Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Знам ли..
    Почваме един проект АЕЦ Белене - зарязваме го, без разумни обяснения
    Започваме втори - Южен поток, пак същото
    Още няколко такива имаше, за които България няма последователна политика, а се върти като фурнаджийка лопата
    На всичкото отгоре, имаше и преговори с МиГ за ремонта в много напреднал стадий. И изведнъж, пак се завъртяхме и всичко в канала
    Ти как искаш да ни приемат - като надежден търговски партньор?
    Поради каква причина - заради черни очи ли?
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    Comment


      Е, ти пък сега! Кога сме били последователен и лоялен търговски партньор, че да са учудени от нашето поведение? И то във времената на водена и от четирите "гиганта" тотална Realpolitik. Но въпреки всичко упорито се занимават с нас, при положение, че ни знаят каква сме стока! Аз лично такива клиенти гледам да ги разкарам с колкото се може по - широка усмивка, дори и пари да ми струва, а те правят точно обратното...
      И за да не е съвсем офтоп - по руските форуми някъде четох, че в последните години МиГ са го закъсали яко с качествената поддържка - имало забавяния, оплаквания и прочее. Докато Сухой например били "изрядни". Така че ако ножа наистина е опрял до кокала е логично да се борят дори и за поддръжката на десет самолета.

      Comment


        Thorn написа Виж мнение
        Да, бе имат. Да не са от детската градина.
        Продават Ми-17 в Турция.
        Защо да нямат надежди ? Важно е кой, кога и колко ще вземе като комисионна. Все пак ББ не е пожизнен диктатор в България.
        С ремонт да няколко двигателя няма да стабилизират МиГ, трябват поръчки за нови машини.

        Comment


          ValBo написа Виж мнение
          Значи дават технология и части на поляците, за да си поддържат техните 29-ки, въпреки че са си отколешни врагове. Обаче от нашата пършива авиация се страхуват...
          Количеството винаги има значение.
          А да не забравяме, че и на нас навремето ни предлагаха да изградят ремонтен център тук. Просто ние не приехме.

          Comment




            НС гласува за договора с Полша.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Сун Дзъ написа Виж мнение
              Продават Ми-17 в Турция.
              Защо да нямат надежди ? Важно е кой, кога и колко ще вземе като комисионна. Все пак ББ не е пожизнен диктатор в България.
              С ремонт да няколко двигателя няма да стабилизират МиГ, трябват поръчки за нови машини.
              Силно подозирам, че ББ не е в дъното на това, което се случва.
              Analog man...

              Comment


                Някой не си е написал домашното или си говори едно към ....



                До колкото знам точно в Пловдив бяха разглобили един, но не бяха го върнали до летателна годност.

                Comment


                  Някой ще се наеме ли да коментира

                  За признанието на компетентността и качеството на ремонта на авиационна техника у нас може да се съди по факта, че между ПО “МиГ” -СССР и Република България през 1988 г. беше подписан договор за създаване на филиал на заводите “МиГ” в Република България на територията на завод “Г. Димитров”, сега “Г. Бенковски”, Пловдив. Беше усвоен ремонтът на агрегати на “МиГ-29” и по наша информация е усвоен ремонтът на двигателя на “МиГ-29”. От компетенцията на МО е въпросът дали завод “Г. Бенковски” е в състояние да извърши тези ремонти и какво е необходимо за това.

                  Comment


                    Последният МиГ-21 се пенсионира
                    Последният изтребител МиГ-21 беше тържествено пенсиониран днес със скромна церемония на авиобаза Граф Игнатиево.

                    МиГ-21 е най-масовият, най-дълго служилият и най-популярният самолет в България. Той пазеше българското небе в продължение на 52 години.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Тъжно е когато цяла една епоха си отива, а жалкото е, че няма замяна.

                      Comment


                        г
                        Аз ли бъркам или клипа е само с МиГ-29. Къде е поне една 21-ца?

                        Comment


                          Оръжейник написа Виж мнение
                          г
                          Аз ли бъркам или клипа е само с МиГ-29. Къде е поне една 21-ца?
                          Не знам за клипа, не кликам на линкове, но в последният полет са участвали и трите ни летящи в момента МиГ-21. МиГ-29 не е използван в церемонията по пенсионирането.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Преди, малиии...сега го сметнах 35г, подкачвахме в късна пуберитетна възраст Р-3С (K-13) на МиГ-21 (М ли МФ ли...) в Графа. Аз остарях, та какво да очаквам от машината... Дано остават една като паметник, та като минавам покрай в/ч 28000 да и се радвам...

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              не кликам на линкове
                              ??? Що, да не си алергичен?
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                                И. В. Сталин

                                Comment

                                Working...
                                X