Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Е, предполагах, че е позната. Аз много се изненадах, когато попаднах на нея. Май и в други държави е имало някакви идеи от този сорт, но никъде не са стигнали по-далеч от експерименти. Но се чудя - същият обем може да се използва за голямо количество малокалибрени противопехотни бомби (1-2 кг). Няма ли да е значително по-ефективно да се ползва нещо такова, дори за разстрелване на пехотни колони, каквото било предназначението на тази щуротия с картечните пистолети?

    Comment


      gollum написа Виж мнение
      Да видим кой ще познае това устройство с авиационно приложение?
      Видях го за първи път в някакъв документален филм. Не съм сигурен до колко използваемо е, но на първо четене ако щурмана е с "точно" око, би трябвало да изчиства един окоп за 2-3 минути
      Analog man...

      Comment


        Но се чудя - същият обем може да се използва за голямо количество малокалибрени противопехотни бомби (1-2 кг). Няма ли да е значително по-ефективно да се ползва нещо такова, дори за разстрелване на пехотни колони, каквото било предназначението на тази щуротия с картечните пистолети?
        Напълно си прав.
        В начале февраля 1946 г. батарея ППШ, получившая неофициальное название "огненный еж", прошла летные испытания на полигоне. Они показали ее большую эффективность Однако мощный шквал огня был кратковременным, а необходимость возвращения на базу для перезарядки автоматов сводили на нет его преимущества. В результате признали более целесообразным использовать для поражения живой силы противника малокалиберные бомбы, размещавшиеся в кассетах.
        If you believe everything you read, better not read.
        Japanese Proverb

        Comment


          този е май хипотетичен


          и един малко по-лесен
          Last edited by StrEagle; 31-03-2011, 11:51.
          War, war never changes..

          Comment


            Вторият е пикиращият бомбардировач Ha-137. Можело е той да е символ на немските победи от началото на войната вместо "Щуката".
            Attached Files

            Comment


              Първото е по-забавно, но като се зачудих малко се сетих каква трябва да е схемата, за да е толкова напред кабината. Това е пак на същия производител P.179 - пак ударен самолет, но този път с "изтребителен" уклон.
              Last edited by gollum; 31-03-2011, 13:20.

              Comment


                [IMG=http://img4.imageshack.us/img4/9227/78292061.jpg][/IMG]
                http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                Comment


                  F-23A

                  Comment


                    F-23 е безкрайно лесно...
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      Нещо на базата на Су 15?

                      Comment


                        Топло, провери още малко
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          Сухой 49, ако не се лъжа от наученото от него правят Сухой 15.

                          За съжаление не следя темата редовно, извинявам се ако снимката е пускана

                          Comment


                            Хм, тяло на Москито и двигатели на Бофайтър вероятно. Някакъв бомбардировачен прототип на Москито, или на Москитото са сложени нови двигатели за тестването им.

                            Comment


                              Брей да им се не начудиш на аржентинците! Те не са ли се класирали за голямото раздаване на военни излишъци, та да творят това москитоподобно? Таткото на Pukara.


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X