Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Армата

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gaden Gogi написа Виж мнение
    Чак пък невиждани
    чак пък да го няма.
    Компановката е на 30 години, и изобщо целият танк е упростена компилация/вариация на тема обекти 477/490/195. От снимките на които пресича шосето и където страничните стани на корпуса изглеждаха скосени много високо се създаваше впечатление че е копирана страничната броня на 477/490, което щеше да е много хубаво...но по-късно запознат човек ми сподели ч ене било така и бордовете са 80-100 мм монолит.
    Какво значи това?

    Comment


      Значи, че агенция ЕЖПК пак се е развихрила :-)
      Аз ще изчакам да излезе нещо официално преди да изказвам мнение
      Сънят е слаб заместител на кофеина!

      Comment


        ValBo написа Виж мнение
        Значи, че агенция ЕЖПК пак се е развихрила :-)
        Аз ще изчакам да излезе нещо официално преди да изказвам мнение
        Това е ясно, просто ми стана любопитно, че на новото поколение, са му сложили монолитна броня...

        Comment


          То май нищо кой знае какво не е излизало официално, всичко е "някой ми каза...", "на еди-кой си форум някой (което е много запознат) писа..." или "еди-къде си някой пусна тая снимка, дето се твърди, че е..." и т.н. После идва второто ниво на "моя човек е по-запознат от твоя човек" и "тая снимка не е като оная снимка". И накрая "бе ти си пълен идиот/нищо не разбираш".

          ПП Това не е камък в градинката на Гоги - само няколко поста назад и Кало пуска ЕЖК. Оттам нататък според фили-ята се определят коментарите на запалянковците.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            ПП Това не е камък в градинката на Гоги - само няколко поста назад и Кало пуска ЕЖК. .
            Само дето моята "секретна" снимка дето ЕЖК ми я прати я обсъжда целият свят. А нашмърканите фили има стана хубаво от само няколко снимки и веднага се почна "руският слон най-голям слон и руските часовници най-бързите часовници"

            Колкото до монолотната броня- на ВСИЧКИ съвремени танкове бордовата броня е монолитна. На цитираните обекти 477/490 е композит.

            Comment


              Click image for larger version

Name:	p-3000.jpg
Views:	1
Size:	310.3 КБ
ID:	547609
              Ех потъна мечтата на фенбойчетата за хидравлично окачване.Съвсем очевидно Армата е на торсиони.

              Comment


                Гоги, аз понеже не разбирам от тези неща, та да попитам - по какво от тази снимка си личи, че е с торсиони?

                ПП Щото погледнах снимки на "Лекрелк" и последния японски танк (те двата трябва да са с хидравлично), но сигурно понеже не знам за какво да гледам, не виждам разликата.
                Last edited by gollum; 20-04-2015, 15:46.

                Comment


                  по нищо.
                  Интересно, преобули са ги в асфалтоходни вериги.

                  Comment


                    И БМП Т-15 Армата с частично окачени бордови екрани

                    Comment


                      Това е Курганец, май...

                      Comment


                        Не е. Т-15 Армата е. Но с предно разположено МТО, "клюнът" - съчетание от ново поколение ДЗ и броня, май е еднотипен и при Т-15, и при Т-14. Ако това зад него обозначава габарита на същинската комбинирана броня на корпуса - челен горен и долен броневи лист, то вероятно твърдението, че Т-15 издържа на съвременни ПБС в тази проекция никак не е преувеличено. Вероятно при танка - Т-14 този габарит е още по-внушителен...

                        Въпросът на Гоги за окачването е много интересен - дали са заложили на изпитаното, много надеждно и държеливо торсионно, дали - на хидравлично, или на някакъв хибриден вариант. Твърди се, че цялото окачване е управляемо, с автоматично пренастройване в зависимост от терена.
                        Last edited by кало; 20-04-2015, 20:38.

                        Comment


                          Добре, явно се бъркам от ъгъла на снимане, плюс сложените екрани. Това отпред две картечници, като на БМП-3 ли са?

                          Comment


                            Не, това са елементи от КАЗ Афганит или нещо на негова база - датчик и ПУ. Да поясним:

                            БМП Курганец-25

                            Click image for larger version

Name:	p-2888.jpg
Views:	1
Size:	89.9 КБ
ID:	547612

                            БМП Т-15 Армата

                            Click image for larger version

Name:	p-2.jpg
Views:	1
Size:	112.7 КБ
ID:	547613

                            Нямат курсови картечници, нито друго въоръжение, освен това в изнесения боен модул. Той пък е с 30мм автоматично оръдие, 7,62мм картечница, 4 ПТР Корнет-М



                            Целият боезапас е в самия модул, напълно отделен от отсека за управление и от отсека на десанта

                            Comment


                              Да, на сменената снимка е Армата, на старата обаче си е Курганец.

                              Comment


                                С малко по-добро качество, двата варианта на Армата - Т-14 и Т-15



                                Comment

                                Working...
                                X