Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Калашник Шмайзеров"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    освен автор на първия картечен пистолет Хуго Шмайзер
    такъв със сигурност не се явява. Ревели го изпреварва с около три години.

    Comment


      кало написа Виж мнение
      такъв със сигурност не се явява. Ревели го изпреварва с около три години.
      Вилар Пероса на Ревели е турелна сдвоена стационарна самолетна картечница/ без приклад/ и общото между нея и МП18 е само свободния откат.
      Last edited by Абориген; 15-01-2012, 13:37.
      "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

      Comment


        Абориген написа Виж мнение
        Вилар Пероса на Ревели е турелна сдвоена стационарна самолетна картечница/ без приклад/ и общото между нея и МП18 е само свободния откат.
        Ах, тези руски сайтове... Вилар Пероса Модел 1915 е първият в света пехотен картечен пистолет.

        Ето какво пишат уважаваните Нелсон и Локховен в двутомника си "The World's Submachine Guns":
        Attached Files
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Още три сканчета:
          Attached Files
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            Nick написа Виж мнение
            Още три сканчета:
            Щом казваш.........това е картечен пистолет.
            "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

            Comment


              Абориген написа Виж мнение
              Щом казваш....
              Казват го много уважавани автори; аз цитирах само една книга, тъй като нямам време за повече (а и не мисля, че е нужно). Но и аз го казвам, защото оръжието стреля с пистолетен патрон на редове. Какво го прави "картечница" според теб?
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                Стреля с пистолетен патрон, автоматично. Това го прави картечен-пистолет. Но е използван (подходящо или не) в качеството на лека-картечница, не е предвидено да се държи и ползва като картечен пистолет. МП18 отговаря и на двата критерия (тоест е пълноправен). Технически първи са италианците, практически немците.
                http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                Comment


                  Да, картечен пистолет, използван като лека картечница (не много успешно). Но е използван и като носимо индивидуално оръжие (също не много успешно), виж стр. 326, първия абзац, където става дума за щурмовите групи и "Trofeo de braccio - Pistola Mitragliarice".
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    Многоуважаемия поковник Джордж Чен също мисли като мен.
                    Attached Files
                    "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

                    Comment


                      Абориген написа Виж мнение
                      Многоуважаемия поковник Джордж Чен също мисли като мен.
                      Знам, имам и петте тома на Чин. Обаче смисълът на термина "machine gun" в случая е по-друг. В книгата си той разглежда и автомата на Фьодоров, и 37 мм авиационни оръдия, и 40 мм автоматични гранатохвъргачки, и 75 мм автоматични оръдия - всичкото под заглавието "The Machine Gun". Очевидно, понятието "machine gun" в книгата му е по-разширено. По-горе приведох пример от СССР, където картечните пистолети са наричани "автомати" - примери с противоречаща терминология има много. Но ако трябва да се следва нашата съвременна дефиниция за картечен пистолет... е, сещаш се каква е тя.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Това оръжие на Ревели, как са го мъкнели из Алпите като картечен пистолет щурмовите групи на италианците, бая тежко

                        Comment


                          Според мен ще остане в историята като техническо постижение/нововъведение, но е бил неадекватно - нито за едното става (твърде тежко, неудобно и непрактично), нито за другото (слаб патрон, ниска далекобойност).
                          http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                          Comment


                            Шмайсер е бил консултант в екипа на Калашников, това е обичайна практика. По принцип нищо нередно, даже е странно как се отнесли към него руснаците, поканили са него и семейството му в СССР, докато Фердинанд Порше е направо отвлечен във Франция.

                            Преди АК 47, Калашников е имал друга разработка, но там са съществували много необратими елементи, поради което се е наложило да се прави нова концепция.

                            общо взето Шмайсер е бил и бог на патентите! Успял е да патентова нещо, което е съществувало от 30 години преди това.
                            да не го превъзнасяме прекалено, много, че бил автор на АК- то и т.н. много умен и кадърен човек, но дотам.

                            Comment


                              Всъщност за какво е спора? Кой оръжеен конструктор като тръгне да разработва нещо не използва всичко направено преди него като база и не взаимства откъдето каквото може?

                              Comment


                                Защо общото между АК и Щурмгевер е само това, че са автомати - разказано като за, ъъъ, не особено умни и запознати с логиката хора (не че други могат да вярват в мита за копирането на АК от германския автомат), нямащи и бъкел понятие от оръжие.

                                Comment

                                Working...
                                X