Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВСВ авиацията накратко

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Originally posted by "Michael Wittmann"

    много яка антена има тоя МЕ110 дали лови Канал-1 :tup: хубаво е да се види началото
    За коя антена става дума. Антените на тази снимка са много.


    Има антена за бордната РЛС, антена на свързочната радиостанция....
    scharfschutze ®
    _______________________________________
    Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

    Comment


      #17
      Re: x

      сигурно е имал предвид Lichtenstein SN2 антената, тя изглежда най-внушително
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #18
        Да се върнем към бомбардировачите. Основен до 1943 е Хе 111, постеменно той остарява морално и бива заместен от Ju 88. Но в редица тежки кампании за Вермахта той си остава основен бомбер. Залеза на Хе 111 е при Сталинград, след това не се използва така масово. Тези снимки са на Хе 111.


        Comment


          #19
          Originally posted by "Imperial Friedrich"


          Messerschmitt Me-109


          Основният немски фронтови изтребител още от Испанската Гражданска Война до края на ВСВ. Машина с отлични летателни качества и с голям потенциал за развитие, както се вижда от дългата й бойна биография. Както всички немски изтребители, силата й е в мощния двигател и сравнително силното (за класа си...) въоръжение. Проблемен е малкият радиус на действие.
          Немога да се съглася с някои неща.

          Me-109(или Bf-109) не е основен немски изтребител от Испанската Гражданска Война. Основен немски изтребител по време на тази война е He-51. Чак към средата и се появяват Ме-109В/С/D и He-112. Месера става основен немски лек изтребител едва към началото на ВСВ. Тоест 1939. Обаче той самият започва да остарява морално към 1944. За съжаление едва ли не перфектният FW-190 не получава нужното разпространение. Причините са прости. Вили Месершмит е активен националсоциалист, за разлика от Курт Танк. Същото го има и в СССР. Яковлев е любимеца на Сталин, а евреина Лавочкин е леко в сянка.

          Comment


            #20
            Re: ВСВ авиацията накратко

            За да бъдем още по-точно по време на Испанската Гражданска война най-масовият изтребител на националистите е Фиат -32
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #21
              Става въпрос за легиона Кондор
              С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

              Comment


                #22
                Originally posted by "Hartman"

                Става въпрос за легиона Кондор
                Там са само месери



                scharfschutze ®
                _______________________________________
                Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

                Comment


                  #23
                  Те са с месери,ама доста доста време преди това са с Хе-51
                  С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                  Comment


                    #24
                    иииии супер така като в чата, по 2 думи на пост...ама не сме тука "Криле" бре
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #25
                      Е кво да кажа?Това,че има снимка на Месер не значи че винаги са били там :evil:
                      С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                      Comment


                        #26
                        ами кажи примерно:

                        "А през този период (тази година до тази година) основният немски изтребител е Хе-51. Той е такъв и такъв (там биплан и тн), има еди какво си въоръжение. Ето и картинка:

                        (картинка)

                        "

                        така трупаш уважение от другите като 1) знаещ и 2) с желание да помагаш на незнаещите

                        8)
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #27
                          Нали е накратко тука :lol:

                          Първият прототип излита през лятото на 1933-а година.Снабден с двигател ВМW-VI-7.3Z с мощност 750 к.с..Въоръжен с 2 картечници МГ-17.
                          Утре още.че ся ме мързи :twisted:
                          С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                          Comment


                            #28
                            Едно уточнение: FW-190V1 полита за пръв път на 01.06.1939 и не е имал никакво въоръжение.
                            Ти си Hartman! Давай. :tup: :tup:
                            scharfschutze ®
                            _______________________________________
                            Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

                            Comment


                              #29
                              Не мисля ,че е тайна за някого ,че "Легион Кондор" първоначално масово (всъшност това е единственият му изтребител) използва He-51B. Първите прототипи на Ме-109 и Не-112 пристигат в Испания през Декември 1936 г. Превъоръжаването с Ме-109В започва едва към средата на 1937 г. Първо и Втора ескадрила на J/88 са превъоръжени с Ме-109В-1/2 през Септември 1937 г. По това време немските части са в Испания вече една година, година през която основен изтребител е именно Не-51. До краят на войната в Испаниуя ще бъдат пратени Ме-109В/С/D ,даже съвсем за кратко към края Ме-109Е-1. Между временно на тестове там е пратен и изтребителя Ar-68, който по-късно постъпва на въоръжение в "Легион Кондор" като нощен изтребител. А през 1938 г. са пратени не малко количества от изтребителя He-112B-0. Самолет показал завидни възможности (даже над тези на месершмита). За съжаление той е твърде сложен за експлоатация в полеви условия. Така ,че изказвания от типа ,че в "Легион Кондор" има само месери е доста неточно.

                              После немога да разбера защо по-горе е написано ,че Ме-109 е лек изтребител, а FW-190 - тежък. Нека направим една справка. Масата на един FW-190A-0/1 празен е 2474 кг. А масата на един Me-109F-4 e 2255 кг. Разликата е 219 кг. Не мисля ,че това е разликата е масите на един лек и един тежък изтребител. Между другото FW-190A-0/1 и Me-109F-4 са произвеждани кажи речи по едно и също време.

                              Като за човек от "Криле" толкова.

                              П.П. Защо тук виждам само немски самолети? Нима само това е авиацията от ВСВ???
                              С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                              Comment


                                #30
                                не разбира се, просто започнахме с тях понеже Витман пита за тях. Поствай каквото искаш
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X