Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    http://rayofhalifaxproductions.com/26662

    Comment


      Филмова измишльотина


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        Thorn написа Виж мнение
        Филмова измишльотина
        Хаха, чак сега го изгледах...не го препоръчвам.
        http://rayofhalifaxproductions.com/26662

        Comment


          И от кой филм е това нещо?

          Comment


            "Стелт". Един безпилотен роботизиран стелт се побърква и почва да гони своите, или поне това съм запомнил

            Comment


              Една загатка и от мен - що за пиле е това?
              Click image for larger version

Name:	001.jpg
Views:	1
Size:	59.8 КБ
ID:	530451

              Comment


                Хатори Ханзо написа Виж мнение
                Една загатка и от мен - що за пиле е това?
                [ATTACH=CONFIG]17658[/ATTACH]
                Прилича на безпилотен апарат. Но трябваше да изтриеш надписа DARPA, носи доста информация
                "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                Comment


                  Мда, точно така - едно безпилотно хиликоптерче на Боинг "A160 Hummingbird", а ето и линк - http://www.boeing.com/bds/phantom_wo...mmingbird.html

                  Comment


                    А това:

                    Comment


                      С този изглед можеше да е на братята Хортен или пък Нортроп, но е първото - Хортен/Гота 229.

                      Comment


                        Сун Дзъ написа Виж мнение
                        А това:

                        Horten H IX, впоследствие Horten Ho 229:
                        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                        Самолетът не е Хортен/ Гота. Конструкторското бюро на братята Хортен го проектира, но производството е поверено на фабриката на Гота и инженерите там опростяват конструкцията, което не цели подобрение на летателните характеристики, а улесняване на производството. Тук настъпват търкания между двете фирми, прерастнали многократно впоследствие, когато от Гота настояват, че самолетът е неподходящ за първоначалната си роля на изтребител, а трябва да бъде преработен в бомбардировач. Двете конструкторски бюра започват да работят в различни посоки и общо взето не стигат до никъде, предвид наближаващия край на Райха. Фюзелажите на прототипите и проектната документация са иззети като трофеи от американците с изключение на един прототип, стигнал до Фарнбороу, ВБ.

                        Интересното е, че след ВСВ и доставянето на тези трофеи в Щатите Нортроп се впускат в разработки на бойни самолети летящи крила.
                        Last edited by Duque de Caixas; 12-08-2012, 13:19.

                        Comment


                          Интересното е, че след ВСВ и доставянето на тези трофеи в Щатите Нортроп се впускат в разработки на бойни самолети летящи крила.
                          Аз другояче знам историята - Джак Нортроп разработва "летящи крила" самостоятелно (започва през 30-те) и паралелно с братя Хортен (и още куп други изобретатели преди и заедно с тях), т.е. разработките му не са свързани с техните (поредната легенда за "немската следа", според мен). Да не говорим, че идеята лежи на повърхността и не вдъхновява само Хортен или Нортроп. Ня практика в повечето големи държави ще се намери авиационен инженер или изобретател през 20-те и 30-те години, който да е пробвал нещо в посока "летящо крило" - най-често първо глайдер или планер и после - моторен самолет (т.е. същият път, по който минават и братя Хортен). Да речем, "Юнкерс" G.38 си е почти "летящо крило", има разни съветски разработки, френски глайдери имаше май, предполагам, че и в други държави ще се намерят разработки. В "Уики" има списък с различни разработки на тема "летящо крило" от какви ли не държави.
                          Ако ти трябват примери:

                          1) XB/YB-35 - разработка на Нортроп (стратегически четиримоторен бомбардировач тип "летящо крило" ) е създаден 41-42-ра година (като идея и разработка), вярно, лети чак 46-та, но е очевидно, че няма общо с разработките на Хортен.
                          За следващият - вече реактивен вариант, може би някой може да твърди, че е свързан с разработките на Хортен, но мисля, че по-скоро си е логично продължение на 35-цата.

                          2) N-1M (или пък продължението му) пак на Нортроп, също е разработка от преди войната, т.е. няма как да се свърже с братя Хортен. Просто определени идеи се развиват паралелно, защото не са "видими" и имат потенциал, макар и да са много далеч от традицията.

                          3) изтребителят XP-56 също е на Нортроп и също е преди да има възможност да се запознае с разработките на братя Хортен. Пак "летящо крило".

                          4) XP-79 пак е на Нортроп, пак е "летящо крило" и отново е създаден твърде рано, за да е "копиран" от разработките на братя Хортен.

                          Comment


                            Никъде не съм заявил, че от Нортроп са изкопирали немските разработки. Но техните прототипи са били отчайващо неуправляеми преди да бъдат придобити немскaта документация и прототипи, а след това ситуацията чувствително се подобрява в тази насока.
                            Last edited by Duque de Caixas; 13-08-2012, 20:24.

                            Comment


                              Но техните прототипи са били отчайващо неуправляеми преди да бъдат придобити немскaта документация и прототипи, а след това ситуацията чувствително се подобрява в тази насока
                              А на какво почива това твърдение? Факти може ли?
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                Duque de Caixas, написал си, че "след това" се "впускат" в разработката на такива самолети, а аз не видажм как иначе може да се тълкува това, освен че чак след това започват да ги разработват. А това не е вярно - Нортроп се "впуска" в темата преди войната (реално - поне десетилетие преди войната разработва темата - както и братя Хорте ни още много други).
                                За управляемостта и на мен ще ми е интересно да прочета на какво се базираш - какво конкретно са "копирали" от проект на Хортен и са го въплътили в самолет на Нортроп? На мен ми изглежда, че стабилността е проблем за всички такива разработки (включително и на тези на братя Хортен), даже съм срещал, че е ефективно разрешен чак с въвеждането на компютърен контрол.
                                Пиша всичко това не от някаква заядливост, а защото има един такъв момент с "копирането от Германия", който доста се преувеличава (не твърдя, че го правиш ти), затова и реагирам така.

                                Comment

                                Working...
                                X