Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Гледам, че никой не е познал загадката, пусната от мен .

    Comment


      gollum написа Виж мнение
      Гледам, че никой не е познал загадката, пусната от мен .
      Това беше някакво френско извращение от 30-те, но не ми се рови за точното име.
      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

      Comment


        Кухулин, каква е тая 720 мм(примерно) минохвъргачка? Да не забравиш да напишеш какво е ако никой не познае. А нещото даже е управляемо в активната част от полета! Предполагам после двигателя и стабилизаторите се отделят и мината си пада свободно.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Китайска гавра на тема С-75 кръстосан с балистична ракета с малък обсег ако не се лъжа, появяваше се на кийпъблишинг наскоро.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Аха, китайска балистична мишена на база HQ-2 (С-75). Доста е грозна





            Comment


              Това беше някакво френско извращение от 30-те, но не ми се рови за точното име.
              Прав си, но "извращение" някак не ми се струва подходящо за толкова красив самолет . Май не съм виждал друг с такива изящни линии. Виж, ако говорим за нещо по-близо до "извращение", това е добро:
              Attached Files

              Comment


                В епохата на всичките бомбардировачи с "остъклени" балкони отпред дори този показан от Dinain изглежда сносно..................

                Comment


                  През втората световна война, една от държавите участнички произвежда самолет, който има уникална система. Система способна да спаси живота на пилота и машината при специфични обстоятелства. Доколкото знам няма друг съвременник на този самолет с подобна система.
                  Същата тази държава, в съвремието произвежда самолет който има подобна система. Отново доколкото знам, системата отново е уникална("безаналогова", ако използваме мантрата на братята).
                  Кои са самолетите, държавата, системата?
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Просто няма начин да дам жокер, без директно да отговоря на загадката. Ето един дебел жокер "Понякога, поради специфични обстоятелства, пилота губи управление над самолета".
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Ju-87?


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Щом сме почнали да гадаем He-280 е първият самолет чийто пилот се е спасил чрез катапултиране - обаче втората част на загадката го изключва?

                        Comment


                          Thorn написа Виж мнение
                          Ju-87?
                          Ти ми върна вярата в човечеството. Точно така. Щуката е единственият самолет през ВСВ с автопилот способен да извърши цялата атака с минимални настройки от пилота. И най-важното от всичко - излизането от пикирането. Натоварването на пилота при излизане от пикиране е над 6 g. Някой пилоти не им пречи, но някой губят зрение, или съзнание. За това на няколлкостотин метра височина (май 500 беше) автопилота извежда самолета от пикиране в хоризонтален полет, прибира въздушните спирачки и отваря дроселите. Пилота като се осаферяса поема управлението.

                          Подобна система има и при Тайфун. Ако пилота превиши определени ъгли на атака, или има опасност от изпадане в плосък свредел, самолета поема управлението от пилота(няма не искам) и извежда в хоризонтален полет. Поне аз не знам друг съвременен самолет освен Евробоеца с такава система. Ограничения на ЕДСУ и т.н. да, но автоматично поемане на управлението за кратко - не.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Пепеляев написа Виж мнение
                            Щом сме почнали да гадаем He-280 е първият самолет чийто пилот се е спасил чрез катапултиране - обаче втората част на загадката го изключва?
                            Заледяване на прототипа. Хелмут Шенк.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Ти ми върна вярата в човечеството. Точно така. Щуката е единственият самолет през ВСВ с автопилот способен да извърши цялата атака с минимални настройки от пилота. И най-важното от всичко - излизането от пикирането. Натоварването на пилота при излизане от пикиране е над 6 g. Някой пилоти не им пречи, но някой губят зрение, или съзнание. За това на няколлкостотин метра височина (май 500 беше) автопилота извежда самолета от пикиране в хоризонтален полет, прибира въздушните спирачки и отваря дроселите. Пилота като се осаферяса поема управлението.

                              Подобна система има и при Тайфун. Ако пилота превиши определени ъгли на атака, или има опасност от изпадане в плосък свредел, самолета поема управлението от пилота(няма не искам) и извежда в хоризонтален полет. Поне аз не знам друг съвременен самолет освен Евробоеца с такава система. Ограничения на ЕДСУ и т.н. да, но автоматично поемане на управлението за кратко - не.
                              Хм, аз на същия въпрос щях да отговоря с "Пе2". За него съм чел, че е произвеждан с автоматика за излизане от пикиране, заради инциденти с първите серии.

                              Comment


                                Не знаех за Пе-2.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X