Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ф-35 - икономически провал?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кое как ми е хрумнало Ту-160 не е създаден за наследник на Ту-22М3.В ссср се е работило по следният начин.Разузнаването докладва че в Америка има проект 3456 примерно за не знам си какво с не знам си какви характеристики предвидено за не знам си що.Руснаците решават че и на тях им трябва същото нещо така нареченият отговор.В последствие осъзнават че доктрината им се различава от американската поради различни цели а целите са различни поради различен финансов ресурс.Да не забравяме че ссср се разпадна до голяма степен и по финансови причини.След като го осъзнават това решават да предиференцират някакъв самолет в нещо по-друго с неясна цел или да комбинират няколко изисквания предвидени за различни самолети или по скоро даже цели не изпълнявани от самолети в един самолет пак поради финансови причини.Ако става въпрос идеята на Б-58 хъстлър е била нисковисочинна свръхзвукова пенетрация на пво и е трябвало да замени Б-52 същото важи и за Б-1 тоя Б-52 е вечен и явно с нищо няма да го заменят.Та така тази доктрина е изоставена прекалено скъпа а и все по малко ефективна с появяването на модерните системи за Пво.Британците махат вулканите и всичко се поема от трайдънт французите махат Мираж 4 и при тях всичко отива на М51 и така руснаците държат 3 типа бомбардировачи за противодействие на ударни авионосни групи при положение че нито един американски стратегически бомбардировач не е предвиден за тази цел няма и как да бъде американците имат прекалено голям финансов и технически потенциал и не им и трябва.

    Comment


      Filip написа Виж мнение
      Кое как ми е хрумнало Ту-160 не е създаден за наследник на Ту-22М3.
      Това имах предвид и аз. Разбира се, че не е създаден като наследник. Никой не е твърдял такова нещо.

      Filip написа Виж мнение
      В ссср се е работило по следният начин.Разузнаването докладва че в Америка има проект 3456 примерно за не знам си какво с не знам си какви характеристики предвидено за не знам си що.Руснаците решават че и на тях им трябва същото нещо така нареченият отговор.В последствие осъзнават че доктрината им се различава от американската поради различни цели а целите са различни поради различен финансов ресурс.
      Съгласен съм. Конкретно в случая - не могат да си позволят такава бройка самолети, която да съответства на риска при нисковисочинен пробив. Затова изменят концепцията и минават изцяло на далекобойни ракети.

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение


        Хм.
        Не знам защо толкова държат на това, но е факт че го имат за изключително важно. Спомняш си преди половин година, че го тестваха с по-голям ъгъл на атака от колкото е сертифициран F-15C. Даже бяха монтирали специален парашут, който да му помогне да се възстанови ако влезе в свредел.
        Абсолютно лаишкото ми мнение е че очакват при БВБ Ф-35 да играе по вертикала(във всички вариации, ножици и т.н.) разчитайки на перфектният двигател и прилична тяговъоръженост. По-големият ъгъл на атака при преследване по вертикала може да му даде идеалната позиция за стрелба с АИМ-9Х, дори срещу противници като Тайфун и Су-35.
        Поне това сочи бойното използване на Ф-4 в комбинация със сайдуиндъра във Виетнам. А оттогава не се сещам за много примери на БВБ между американски и други изтребители. Предполагам и от Red Flag също са научени доста уроци.
        Last edited by Amazon; 05-02-2014, 04:51.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Не знам кое за какво им е, обаче аз такова нещо като 2:28-2:32 не бях виждал досега.

          Comment


            Предполагам и от Red Flag също са научени доста уроци.
            Включително този, че ако наблизо има Тайфуни или Рафали е по-добре да си обираш партакешите и да не поглеждаш назад.
            Интересничко интервю
            The present and future of the F-35, A-10 and other platforms in the vision of the U.S. Air Force Air Command Command Chief. In an interesting, open and
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              А защо мислиш, че генерала визира Тайфун и Рафал

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                А защо мислиш, че генерала визира Тайфун и Рафал
                Позволете ми все пак да споделям и малко собствено мнение освен линковете. Иначе вероятно някой би визирал германци и французи заради един лош опит дето има с JG-71 и вероятно щом те го могат и разни други го могат. Су-35СМ примерно или J-20 или пък J-31.
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  Не бе, то е хубаво да има мнения, ама такива неща - "могат го, не го могат"... нали се сещаш

                  Всеки го може, но въпроса е кой го може по-добре. Какви ще са цифрите, като теглиш чертата. А като говорим за цифри, разбирай китайци Засега моделите показват, че качеството не може в достатъчна степен да компенсира количеството дори и с F-22. Затова генерала натиска и по стара традиция леко лукави - със стар процесор бил произведен, не знам си кво. А че се ъпгрейдва през две години - тишина

                  Всичко е борба за кокала.

                  Comment


                    Comment


                      Винаги като му видя снимка с пилони и се питам, не можаха ли да ги направят малко по-малки, или по заоблени? Контейнера с оръдието се води "стелт". Ракетите и бомбите нямат чак такъв ЕОП. Поне не от голяма дистанция. Ама тия чудовищни пилони взети заедно сигурно само те имат ЕОП колкото един МиГ-21.
                      Интересно че на С-варианта се е паднало да е 100-тната бройка.

                      П.П: Някой знае ли откъде излиза куката? Тази гърбица под соплото на двигателя?
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Дължината на пилоните вероятно е съобразена с аеродинамиката. Малко да ги скъсят, веднага ще получат турбуленции и влошаване на ЛТХ. От друга страна, няма никакво практическо значение дали ЕОП е 1 м2 или 3 м2. Все тая. Особено за такива камилски мисии

                        Куката:

                        Comment




                          Панел с няколко тестови пилота. Разискват това-онова, има интересни дреболийки. През лятото на следващата година ще пробват да изкарат в Пасифика една ескадрила IOC. Щяла да бъде гейм чейнджър

                          Comment


                            Кухулин написа Виж мнение
                            Длъжен съм да уважа такава конструктивна критика


                            Флота си е поръчал само 2 броя F-35C за финансовата 2015, вмето 6. Още ще седим на големите цифри

                            Инфо от аерото: http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...te-godini.html
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Comment


                                рядко срещан проблем с двигателя май ще доведе до нови сериозни разходи:

                                Comment

                                Working...
                                X