкова много хора на запад които биха им продавали или строили самолетоносач. Особено с политическата ситуация около 1998 година.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              albireo написа Виж мнение
              Второ кой ще им го построи?
              Няма кой, завода в Николаев вече не съществува...най-доброто решение беше Кито Хоук, ама мангалска му работа, нека сега рашките да ги трахат....пак ще ръснат две камари пари, ще си чкат крокозебера дъъъълги години, и той за почти нищо няма да става....отделно като стратегически партньор щатите според мен са по-подходящи, предвид ситуацията в региона. (китай+пакистан).
              Кол;кото до парите- рускотото също никак не е евтино, и практически за нищо не става, Кито Хоук от друга страна може да ги изведе директно на второ място в света, ....как да е от моята камбанария нещата изглеждат като "50% пари, хврълени ан вятъра" срещу "100% пари за нещо дето е ОХО ОХО".

              Comment


                Пилот написа Виж мнение
                ...
                Абсолютно е така. За Индийците това беше единствената и при това безобразно евтина опция. Дори и с всички надувания на цената, продължава да бъде безобразно евтина опция.
                Аз категорично вярвам, че Китай е способен в момента да изкара самолетоносач от нула. Имат всички технически възможности за това. Но ще бъде лош самолетоносач. Те са безкрайно назад като know-how. Както преди време си говорихме с Фриц- докато не им падне един самолет зад борда - нищо не са научили. Това на майтап разбира се, но те самите съзнават колко са назад и именно за това им е споразумението с бразилците, които да ги учат на ум и разум. На базата на наученото, ще са си избистрили и концепцията за това какво и как точно им трябва от техния си строеж.
                А неспособността на Гоги да погледне през очите на индийците ме забавлява. Кити Хоук не опция и никога не е бил! Освен това Викрамадитя е временна мярка. Индийците имаха (и все още имат) задачка да спасят своето си know-how за това какво и как се право самолетоносач. Кити Хоук в техни ръце би довел нещата само до тайландска ситуация.
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  и от къде щяха да го вземат този Як-41
                  Mи отдето взеха и МиГ-29К - от чертожната дъска.

                  А пък да си поръчат Варяг + су33 - първо цената? Второ кой ще им го построи? И трето - ако ще дават толкова пари, защо да ги дават за принципно конструктивно осрана щайга като Варяг
                  Ами предполагам не само завода в Николаев може да строи такива работи, а и проекта(разбирай конструктивната документация) надали се е изпарил яко дим. Много ми е интересно на базата на какво се прави извода за "конструктивно осрана щайга"(впрочем "щайгата" не е предназначена да решава кръга от задачи на CVN-68 и нататък и всякакво сравнение е леко безпочвено), но не ми разказвай, остави ме да се чудя Предполагам една жена ти е казала на пазара(ако ти се струва, че се заяждам албирео - на прав път си). Иначе китайците сигурно могат да изкарат самолетоносач, защо ли предполагам, че ще е почти 1/1 Варяг обаче
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    Китайците с едно 85% сигурност в момента строят собствен самолетоносач. Какво ще излезе е друг въпрос, но хмм, напредват с материала.

                    Comment


                      Варяг е прецакан конструктивно като кораб. Не става въпрос какви задачи има да решава. Изводът се прави на базата на мнение на експерти по строеж на кораби. Инженерни оценки. Няма да ти казвам къде съм чел за това, намери си ги сам. Както написах Фриц ги е споменавал във форума в разговор с Пилот, където и той започна да пее песента за "различните задачи".
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        По въпроса за новопостроен китайски самолетоносач, вместо закупуването на Варяг съм срещал информацията, че испанската корабостроителница Алваро де Басан се е натискала да им проектира самолетоносач. Основните варианти са били проект SAC 220 за нещо като уголемен Принсипе де Астуриас и SAC 250, който вече е за ~ 40 000 тона водоизместване и парни катапулти. Само малко не ми е ясно катапултите откъде биха дошли.

                        Comment


                          Duque de Caixas написа Виж мнение
                          Само малко не ми е ясно катапултите откъде биха дошли.
                          Това е много добър въпрос .
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            Duque de Caixas написа Виж мнение
                            Само малко не ми е ясно катапултите откъде биха дошли.
                            copy/paste катапулти копирани от нарязаните при тях археологично но все пак "истински" самолетоносачи

                            Comment


                              Ставаше дума, че испанците са предлагали да разработят проект с готови катапулти и не ми е ясно самите испанци откъде биха докопали катапулти. Единствените съвременни катапулти са американските C13 и е повече от ясно, че американците няма да си ги дадат. Французите също използват олекотени версии на С13, така че изглежда в това отношение от Базан са се поизхвърлили. Китайците днес би трябвало да са доста напред с материала, защото си имат научен институт, занимаващ се само с това. Ясно е, че са тръгнали от подробно проучване на катапултите на нарязаните там самолетоносачи, но според информация в нета днес имат няколко действащи катапулта в някакъв изпитателен център.

                              Last edited by Duque de Caixas; 19-09-2012, 13:34.

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                Китайците с едно 85% сигурност в момента строят собствен самолетоносач. Какво ще излезе е друг въпрос, но хмм, напредват с материала.
                                Две произволни заглавия от Гугъл:

                                China begins to build its own aircraft carrier
                                Official Confirms China Building Aircraft Carrier

                                Идеята, доколкото имам впечатления, е на Ляонинг (ака Варяг) да се ошлайфат проблемите по авиокрилата, за да са готови за новите самолетоносачи.

                                Comment

                                Working...
                                X