Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новото поколение руска бронирана техника

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Малко съм скептичен - тва последното май тепърва ще го видим дали е така.

    Иначе, цитираният текст на ТАСС, май се отнася към другия, по-голям робот, който приемат на въоръжение и за опитна експлоатация - МУРРК, той пък е за охрана на стационарни и мобилни стратегически ракетни комплекси.

    Comment


      Да, явно е друго изделие.

      Comment


        Хъм, автоматичният режим може би е за случаите, когато наоколо няма свои (т.е. гърми по всичко, което се движи). Разумно за определени ситуации.

        Comment


          Amazon написа Виж мнение
          Какво ли значи "автоматичен режим"...
          Може да значи само едно нещо.Без намесата на оператор.Тоест на базата на някакъв изкуствен интелект(разбирай алгоритми).

          Comment


            gollum написа Виж мнение
            Хъм, автоматичният режим може би е за случаите, когато наоколо няма свои (т.е. гърми по всичко, което се движи). Разумно за определени ситуации.
            Не ти ли напомня "Пришълците" на Камерън, или охранителната система на лагера в "Конго"
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Новото поколение руска бронетехника а и индивидуалните бронежилетки ще са с нова нанокерамична многослойна броня.
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                Kont написа Виж мнение
                Новото поколение руска бронетехника а и индивидуалните бронежилетки ще са с нова нанокерамична многослойна броня.
                http://www.pravda.ru/science/eureka/...arms_bronya-0/
                хм, някоя мурзилка представя за новост, нещо което вече се е появявало тук - доп. комплекти от керамични елементи за брониране на лека бт:



                В случая на МТЛБ и БТР-82А. увеличават защитата срещу кинетични и кумулативни боеприпаси, съответно - в челото и по бордовете (до 30-23мм, до 14,5-12,7мм в дистанциите за огневи контакт). Без тях - БТР-82А издържа на бойни дистанции до 23мм в челото, до 12,7-7,62х54 в борда и кърмата; МТЛБ - до 12,7 в челото, до 7,62 в борда.

                Comment


                  Аз не съм специалист, та постнах новината / днешна / с надеждата знаещите повече да напишат нещо смилаемо и разбрано за да стане ясно. Любопитно е!
                  Кало, дай повече подробности - разкажи моля !
                  За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                  Comment


                    честно казано - не знам. Знам само, че новите БТР-82А и без тези модули са бая по-издръжливи от БТР-80 - имат допълнителен слой кевларна защита отвътре - тоест - държат бая повече на осколки и на по-долечен обстрел от големокалибрено стрелково оръжие.

                    Comment


                      честно казано - не знам. Знам само, че новите БТР-82А и без тези модули са бая по-издръжливи от БТР-80 - имат допълнителен слой кевларна защита отвътре - тоест - държат бая повече на осколки и на по-долечен обстрел от големокалибрено стрелково оръжие.
                      Ясно, Благодаря ти! Честно казано НАНОКЕРАМИЧНА БРОНЯ това ме заинтересува!
                      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                      Comment


                        Честно казано НАНОКЕРАМИЧНА БРОНЯ това ме заинтересува!
                        Думичката "нано" е много модна и я слагат навсякъде. Каква ще да е тази "нанокерамика"?

                        Comment


                          gollum написа Виж мнение
                          Каква ще да е тази "нанокерамика"?
                          Керамиката се състои от свързани по определен начин частици. Просто в нанокерамиката тези частици са много малки, което води до подобряване на качествата.

                          Comment


                            Виж, може би имат предвид композитен материал, където самите слоеве са от нано-частици или нещо подобно. Керамиката обикновено е изпечена от някакъв материал, но самия материал е повече или по-малко еднороден (поне нормалната керамика). Както и да е, интересно ще е да се прочете повече - какви са разликите с "нормалната" използвана масово в моментна керамика за защитни плочи (бронежилетки).

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              Керамиката обикновено е изпечена от някакъв материал, но самия материал е повече или по-малко еднороден (поне нормалната керамика).
                              Това изпичане по същество установява разни връзки между частиците в глината. Колкото са по-малки частиците, толкова е по-голяма площта на взаимодействие => връзките са по-силни.

                              gollum написа Виж мнение
                              Както и да е, интересно ще е да се прочете повече - какви са разликите с "нормалната" използвана масово в моментна керамика за защитни плочи (бронежилетки).
                              AMAP is also making use of new nano-ceramics, which are harder and lighter than current ceramics, while having multi-hit capability. Normal ceramic tiles and a liner backing have a mass-efficiency (EM) value of 3 compared to normal steel armour, while it fulfills STANAG 4569. The new nano-crystalline ceramic materials should increase the hardness compared to current ceramics by 70% and the weight reduction is 30%, therefore the EM value is larger than 4.

                              Comment


                                Благодаря. Но гледам, че има "би трябвало да увеличат", т.е. стават въпрос за нов материал, който май не е навлязъл в масово производство / употреба?

                                Comment

                                Working...
                                X