Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Михаил Калашников почина на 94г.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Sailor_Malan написа Виж мнение
    П.с Не се ебавайте с Глок! Пищовчето е уникално добро
    Почитателите на блок, пардон, на Глок трябва да се изпращат на курсове по ликбез, където да се учат на съвременна класика. (Освен това, мястото на пластмасата в най-добрия случай е единствено при чирените ):
    Attached Files
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #32
      Мерси ти казвам за 2 кила железария. Пробвах и SP-01 преди да си купя G17 ама никакси не ме грабна. 226 по тия ширини няма много, ако не се бръкнеш пари като за качествен AR-15 дериват - примерно за STI Competition или за S&W M&P15, а 228 ми се губеше из пръстите и пак не ме грабна. А чак до колекция може би няма да го докарам. Освен АКто с нов приклад, и още туй онуй се предвижда евентуално един Ремигтън 700 SPS или 11 XP Trophy Hunter на Савидж и май ще съм до тука. Втриса ме при мисълта за вадене на колекционерско разрешително и нови разправии с КОС за това, а спортното поне го извадих вече. Въпреки, че се облизвах на едно СВТ, пък и не струваше много пари. Да прощавате дето се отклонихме от темата
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        #33
        Sailor_Malan написа Виж мнение
        . Да прощавате дето се отклонихме от темата
        Ами не сме се отклонили много. Самият МТК пише, че е взаимствал затвора от М1 Гаранд, та затова го показвам и него заедно с АК. И преди някой да почне да ми обяснява как били изглеждали тези затвори, показвам сравнителни снимки.

        ПП. Всичко това стриктно по темата за Калашников!
        Attached Files
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #34
          Nick написа Виж мнение
          Заден ход? Отклоняваме се - а кой се изрепчи да пише за Глок и "карантйте" му и как съм бил неграмотен?
          Няма назад , само напред .... Ааа Кога съм те нарекъл неграмотен ? Какво е направил бай Гастон по пистолета ? Свиква най добрите специалисти по оръжие в Европа . Иначе инженер по металообработващи машини , а Калашаников тракторист ..... няма лошо !

          Comment


            #35
            Глок е хубав пистолет , ама не ще да стреля с руски патрони .... , а Хеклро и Коху гърми та затвора му плющи.

            Comment


              #36
              Многоуважаеми ти колко патрона си изстрелял и с какъв Глок, та ги пишеш тия работи?
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                #37
                Sailor_Malan написа Виж мнение
                Многоуважаеми ти колко патрона си изстрелял и с какъв Глок, та ги пишеш тия работи?
                Че има ли значение колко патрона съм изтрелял ? Ти си изтрелял повече от мене , но това с руски патрони не е само мое наблюдение , може би е от патроните ! Глок 17 ... Австрийско производство !

                Comment


                  #38
                  Вие май забравихте за какво е темата.
                  На Глога цевта му е по-малка от калашника, в коя да е модификация.

                  Comment


                    #39
                    Хм, наистина се отклонихме от темата, ама за първи път чувам, че Глок бил капризен към боеприпасите. А пък съм стрелял доста с него вкл. барнаулски /те са руски/ патрони и няма проблем - не са по-лоши от сръбските например или нашите.

                    Comment


                      #40
                      Не съм забелязвал проблем между Глок 17 и руски патрони. Интересното е, че от руската Алфа - също.

                      по тоя повод, макар темата да не за това - "Лучше один раз попасть из ПМ, чем два раза промахнуться из Glock". Един от съветите на управление А на ФСБ.

                      Comment


                        #41
                        akvadum написа Виж мнение
                        Че има ли значение колко патрона съм изтрелял ? Ти си изтрелял повече от мене , но това с руски патрони не е само мое наблюдение , може би е от патроните ! Глок 17 ... Австрийско производство !
                        Ми щото това наблюдение няма как да дойде без да си прострелял доста. И аз за едно четитицифрено число патрони(напоследък май нямам месец с под 400) от всякакъв произход, такива проблеми не съм имал, а предпоследния път някаква уникално дървена партида, дето уж била военна набарахме, щот такива имаше на стрелбището и при някои Шадоу изстрел се получаваше от единадесетата проба, докато трите Глока(различни генерации, един SЕТов) грижи нямаха(моя даде една засечка на 100 броя), но вече се поотклонихме силно от темата.
                        То и за какво е темата? Вече извървяхме "класиката" по темата АК, че не бил конструкция на Михаил Калашников, дето нищичко не разбирал, че откраднал дизайна на StG 44, а истината е, че ако въобще има кусур пушката е в необходимостта да похарчиш кажи речи още толкова колкото струва преработената за лов и спорт за нов приклад, тактическа дръжка и уивър база, ама то и по AR-15 дериватите обикновено има какво да се гласи и като сметнеш цената на ъпгрейда и цената примерно на SR556 на Ругер или на М&Р 15 и врътнята да стигне до тук и се оказва, че за парите за АR-15 може да си купиш ъпгрейднато АК и няколко хиляди патрона.
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          #42
                          Сун Дзъ написа Виж мнение
                          Нещо някой бъркат в оценките си. Оръжията си имат имена и някакви подробности не бива да умаловажават заслугите на създателите им.
                          Няма конструктор, който от нулата да е създал всичко. Чертеж, стругарски и фрезистки неща, а да си отлее сам метала нужно ли е, че да бъде на 100 процента признат ?
                          АК си е на Калашников, също толкова колкото МиГ-овете са на Микоян, но това по никакъв начин няма да промени позицията на името му в историята на оръжията.
                          Приятелю, сложил си край на спора, съгласен съм с теб!!! Предлагам модератора да закрие тамата...

                          Comment


                            #43
                            Сун Дзъ написа Виж мнение
                            някакви подробности не бива да умаловажават заслугите на създателите им....Няма конструктор, който от нулата да е създал всичко. Чертеж, стругарски и фрезистки неща, а да си отлее сам метала...
                            Има конструктори, които са създали оръжие 100% сами (конструкторска задача), конструирали са машините за производството му (технологична задача), организирали са цялото производство (мениджърска задача) и са организирали качествения контрол. Само че ти не ги знаеш тези "подробности", затова пишеш така. Нищо не "умаловажавам".

                            За да не съм празнословен, ето един пример от долните две монографии:
                            Attached Files
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              #44
                              Гледам заглавието (Михаил Калашников почина на 94г.) и се замислих. Само 6 години не му достигнаха да закръгли столетие. Столетие, на което е гравирано и неговото име. Патриот, войник, гениален конструктор. Не са много хората които могат да се похвалят с такова нещо.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                #45
                                Amazon написа Виж мнение
                                Гледам заглавието (Михаил Калашников почина на 94г.) и се замислих. Само 6 години не му достигнаха да закръгли столетие. Столетие, на което е гравирано и неговото име. Патриот, войник, гениален конструктор. Не са много хората които могат да се похвалят с такова нещо.
                                За много години!!!! И се съгласявам с теб и мението ти. АК-47 го има дори на емблемите на няколко държави, ако не се лъжа

                                Comment

                                Working...
                                X