Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Армата

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аман вече!
    Пичове, пишете за танкове, за как сам човек обслужва 4 оръдия и спира сръбска дивизия, и за каквото смятате, че разбирате, но оставете геополитиката за други места.
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    Comment


      Още една снимка, която дава възможност да се оценят габаритите на Т-15:

      Comment


        Гоги написа
        виж ако някой си правеше труда да спазва и/или прилага форумният правилник биха могли да се оправят нещата...ама явно той (правилника) е приложим само за тема майтапи.
        Гоги, обърни се към модераторския екип за това, аз и тук, и там само пиша мнението си като редови потребител на форума. А ако имаш нещо да напишеш въз основа на опита и разбиранията си - моля, със сигурност ще има хора, на които ще им е интересно да го прочетат.

        Кало, проблемът е в това - темата се превръща в пропагандна борба, а ти също се изявяваш като един от войниците в информационната война. Много по-лесно щеше да е ако не се спореше по този начин - всеки има право на мнение, особено по подобна тема, а и всички пускани материали са публицистика, т.е. несигурна работа (меко казано). Поне на мен така ми изглеждат нещата. Има си модератори, те ще решат как трябва да бъде.

        Сун Дзъ написа
        Но в днешно време "твърд" сухоземен сблъсък, като през ВСВ, мисля е невъзможен, просто няма как отново Вермахта да се сблъска с РККА , или в подобно симетрично отношение. Така че танковете няма как да се върнат на мода.
        Въобще не са нужни мащабите на ВСВ или "Вермахта и РККА" (има достатъчно пространство между граничният инцидент и тоталната война) - достатъчно е да имаме война между държави, т.е. армии. И такива не е като да липсват и - ха, изненада, в тях се използват танкове и то по класическия начин. Имаме примери и от това десетилетие, и от миналото, да не говорим ако погледнем по-назад. Тъй-като няма изгледи националните държави да изчезнат, то аз допускам, че и през следващите 50-100 години ще ги има, а това неизбежно означава, че ще има и армии, ще има и проблеми между държавите, които да водят до конфликти. Т.е. има го инструмента, има я и потенциалната ситуация. Въпрос на време (уви!) е да се стигне до подобен тип война.
        И, за да не си мислим, че живеем в някакви уникални времена - тези неща са се случвали и преди. Погледнете втората половина на ХIХ век, да речем. Същата работа, същото разнообразие на типове война. Т.е. нищо принципно ново.
        Виж, ако в даден момент армиите и националните държави изчезнат, то нищо чудно да се променят нещата дотолкова, че този род войни да изчезнат също. Но това засега е достатъчно далеч в бъдещето (ако се случи).

        Comment


          gollum написа Виж мнение
          Гоги, обърни се към модераторския екип за това, аз и тук, и там само пиша мнението си като редови потребител на форума. А ако имаш нещо да напишеш въз основа на опита и разбиранията си - моля, със сигурност ще има хора, на които ще им е интересно да го прочетат..
          Правил съм го ефект никакъв. А имам много ясен спомен как навремето банове се лепяха за щяло и нещяло.

          Comment


            А имам много ясен спомен как навремето банове се лепяха за щяло и нещяло.
            За навремето - нося част от отговорността. За сегашното състояние на нещата - не.

            Comment


              В изблик на модераторски произвол, преместих постовете за ролята на ОБТ в съвременните конфликти в нова тема.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Обзор на Армата:

                Comment


                  само в масата има известни съмнения:

                  Comment


                    кало написа Виж мнение
                    само в масата има известни съмнения
                    Какви съмнения, те не я ли обявиха официално?

                    Comment


                      Кое?

                      Comment


                        Масата. Сега погледнах - не е официална. Не знам що съм останал с такова впечатление.

                        Comment


                          Не е. Данните се колебаят в диапазона 48-55 тона.

                          ПП - не съм сигурен, че и горните пускови установки са от Афганит, по-скоро от новата система за пасивно противодействие, която може би разчита на датчиците на КАЗ Афганит. А може и една система да са вече. Надявам се, след септември и Армс експо ще се знае малко повече
                          Last edited by кало; 20-08-2015, 21:47.

                          Comment


                            И с отворен люк на купола

                            Click image for larger version

Name:	oyR4k.jpg
Views:	1
Size:	151.8 КБ
ID:	548139

                            Comment


                              И изключително интересен разговор със зам-шефа на УВЗ Халитов. Много нови неща за Армата, опровергаване на митове и потвърждаване на някои неща, за които имаше само слухове.




                              Така, само за да стоплим чувствата у скептиците-разбирачи тук, лек тролинг от Халитов:

                              " На сегодня нельзя говорить о том, что впрямую у «Арматы» есть какой-либо конкурент, безусловно, мы вырвались вперед и сейчас это совершенно новая машина, она превосходит по характеристикам все имеющиеся аналоги в мире. Поэтому как можно говорить о конкурентах? Мы сейчас впереди, сейчас у нас по факту конкурентов нет. "
                              Last edited by кало; 21-08-2015, 16:13.

                              Comment


                                кало написа Виж мнение
                                И изключително интересен разговор със зам-шефа на УВЗ Халитов. Много нови неща за Армата, опровергаване на митове и потвърждаване на някои неща, за които имаше само слухове.

                                http://gurkhan.blogspot.com/2015/08/...expo.html#more
                                Ние колко приказки изприказвахме а той си го казва човека. На хартия разглеждат всичко. И Армата с 30мм оръдие и Армата с 152 мм. За сега явно няма да се хвърлят в нито една от двете посоки с тази разлика че модула за 30мм е готов:

                                А.Куренной― Что касается пушки — остался в проекте вариант оснащения «Арматы» 152-мм пушкой?
                                В.Халитов― Безусловно, мы рассматриваем и такой вариант. Вообще уникальность этой машины заключается в том, что мы, не меняя никаких размеров, то есть, сильно не влезая в конструкцию, можем поставить любой модуль — 152-мм, 30-мм модуль. Мы можем поставить артиллерийский комплекс, к примеру, такой, как на «Коалиции» стоит, можем даже зенитно-ракетный комплекс поставить, не меняя серьезно всю платформу. Вы понимает, что «Армата» это платформа, по своей сути, на которой можно установить любое вооружение на сегодня.
                                Та в крайна сметка 152мм на танк, някъде в някаква бъдеща евентуалност - и по скоро не.

                                Иначе информативна статия. Особено в частта за пасивните, активните и динамичните защити на машината.
                                Last edited by Amazon; 21-08-2015, 19:04.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X