Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога пушките със задно зареждане изместват тези с предно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Parabellum написа Виж мнение
    Отговорът на темата е : Гражданската война в Америка. Тогава именно се доказват преимуществата на заднопълнещото оръжие пред преднопълнещото.
    Защо си губиш времето с него? Това видял в 5-левовата си книжка, това пише. Откъде да знае, че американците поръчват първата серия заднопълнещи се пушки на Хол половин век преди Шаспо и че от пушката са произведени над 56,000 броя? Обаче има нахалството да раздава определения за "глупости" и "наивитет".

    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #47
      Todor Pavlov написа Виж мнение
      Годишните клейма на плочките , мисля, са определящи .
      Разбира се. Аз увещавах собственика на една такава английска да ми я продаде, но кой знае защо той не се съгласи. Чуден човек Ложата беше от орех, не от бреза като при руските. Но плочката си беше датирана от времето на капсулните 6-лин пушки. От коя година е твоята, много ми е интересно? Има ли запазено клеймо по ложата, защото плочката може и да е ремонтна?

      Ето производители на 6-лин пушки:
      Attached Files
      Last edited by Nick; 29-01-2014, 16:55.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        #48
        Балагодаря на Nik и на Todor Pavlov за информацията за Крнка.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          #49
          Todor Pavlov написа Виж мнение
          "Изместване"... мисля, че всъщност е след Гражданската война - по нейно време най-масовият заднопълнещ екземпляр е "Шарпс", но далеч от възможностите да измести преднопълнещите системи ...

          ПП
          "Крънка" обр.1869 г. е приета като пушка , а не като система за преработка на капсулни. Силвестър Крънка участва в конкурса с пушка , а не със затворен механизъм .
          на 90 % съм съгласен с написаното от Вас, но "Крънка" все пак не е пушка, а система за конвертиране на предно в задно пълнещи

          има един много интересен Жослин от 1851 година задно пълнеща пушка с капсулно възпламеняване.

          Comment


            #50
            Джослин (Joslyn) е само една от десетките пушки със задно пълнене по време на Гражданската война. Има специални книги за тях, където са дадени добри описания. Една от най-популярните от тях е Бърнсайд:



            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #51
              имам предвид този Joslyn

              лично на мен, много ми допада като замисъл и изпълнение
              Attached Files

              Comment


                #52
                Това конструктивно решение (лост и бутало) е използвано и в други заднопълнещи се пушки от периода, като например Jenks и Merrill. От тях засега имам само патрона, който също е доста рядък (левият):

                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #53
                  ОТ - Независимо от форумните ни пререкания, надявам се Ник осъзнава, че лигите на всички ни текат при вида на неговата колекция - и оръжия, и литература, и артефакти. А и, честно казано, когато споря с него по оръжейни теми, все по-малко го правя с увереността, че съм прав...

                  Comment


                    #54
                    На 3 юли 1866 за пръв път в историята армия, въоръжена изцяло със заднопълнещи се пушки се сражава срещу армия, въоръжена изцяло с преднопълнещи. Става дума за битката при Кьониггратц (днес Храдец Кралове в Чехия), в която пруската армия, въоръжена с иглените Dreyse - Zundnadelgewehr-41:
                    Click image for larger version

Name:	Dreyse - Z?ndnadelgewehr.jpg
Views:	1
Size:	615.5 КБ
ID:	538661

                    побеждава армиите на Австрия и Саксония, въоръжена основно с преднопълнещите се пушки "Lorenz":
                    Click image for larger version

Name:	lorenz.jpg
Views:	1
Size:	93.9 КБ
ID:	538662
                    Австрийците и саксонците губят битката с близо 5 пъти повече убити, ранени, изчезнали и дезертирали - като една от най-важните причини за поражението им са иглените пушки, с които е била въоръжена армията на противника. Това слага край на времето на преднопълнещите са оръжия.

                    Comment


                      #55
                      И от мен ОТ
                      Аз съм много благодарен на Ник за разбираемите отговори на въпросите ми. Щото то не е само да си чел, но и да си извлякъл от тая камара данни информация и да можеш да я изразиш. Знам достатъчно за оръжията, за да съзнавам че нищо не знам
                      Така че едно синтезирано представяне базирано на много години проучвания и личен опит няма къде другаде да го получим. Както се видя и в случая с Крнка, пък и не само, дори няма информация в интернет(отделно колко ще е достоверна).
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        #56
                        Информацията и данните за оръжията, давани от Ник, са ценни и интересни. Освен това нещата, които той и другите участници изнасят и споделят, карат човека сам да започне да търси и да чете не само за оръжията, но и по различни други теми.
                        "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                        Comment


                          #57
                          Кало, Amazon, pehotinec - в спора се ражда истината! Винаги съм готов за един добре обоснован спор, ищите и обрящете!
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            #58
                            Джин геби написа Виж мнение
                            На 3 юли 1866 за пръв път в историята армия, въоръжена изцяло със заднопълнещи се пушки се сражава срещу армия, въоръжена изцяло с преднопълнещи. Става дума за битката при Кьониггратц (днес Храдец Кралове в Чехия), в която пруската армия, въоръжена с иглените Dreyse - Zundnadelgewehr-41:
                            Ами Пруско-датската война от 1864 година с какво се е водела? Прусия пак си е била въоръжена с Дрейзе-то, а датчаните са били с преднопълнещи.
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #59
                              В пруско-датската война съюзници на прусаците са австрийците, в чиято армия иглени пушки все още няма. Така, че армията на Германския съюз не е въоръжена изцяло с такава система оръжие. Тъй като двете съюзнически тогава армии действат съвместно - резултатът от използването на Дрейзетата не е толкова ярък, колкото при Кьониггратц.

                              Comment


                                #60
                                Ето новопроизведена 1873г. - Click image for larger version

Name:	history 005.JPG
Views:	1
Size:	191.8 КБ
ID:	538667-
                                Nick; написа
                                Разбира се. Аз увещавах собственика на една такава английска да ми я продаде, но кой знае защо той не се съгласи. Чуден човек Ложата беше от орех, не от бреза като при руските. Но плочката си беше датирана от времето на капсулните 6-лин пушки. От коя година е твоята, много ми е интересно? Има ли запазено клеймо по ложата, защото плочката може и да е ремонтна?

                                Ето производители на 6-лин пушки:


                                Ето я британката, няма година на производство, вероятно е стара преправка ... Втората е руска преправка !Click image for larger version

Name:	history 003.JPG
Views:	1
Size:	168.2 КБ
ID:	538665Click image for larger version

Name:	history 004.JPG
Views:	1
Size:	205.4 КБ
ID:	538666

                                Comment

                                Working...
                                X