Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    И то БНС Севлиево! Мале, мале - от един друг свързан сайт ("Бойна Дружба"):

    В древното минало географските положения и историческите обстоятелства на Българите и Германците не позволяват съществуващото взаимно уважение и приятелство да бъде подплатено с повече действие. Достатъчно обаче е да отбележим вечния мир между нашите два народа. Първите по-активни взаимоотношения между Българите и Германците датират от кан Расате, който сключва съюз с Отон I. С този съюз се цели да се заличи византийското влияние в България. Виждате колко благородно са постъпили германците, съгласявайки се да бранят рамо до рамо с нас нашата кауза и правдина.

    Поглеждайки в миналото, ако трябва да сравним тези два народа ще установим, че те имат пре-много общи черти. Германците - суров нордически народ, в който умението с меча и храбростта на бойното поле са били над всичко. Точно както е било при прабългарите. Другото общо нещо е езичеството. Ами вярата в задгробния живот? Чували сте за викингите и тяхната вяра, че след като храбрия войн загине на бойното поле той отива във Валхала. Българите също са вярвали в тази притча, само че вместо "Валхала" са наричали своя рай на безсмъртните воини - "Балхара". Можем да говорим много, но е достатъчно да споменем общия ни арийски и благороден дух, който явно ни е събирал каквото и да става, както ще се убедите по-късно.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Не, БС е исторически форум, далеч от всякаква политика и идеология. Поради това, Радко, имаме против да поставите банер към този форум на Вашия сайт, който е политически.

      Comment


        gollum написа Виж мнение
        Не, БС е исторически форум, далеч от всякаква политика и идеология. Поради това, Радко, имаме против да поставите банер към този форум на Вашия сайт, който е политически.
        Процедура само . Имате ли право да му забраните?

        Comment


          Не е ясно имат ли право, разбира се, но със сигурност не могат да му попречат. Но щом човекът си е направил труда да попита "имате ли нещо против", да се надяваме, че ще уважи мнението на управата.

          Comment


            Bsb е отговорил много точно на въпроса ти, Митак.

            Comment


              е тва вече трябва дае верният раздел

              Докога в този форум ще се трият постове, ще се заключват теми , забележете !!! на военно-историческа тематика...каквато създателите на форума имат наглостта да твърдят, че той видите лли, разглеждал ?

              Какво е това своеволие, безхаберие и дебилизъм

              Необходимо е целостна и задълбочена преоценка и анализ дали форума в този си вид може да изпълнява задачите , които създателите му претендират , че преследва и изпълнява..

              Защото аз твърдо и отговорно мога да заявя , че в този си вид и с тази си политика форумът не може да изпълни целите , които си е поставил..

              Със цензурата, която се е настанила трайно по страниците му, с ограничаването на свободата на словото на пишещите и административния и модераторски произвол , налаган от няколко всезнаещи и всеможещи "професори" няма как да се просперира и върви напред..

              Именно тези , които толкова горещо и патетично защитават ценностите на демокрацията, са се превърнали в неин най-кошмарен антипод.

              Някой беше написал в подписа си - историческа работилница....таратанци

              Форумът се е маргинализирал, отлюспил , разглеждайки тесен кръг от строго профилирана манипулирана тематика, и всякакви неудобни теми и анализи се трият и заключват от хора, които злоупотребяват със служебното си положение и правомощия.

              Ако този произвол, царящ по страниците продължи и занапред, то аз очаквам едно нерадостно бъдеще за бс!

              Comment


                Когато съответните постове и теми нарушават правилника на форума, те ще бъдат цензурирани или изтривани. Точка по въпроса. аз мога, от своя страна, да попитам докога ще слушам оплаквания от хора, които, съдейки по това какво пишат, не са си дали труда да прочетат правилника на форума (а ако са го сторили, то явно са решили, че няма защо да се съобразяват с него). Особено ако същите тези хора създават безсмислена работа на модераторите поради простото си нежелание да си направят труда да разберат, че си има правила и раздели.
                Форумът е такъв, какъвто е, съществува достатъчно дълго време и още не е "западнал", въпреки че подобна участ му е предричана не веднъж. А и да изчезне, няма да е кой знае каква беля (това важи за всеки един форум).
                Но аз си мисля, че за да си позволи един новодошъл да поучава, първо трябва да се замисли какво самият той е направил, дали се съобразява с правилата за поведение в дома, в който е влязъл, дали нещо стойностно е свършил? Пък ако може да си отговори положително, ще се съглася, че това му дава някакво морално право да даде някои и друг съвет.

                Оставям настрана фактът, че и в този пост нарушавате форумния правилник.

                Някой беше написал в подписа си - историческа работилница....таратанци
                Не знам какви ще са тези "таратанци" в този случай, но историческата работилница на въпросният някой няма кажи-речи нищо общо с форума и не се намира в него.

                Comment


                  Какво стана със "системата за статии"? Гледам скоро година ще се навърши от последния въпрос там. Шадоусонг се оплаква, че не може да влиза.

                  Comment


                    Статиите ще се върнат при следващия ъпгрейд на форума. Който ще бъде предполагам в следващите 2-3 месеца. Когато имам време.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Но щом човекът си е направил труда да попита "имате ли нещо против", да се надяваме, че ще уважи мнението на управата.
                      Попитах- отговорихте ми
                      ще го махна, няма проблем, все пак поздравления за хубавия форум.

                      Comment


                        Руският език втори официален ли е в БГ?

                        Не желая потребители като виталий да пишат на руски, ако и да е академик по история. За такива като него има International Forum.
                        Нищо лично.

                        Comment


                          Нежеланието ти е регистрирано и депозирано. В кръглата папка. Когато придобиеш някакъв авторитет, може и да предявявавш претенции, но като за човек с 4 поста си малко нагъл.


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            Честно казано, това и на мен не ми харесва. Айде, да няма превод, ама по едно резюме не може ли да пускате с рускоезичните материали? Ако щете се съобразявайте, аз просто изказвам мнение. А колкото до виталий, от това, което съм разбрал от постовете му, редовно си ги "поукрасява" политически. Може и да бъркам, де.

                            Comment


                              Imperial написа Виж мнение
                              стандартите са донякъде разтегливи според личната преценка на всеки модератор
                              Важи за всичко.


                              Oberleitenant написа Виж мнение
                              Не желая...
                              меко казано странно държание.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Оберлейтентът се позовава на правилника, всъщност (дори и да не го осъзнава). Не виждам нищо странно в това.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X