Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хладните Оръжия по Българските Земи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Lord de Sword написа
    Тук съм много съгласен, преди известно време си поръчах катана при него, значи пластамсови бутилки не ги раздираше както би направило някое не особено добре заточено острие, а директно ги разсичаше сякаш с лазер са рязани
    освен това един път след лека грешка при удара :sm186: удари в камък и острието действително се нащърби леко, но имайки предвид силата на удара, виждал съм брадви, които след доста по-лек удар в асфалта се нащърбват много повече
    а мои познати, които се занимаават точно със стомани и всякакви тенекии (нямам предвид някои от вторични, а машинни инженери) са разглеждали острието и са казвали, че стоманата наистина е много качествена
    Аз пък какво да кажа, като катана взета от Бай Киро се счупи в клон :stupid:

    Comment


      #92
      red777 написа
      Аз пък какво да кажа, като катана взета от Бай Киро се счупи в клон :stupid:
      Кой Киро имаш предвид? Тенджерков, или Куликов??? :sm186:

      Comment


        #93
        Тенджерков, а и до колкото знам някой друг му ги прави

        Comment


          #94
          red777 написа
          до колкото знам някой друг му ги прави
          Вероятно...
          Има много други майстори, които са много по-добри, но не са чак-толкова известни.

          Comment


            #95
            на мойта катана острието беше забито в дръжката, което според мен е грешно

            Comment


              #96
              Какво означава "забито"?
              Без да е хванато с гайка, нитове или нещо подобно? Само "мушнато"??

              Comment


                #97
                axa

                Comment


                  #98
                  Да ти имам майстора..... :sm113:

                  Comment


                    #99
                    Питай Mauser той го е виждал меча

                    Comment


                      Продължението на темата е тук
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment

                      Working...
                      X