Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    В момента не разполагам с източника. Преди много време по националната телевизия даваха една страхотна документална поредица за авиацията, на която за съжаление дори не си спомням името. Разглеждаше американската бойна авиация в периода 1940-1990г. Някои епизоди бяха за отделни самолети-легенди, като Ф-86, Б-47, други бяха за авиостроителни компании. В епизода за Нортроп един инженер в интервю сподели това. След време се натъкнах на един материал в немско-езичното списание Flieger Revue, преведен от американския специализиран печат. За съжаление списанията, които си донесох от Германия са в друг град, а част от тях дори се загубиха.

    Comment


      Да де ама управляемостта е проблем и на В-2(предполага се всичко от братята Хортен да е било отдавна прекопирано) особено умрат ли му компютрите, та за това е интересно на какви факти се базира твърденийцето. "Един чичо каза по телевизията" е малко несериозно
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Една бърза/лесна загадка, за да се поддържа темата:

        Click image for larger version

Name:	zagadka.jpg
Views:	1
Size:	56.2 КБ
ID:	531120

        Comment


          Вероятно е ей туй:


          В интерес на истината не бях и чувал за тази фирма (по начало за италианските не знам практически нищо), просто го намерих с бързо търсене в Google - на текст, не на картинката.

          Comment


            Аха, то е. Аз също не знам кажи-речи нищо от итилаинската авиация, но благодарение на lord_k и постовете му наваксвам . Самолетчето е красиво, жалко че нищо не се е получило (останалите изтребители с тази схема също нямат кой знае каква кариера (или никаква)).

            Comment


              Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	27.3 КБ
ID:	531222

              ?

              Comment


                Японска правопоточна ПКР ASM-3

                Comment


                  Право в целта

                  Comment


                    Една спешъл снимка от приятелите на жена ми във Фейсбук
                    И лесен въпрос - Кое е самолетчето и с какво е известно?

                    Comment


                      If you believe everything you read, better not read.
                      Japanese Proverb

                      Comment


                        Click image for larger version

Name:	Last Import - 046.jpg
Views:	1
Size:	965.2 КБ
ID:	531403Click image for larger version

Name:	Last Import - 041.jpg
Views:	1
Size:	935.7 КБ
ID:	531404Click image for larger version

Name:	Last Import - 042.jpg
Views:	1
Size:	949.3 КБ
ID:	531405

                        Какъв е този самолет?

                        Comment


                          Тренировъчната версия на SR71.

                          Comment


                            База на американската бомбардировъчна авиация през 1944 г. Не е на тихоокеанския театър. Към края на деня около 80 B-25 са разрушени, много други са повредени. Германците нямат нищо общо, въпреки, че вероятно се радват. Кой е извършил успешното нападение?


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              Thorn написа Виж мнение
                              База на американската бомбардировъчна авиация през 1944 г. Не е на тихоокеанския театър. Към края на деня около 80 B-25 са разрушени, много други са повредени. Германците нямат нищо общо, въпреки, че вероятно се радват. Кой е извършил успешното нападение?
                              Ако беше тихоокеанският театър щях да кажа Дулитъл, ама там бройката даже не близо до 80. Да спомена за емнайсти път Мичълите са ми любимият самолет от ВСВ, но дори те не могат да се борят срещу Помпей.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Помпей?


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X