Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Май има и фургони
    Това да не са новите Китайски контейнеровози......с двойна употреба )
    Sub sole nihil novi est

    Comment


      Все «Мистрали» российского ВМФ разместят во Владивостоке

      Стягат се за десант в Сахалин

      Comment


        Нито един в Черно Море?
        Е това май не се очакваше .
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          gollum написа Виж мнение
          Мисля че кадрите от филмчето са от втория - от 83-та.
          Значи японците са имали комп. анимация с десетилетия напред от всички останали през 83та

          Всъщност откъсът е от японска ТВ драма за войната и е от зимата на 2011.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            albireo написа Виж мнение
            Нито един в Черно Море?
            Е това май не се очакваше .
            Доколкото имам впечатления, смятат десантния капацитет на ЧФ за достатъчен (4 х БДК + разни други). Там ще наблегнат на ударното въоръжение в противовес на Турция/НАТО - доста, ако не и всичките нови 1135.6 са за Севастопол и евентуално Новоросийск.

            На изток обаче положението с Япония е много зле в десантно отношение - всички тия нови хеликоптерни платформи, заявени като ПЛО, са си чисти десантни средства (засега). Неслучайно скоро се отработи мащабно учение по отбиване на десант в Сахалин, което май не вдъхна много доверие. ТОФ е доста зле в момента.

            Това са мои впечатления де, може да греша.

            Comment


              http://static.youku.com/v1.0.0080/v/...did=-&showAd=0
              Jiangkai II в почти пълния си блясък .
              Last edited by Imperial; 29-07-2012, 17:22.
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                НАТО - доста, ако не и всичките нови 1135.6 са за Севастопол и евентуално Новоросийск.
                Кухулин, нещо не мога да намеря в нета колко от тези фрегати са поръчани/построени за РФ? А и има ли съществени разлики между 1135.6 за Индия и Кривак (IV?) за Русия? А руските и те ли са с Брамос? Знам че задавам тъпи въпроси но доста порових и все още не мога да се ориентирам за този кораб (освен че изглежд страхотно на снимки).
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Значи японците са имали комп. анимация с десетилетия напред от всички останали през 83та
                  Ами не знам, както написах - много мяза на кадрите от сражението от филма, който съм гледал аз. Но успях да намеря навремето сравнително лошо качество копие. Но определено един от двата филма е бил за основа на тази ТВ драма (не наех за нея). Дори "Тоговците" изключително много си приличат. Там бяха, предполагам, реални дистанционно управляеми модели или нещо от сорта. Тук вярно мяза на компютърна графика, ама знам ли .

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Кухулин, нещо не мога да намеря в нета колко от тези фрегати са поръчани/построени за РФ? А и има ли съществени разлики между 1135.6 за Индия и Кривак (IV?) за Русия? А руските и те ли са с Брамос? Знам че задавам тъпи въпроси но доста порових и все още не мога да се ориентирам за този кораб (освен че изглежд страхотно на снимки).
                    В мен е причината, съжалявам. По принцип в нета бъдещите руски фрегати са известни като проект 1135.7, макар да няма такъв официален код, доколкото знам. Но така са добили популярност и така ще ги намериш. Май някакви плакети се бяха появили с надписа "11357". Както и да е.

                    Представители проекта 11357

                    Нещата около характеристиките на руските кораби не са много ясни, макар първия да е планиран за спускане на вода още в края на годината. Засега изглежда, че за разлика от индийските Талвари, руските ще са с:

                    - вертикален Щил с 24 или 32 ракети вместо "еднорък";
                    - може би 12 х УКСК вместо 8 (вертикални ПУ за ПКР);
                    - Палаш вместо Кортик (или Панцир-М), дявол знае.

                    Почти 100% първите руски фрегати ще са с БрахМос заради договорите, но нещо и там се карат.

                    Comment


                      Засега само 3 1135.7 се строят, не е ясно за повече. Оръжието е тъмна индия, в УКСК може да се сложи всичко от Брахмост и Яхонт през Клуб (и сухопътните му деривиативи) до 91Р (противолодъчна ракета). Към октормви предполагам ще спуснат на водя първият кораб и тогава може да се изяснят поне малко неща относно комплексът за самоотбрана.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        albireo написа Виж мнение
                        http://static.youku.com/v1.0.0080/v/...did=-&showAd=0
                        Jiangkai II в почти пълния си блясък .
                        Вчера 538 Yantai (054A) и 113 Qingdao (052) са минали Дарданелите на път за Черно море:

                        haberleri, son dakika Savaş haber ve gelişmeleri burada. Tel Aviv’de İsrailli esirlerin ailelerine polisten sert müdahale

                        I know the title of this blog does not says much but I do not have much info about this latest naval development either. According to Turkish news portals, two Chinese warships the Ludu (Type 052A)…


                        Няма да е зле, ако спрат във Варна да ги поразгледаме, ама надали

                        Comment


                          Бърза справка показа, че и Босфора са минали. Но за къде са се запътили много ми е чудно.
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            Новейший китайский ракетный фрегат YANTAI и эсминец QINGDAO подходят к Севастополю

                            Comment


                              Comment


                                Много впечатляващо!

                                Comment

                                Working...
                                X