Съобщение

Collapse
No announcement yet.

АК74 на въоръжение в БА ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз лично пускам приклада покрай дясната буза над рамото , но съм виждал и вариянта под мишница - въпрос на личен избор и навици.
    Срещал ли си опиране на приклада в гръдната кост? Удобно е, защото смяната на ръцете (съответно ъглите) става много бързо
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Всъщност нестандартно прикладване ползваме само при тесни прострастранства , като целта е оръжието да не стърчи много напред. На същия принцип когато си с пистолет го държиш прибрано /до тялото/, а не както е по филмите със силно опънати напред ръце.
      Посоченият от теб начин съм го виждал на демонстрации, но несъм го тренирал и ползвал въпреки, че има предимства ако оръжието е с телескопично сгъваем приклад. Както казах - това е въпрос на избор и навици.

      Comment


        Мдам, именно за такъв приклад става дума.
        Разбира се, че става дума за тесни пространства, но логиката не е само в това. Нали в затворени помещения трябва често да се сменят рамената, в зависимост от какъв ъгъл надничаш, затова някои използват този похват - прикладът да им на "неутрална" позиция и сравнително бързо да се мърда надясно или наляво.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Dinain написа
          Мдам, именно за такъв приклад става дума.
          Разбира се, че става дума за тесни пространства, но логиката не е само в това. Нали в затворени помещения трябва често да се сменят рамената, в зависимост от какъв ъгъл надничаш, затова някои използват този похват - прикладът да им на "неутрална" позиция и сравнително бързо да се мърда надясно или наляво.
          Такъв приклад на кое оръжие ,стоящо на въоръжение у нас има?
          А дали положението по средата на гърдите е удобно,при положение 4е хората носят бонежилетки с бронепло4и и разните му там джобове?

          Comment


            На онова на аватара ти например. Никой не е казвал къде какво има на въоръжение, просто си бъбрим
            А дали е удобно всеки сам си преценява.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Мани го това на аватара ми,то е друга бира

              Белег на прогнил импереализъм
              Друго си е АК то http://www.liveleak.com/view?i=b9c_1201440552

              Comment


                draka написа
                Мани го това на аватара ми,то е друга бира

                Белег на прогнил импереализъм
                Друго си е АК то http://www.liveleak.com/view?i=b9c_1201440552

                Не е лъжа...

                Comment


                  Ха това беше яко. Не бях виждал подобно нещо с АК. Иначе разпадащи се Макаровци бол - заради износване или претоварени боеприпаси.

                  Comment


                    uzi71 написа
                    Ха това беше яко. Не бях виждал подобно нещо с АК. Иначе разпадащи се Макаровци бол - заради износване или претоварени боеприпаси.
                    А докога с тези макаровци?
                    Нещо с повече патронки не се ли намира,демек многозарядно

                    Comment


                      Има естествено, само че за ПМ пагроните са много повече.

                      Comment


                        draka написа
                        ...Друго си е АК то http://www.liveleak.com/view?i=b9c_1201440552

                        Скъсано дъно на гилзата , струва ми се . Състоянието на патроните е съмнително и това пролича от невъзпламенения боеприпас , изхвърлен преди експлозията . Самото изхвърляне не беше от най-професионалното - боецът трябваше да изчака поне 5-6 сек. , за да не го връхлети закъснялата детонация в момента на отваряне на затвора . Добре че беше с очила поне ...
                        Last edited by Todor Pavlov; 03-02-2008, 10:52.

                        Comment

                        Working...
                        X