Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВСВ авиацията накратко

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Абе момчета самолетите на прикачения файла към поста на Петьо са Ф-6Ф "Хелкят". Но това никъде не се споменава?
    Last edited by еМГето; 09-04-2008, 16:15.

    Comment


      #77
      танкиста от Харков написа
      :1087: А някой може ли да каже, коя модификация е този Спитфайер!
      По различно време турците придобиват Спитове МкI/МкIII/MkIX/Mk22/Mk24.Съдейки по кабината не е от първите серии.Вероятно е разузнавателна версия на 22 ката.Снимката не може да каже повече.Прди много години бях изровил за това нещо из архивите,но съм позабравил.Там се указваше точния модел.Ако ти се занимава вече трябва да го има и в националната библиотека.Ето ти и схемичка на 22 -ката вариант на изтребител,но тялото е същото. http://www.suurland.com/blueprint_x....22.gif&id=8025

      Comment


        #78
        bigbeer написа
        По различно време турците придобиват Спитове МкI/МкIII/MkIX/Mk22/Mk24.Съдейки по кабината не е от първите серии.Вероятно е разузнавателна версия на 22 ката.Снимката не може да каже повече.Прди много години бях изровил за това нещо из архивите,но съм позабравил.Там се указваше точния модел.Ако ти се занимава вече трябва да го има и в националната библиотека.Ето ти и схемичка на 22 -ката вариант на изтребител,но тялото е същото. http://www.suurland.com/blueprint_x....22.gif&id=8025
        А пък според Уикипедия придобиват MkI/MkV/MkIX/MkXIX И точно съдейки по кабината е именно от първите серии XIX със сигурност не е, при него челното стъкло е не плоско, а обло. Остана I/V/IX - но като имаме предвид, че е 1949, най-вероятно е IX.

        Comment


          #79
          :38: Всъщност свалените самолети са два, като другия е паднал в морето, свален от зенитна картечница. Какво е станало с пилота, нямам информация! Самолета от снимката се е пльоснал на 3 км., в нивите край Созопол. Пилота по-късно е върнат на турците. :rock:
          :secret: Самолетите изпълняват разузнавателна задача да открият съветски бойни кораби в акваторията на Бургас - Атия - Созопол. Там ги посрещат граничарски наряди и ги свалят. Самолетите летят много-ниско и непредпазливо, и вероятно с по-малка скорост, което е помогнало да ги уцелят. Този спит е поне на мен единствения известен самолет от този период, свален с Манлихера.
          Чувал съм за един Ф - 111 свален в началото на 70-те години от една виетнамска стрелкиня, по време на виетнамската война! Вероятно с Мосинка!


          :fahr39:
          От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

          Comment


            #80
            куриози от всякакъв тип и естество!...А аз си мислех, че фон Рихтхофен е свален нелепо... :kill_myse
            GOTT MIT UNS!

            Comment


              #81
              Единствения употребен в операции японски планер. "Кокусай" КУ-8. Като цялата им техника и този е правен в "ширпотреб" - тръбна конструкция обвита в плат. Носа се отваря настрани за товарене. Освен двамата пилоти побира и 20 войника или джип с леко оръдие. На снимката е втората версия произведена в началото на 44-та.

              Comment


                #82
                Messerschmitt Me-262 - Носят се много слухове, както и истини из небето и света за този модел. Накратко, ако Хитлер е финансирал създаването на този самолет докрай по-рано края на войната щеше да е друг. Ако не беше наливал пари в техника, като нови танкове и прочие...В крайна сметка не се е възползвал от потенциала на този революционен тогава самолет. Разбира се, след като губи войната американците пращат някакъв капитан (не помня името му), който го закарва в САЩ и технологията бива открадната и така до ден днешен.

                Между другото, забязвали ли сте, че Messerschmitt Me-262 и МиГ-15 си приличат адски много?

                Comment


                  #83
                  NocturaL написа Виж мнение
                  Между другото, забязвали ли сте, че Messerschmitt Me-262 и МиГ-15 си приличат адски много?




                  И аз много си приличам с Барт Пит.
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    #84
                    NocturaL написа Виж мнение
                    Messerschmitt Me-262 - Носят се много слухове, както и истини из небето и света за този модел. Накратко, ако Хитлер е финансирал създаването на този самолет докрай по-рано края на войната щеше да е друг. Ако не беше наливал пари в техника, като нови танкове и прочие...В крайна сметка не се е възползвал от потенциала на този революционен тогава самолет. Разбира се, след като губи войната американците пращат някакъв капитан (не помня името му), който го закарва в САЩ и технологията бива открадната и така до ден днешен.

                    Между другото, забязвали ли сте, че Messerschmitt Me-262 и МиГ-15 си приличат адски много?
                    Предлагам да почетеш малко повече преди да пишеш други подобни несмислици из тези форуми.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #85
                      Оф, обърках се съвсем. Прощавайте моя грешка. Исках да кажа, че Ta-183 и МиГ-15 си приличат много.

                      Та-183


                      МиГ - 15



                      П.С - няма лошо, ако с Пит си приличате, туко виж и ти си намериш мацка като Анджелина

                      Ремонт: Някой обидих ли? Това, че съм сгрешил трябва да е повод за топло отношение ли? И между другото не съм претендирал, че съм специалист - все още се изучавам, както се казва.
                      Last edited by ; 17-08-2008, 16:06. Причина: по-горният пост на моят

                      Comment


                        #86
                        Това на снимката е IAe 33 Pulqui II.



                        Ето това е Focke-Wulf Ta 183
                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          #87
                          Не знам дали тук му е мястото на въпроса ми, но някой може ли да ми обясни каква е била тактиката за хвърлянето на атомната бомба над Херошима и как въобще самолетът е успял да избегне ударната вълна, ако е успял?А ако не се лъжа б-29 бил...

                          Comment


                            #88
                            Б-29 е, намира се на около 9800 метра, когато пуска бомбата, самата бомба детонира на предварително зададената височина от 600 метра. Бомбата е с мощност 13 килотона. Бомбардировачът е бил достатъчно високо и далеч, когато бомбата избухва.

                            Comment


                              #89
                              Освен това бомбата обикновено е с парашут, а това дава възможност на самолета-носител да се отдалечи достатъчно

                              Comment


                                #90
                                1951, позволи ми да вметна, че Pulqui II е доработка на въпросният Та-183.

                                Comment

                                Working...
                                X