Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ф-35 - икономически провал?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    1) "Подходящо разположена" е въпрос на тактика. Когато самолета лети ниско, трябва да гледа нагоре. Когато лети високо, трябва да гледа надолу. Оттам нататък не е трудно да се прецени конкретната ситуация - защо дадени самолети летят ниско, а други високо.
    Аха, и когато целта лети на същият ешалон, на F-35 ще му се наложи да осцилира. Виж къде е ОЛС на Су-35(или PIRATE на Тайфунa). Точно над обтекателя, малко по-високо/в страни. Покрива си собственият ешалон. При F-35 е доста по-назад. Просто не е правена за това. Отново грешка на Локхийд. Иначе самите Локхийд мимоходом споменават че става и за В-В, но хич не се съсредоточават над този аспект а говорят за оръжия В-З.
    http://www.lockheedmartin.com/us/pro...ingIIEOTS.html
    Така че не знам. Не изглеждат убедителни.

    Малко встрани от разговора, клипче за въпросният ПИРАТ с който тайфуните на немците откриваха на Red Flag F-22 от трийсет километра (разбира се, в реална обстановка всеки самолет ще е на парчета дълго преди да се приближи на 20-30 км от F-22):
    Last edited by Amazon; 26-01-2014, 00:48.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      Просто не е правена за това. Отново грешка на Локхийд.
      Ами това е въпрос на мироглед. На някои хора им действа добре да мислят в тази посока. Аз не бих подценявал проекта, едва ли са го чертали дебили

      Comment


        Сигурен съм, че по същият начин би говорил и за RAH-66 Comanche, разбира се ако проектът все още беше активен. Авангардни технологии, авангардна концепция, умни хора го разработват, дайте му време...

        Comment


          Аз не съм сигурен

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            Ами това е въпрос на мироглед. На някои хора им действа добре да мислят в тази посока. Аз не бих подценявал проекта, едва ли са го чертали дебили
            И аз така си мислех дълги години. Поне до днес когато видях че след 100 произведени самолета цената е все още между 200 и 300 милиона долара и за 2014 само за R&D на вече приет самолет ще изтекат към милиард долара.
            Вече не съм толкова убеден. Утре ако от Лкхийд му монтират стелт гръмоотвод на това нещо, изобщо няма да съм учуден.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Много е весело да участва човек в такава дискусия - тръгваме от EOTS, през RAH-66, та до днешните не дотам ясни цифри. И не знам как поставяме всичко под общ знаменател, обаче явно работи

              Comment


                Така е, макар че ние сме облагодетелствани в спора. При толкова много проблеми и недомислици в тази програма от където и да тръгнем сме на прав път. Авионика, въоръжение, двигател, атестация за палубна служба, софтуер за управление при зависване на В-варианта, и още един куп неща, преди да стигнем вече до специфичните изисквания на отделните партньори по проекта - норвежците искали авангардна спътникова комуникация, нидерландците искали техните самолети да са атономоносни, израелците искали да му инсталират цели блокове електроника своя разработка, тоя искал това, оня искал онова, пък Локхийд Мартин не ще да дава технологичен трансфер, пък съюзниците настояват, че са си платили за него... Направо What could possibly go wrong?!

                Comment


                  Съгласен съм, но все пак идеята е да се вникне конкретно във всеки проблем. Да се разбере кое как и защо работи/не работи. Аналогиите между EOTS и RAH-66 не са кой знае колко продуктивни. Нито между EOTS и новите счетоводни гимнастики

                  Comment


                    F-35 го направихте на две стотинки, направо инжинерите да си късат дипломите и да ходят да проектират селскостопански самолети

                    Реално обаче наистина е овъркил + космическа цена. Аз ако бях някой в командното звено щеше да ме е страх да пратя самолет, който с оръжието по него и пилота струват колкото половината, а може и колкото цялото ПВО на противника...

                    Comment


                      Цената наистина е висока, но цялата паника е заради съкращенията в бюджета. Ако икономическата ситуация беше нормална, на никого нямаше да му направи впечатление. Нито е първата програма, нито ще е последната, която вдига разходите в пъти.

                      Не знам какъв противник визираш, но една батарея HQ-9 от турския търг струва 300 милиона долара. Забележи - китайска цена. Един самолет струва да речем 150 милиона долара. Съпоставими са.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Цената наистина е висока, но цялата паника е заради съкращенията в бюджета. Ако икономическата ситуация беше нормална, на никого нямаше да му направи впечатление.
                        Половин трилион долара малко трудно биха останали незабелязани, особено когато насреща получаваш обещания, че, спокойно, работата ЩЕ стане. Говоря приблизително. Не съм проверявал скоро какви са разходите, но преди пет години бяха $330 млрд. Вярно е, че бомбастичните суми от $1,5 ~ $1,8 ~ $2 млрд. покриват и разхвърляните ДЕР на войсковите части, но и сама по себе си развойната програма глътна няколкостотин милиарда.

                        Comment


                          Цената наистина е висока, но цялата паника е заради съкращенията в бюджета. Ако икономическата ситуация беше нормална, на никого нямаше да му направи впечатление. Нито е първата програма, нито ще е последната, която вдига разходите в пъти.
                          Остави тая работа, забелязва се и още как. За повечето хора кризата мина, като нещо което дават по телевизията. А безработните учители и безнадеждно остаряващата инфраструктура са си неща отпреди кризата. Хората сравняват с програмата за совалката(за която са много ядосани че беше спряна). Цялата програма от стартирането и през края на 60-те та до спирането и наскоро е глътнала към 200 милиарда долара и се води едно от най-скъпите неща предприети от правителството.
                          Спред мен единственото което спаси JSF, бяха войните в Ирак и Авганистан, които глътнаха между 4 и 6 билиона долара. Та покрай тях, тази недомислица се промъкна между капките. Това и факта че конкретни цифри започнаха да излизат сравнително наскоро.
                          Обаче за щастие вече войни няма и подозирам че в момента в който фокуса на медийното внимание се измести към JSF и статии като тази която пуснах започнат да се появяват и в големите вестници, цялата осирация ще лъсне.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Ето пак: http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...5-block-4.html
                            Още не са приключили софтуера за блок 3 дето се мотка от 2 години и сигурно ще отнеме още една, и вече се изливат пари за разработката на софтуер за блок 4. Аз викам още 500 милиарда и 10 години и самолета ще е почти готов.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Duque de Caixas написа Виж мнение
                              Не съм проверявал скоро какви са разходите, но преди пет години бяха $330 млрд.
                              Хаха, какви 300 милиарда. Нещо си объркал цифрите Л)

                              Comment


                                F-35 Cost Dips 1% to $391 Billion: Pentagon
                                F-35 Cost Dips 1% to $391 Billion: Pentagon
                                By Brendan McGarry Thursday, May 23rd, 2013 6:44 pm
                                Posted in Air, Land, Naval, Policy

                                The cost of the U.S. Defense Department’s most expensive weapons program, the F-35 Joint Strike Fighter, declined by 1 percent in the past year to $391 billion, and lawmakers remain concerned about its software.

                                The estimated price tag to develop and build 2,457 F-35 Lightning II fighter jets includes $326.9 billion for air frames and $64.3 billion for engines, according to newly released figures from the Pentagon. The combined amount is $4.5 billion, or 1.1 percent, less than an estimate of $395.7 billion released in March 2012.

                                The decline was attributed in part to revised labor rates charged by the prime contractor — Bethesda, Md.-based Lockheed Martin Corp. — and its subcontractors, according to the Defense Department.
                                      BY       Global info More             travel tips More     Most popular More         Health More         Music More      

                                Comment

                                Working...
                                X