Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спасете Киров!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    Не, не влизат. Ако искаш изчисли колко ще струва един боекомплект. Ще е интересно. Разбира се след като знаем със сигурност с какви ракети ще е въоръжен. Писа се, че за ПВО-то не е съвсем ясно, но имаш отправна точка. Обще повече че ПКР и крилатите ракети с които ще е въоръжен Нахимов общо-взето са ясни
    Ами ти опонираш че цената няма да е висока, надявам се да си сметнал. Ще излезе, че съм познал с десете милиарда при тотална модернизация.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      Нахимов е строен 86-та, когато проблеми с качеството на стоманата няма. В момента руски концерни са водещи в това отношение и придобиха дори американски производители. Това според теб с лоша стомана ли се постига? А подводниците?
      И въобще не съзнаваш ли че си дрънкаме кръчмарски приказки? Покажи ми статия която споменава че качеството на постройка на Нахимов е трагично и ще има какво да дискутираме. Нали не мислиш че руснаците са такива олигофрени, или чак толкова корумпирани на всички нива, че да налеят 1.5 милиарда в ръждясало корито, построено от нискокачествена стомана?
      Никакво намерение нямам да търся статии за това което съм виждал с очите си и което 2000 ( по няколко поколения) души персонал във Флотски Арсенал (който е ремонтирал стотици руски кораби през годините) твърдят и са правили десетилетия.
      Един и същ кораб (руски) вдиган на док винаги дава дефекти в корпуса там където е употребена руска стомана. Където е използвана стомана от Кремиковци - на следващата година, или на следващото докуване няма проблем. Само там, където кърпежът е правен с "вносна" руска стомана, пак се кърпи. А кърпежите почват още от първото докуване на кораба...
      Ако щеш вярвай, ако щеш недей. То от руската стомана и от руският слон ...

      Comment


        Сун Дзъ написа Виж мнение
        Ами ти опонираш че цената няма да е висока, надявам се да си сметнал. Ще излезе, че съм познал с десете милиарда при тотална модернизация.
        Аз нищо не опонирам. Давам(и аз и всички в темата) официално обявени цифри, или това което сме прочели за програмата. Ти си който приказва на база вътрешно усещане. Дали си познал с твоите 10 милиарда бъдещето ще покаже, но не бъди прекален оптимист. Може пък метеорит да удари доковете на Севмаш, знае ли човек. Как мислиш, колко тона трябва да е метеорита, за да прекъсне програмата? Така, на око? Аз викам 100 000 тона са достатъчни.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          По принцип алексНЕЙВИ беше давал разценка на ракетите (ако помня правилно) - 9М96 ще е 1-1.5 млн. (по-скоро първото в серия) вечнозелени, ПКР-тата ще са около 2 милиона сигурно, 48Н6 бих предположил около 250-500к да кажем. При 100 ПВО ракети от основния калибър и 48 ПКР/крилати заедно със снарядите, дребните ракети и т.н. един боекомплект ще е около 250-300 милиона. Не че те имат навика да го купуват целия, Петър Велики имаше слухове, че реално носи не повече от две дузини ракети в повечето случаи за Форт-а.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Аз нищо не опонирам. Давам(и аз и всички в темата) официално обявени цифри, или това което сме прочели за програмата. Ти си който приказва на база вътрешно усещане. Дали си познал с твоите 10 милиарда бъдещето ще покаже, но не бъди прекален оптимист. Може пък метеорит да удари ...

            Тонажите на метеорита ти си ги смятай, мен ме мързи
            Само искам да ти напомня, че олимпиадата в Сочи трябваше да струва около 5 милиарада по предварителни разчети
            "За подготовката на Зимните олимпийски игри в Сочи ще бъдат дадени около 214 милиарда рубли (4.86 милиарда евро), съобщи президентът на Русия Владимир Путин, в интервю за Първи канал и Associated Press."

            но после : 37 милиарда.... а в някой източници и повече.

            Сега надявам се осъзнаваш в каква заблуда изпадаш. Защото планиране на Олимпиада е по-сложно от ремонт на кораб, нали ? И за една и съща държава говорим, нали ?

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              В момента руски концерни са водещи в това отношение и придобиха дори американски производители. Това според теб с лоша стомана ли се постига? А подводниците?
              Първо има стомана и "стомана", като разликата е много голяма. Колкото до подводниците- точно защото не могат да ис направят читава стомана за здравият корпус на Борей-ие се налага да режат 971-ци за да ползват секции от там.

              Comment


                Gaden Gogi написа Виж мнение
                Първо има стомана и "стомана", като разликата е много голяма. Колкото до подводниците- точно защото не могат да ис направят читава стомана за здравият корпус на Борей-ие се налага да режат 971-ци за да ползват секции от там.
                Не могат, или оползотворяват каквото имат, какъвто е случаят с 945? Нищо не съм чел по въпроса(тоест чел съм за едната Борей, че ползват част от готов корпус, не за серията), просто питам. Офтопик е но е интересно. Ясените тогава от какво ги правят? Стерегущий? Чел съм че новите корвети имат ядове с двигателите, но за корпуса не съм срещал оплаквания, а това е строено заедно с Борей и Ясен. Също така споменатите в темата Тайвар и Адмирал Горшков. Мислех си че стоманата вече не е чак такава тайна. Дори аз мога доста подробно да изредя какво се включва вътре и как всеки легиращ елемент променя свойствата. Че и технологията за производство даже.
                Руската стомана е била пълен боклук по времето на СССР за гражданско производство. В момента, това е един от отраслите дето ги храни. Обаче съм съгласен че между стомана и "стомана" има разлика и ще ми е интересно да кажеш на кратко какви са им проблемите на руснаците със стоманите.
                Last edited by Amazon; 10-02-2014, 02:17.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  Не могат, или оползотворяват каквото имат, какъвто е случаят с 945? Нищо не съм чел по въпроса(тоест чел съм за едната Борей, че ползват част от готов корпус, не за серията), просто питам. Офтопик е но е интересно. Ясените тогава от какво ги правят?
                  Не могат, заводите са останали в Украйна. иначе първият е от недостроен корпус, следващите два от нарязани 971.Не съм се интересувал за Ясените но скоро нарязаха две недостроени 949-ки...

                  Comment


                    Gaden Gogi написа Виж мнение
                    Не могат, заводите са останали в Украйна. иначе първият е от недостроен корпус, следващите два от нарязани 971.Не съм се интересувал за Ясените но скоро нарязаха две недостроени 949-ки...
                    Ами това ми се вижда разумно. Пестят пари, също както с Киров.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Ами това ми се вижда разумно. Пестят пари, също както с Киров.
                      Може и така да го изкарват, те рашките много обичат да изкарват дефектите ефекти Отделно дето там нямат практика да пестят, там на мода е "баблопил".

                      Comment


                        В днешно време всеки пести, въпроса е да се получи нещо, вършещо работа. Американците също използват нискокачествени стомани където трябва, а даже и където не трябва. Не виждам защо при руснаците трябва да е по-различно.

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          В днешно време всеки пести,.
                          те не пестят, просто нямат друга алтернатива.

                          Comment


                            Е уж се оправиха някак с тия проблеми, па да видим.

                            Comment

                            Working...
                            X