Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Я, тук повече от година никой не е писал. Демек, не се е оплаквал. Ами, смее ли....
    Я да питам аз...
    Кой беше тоя комплексиран мод, дето ми изтри вица? И защо - и вицовете ли вече са обида и расизъм? Ами, що не изтрихте поста на Торн, дето нарича австрийските офицери "изроди"? Или, за другите може, но за еврейчетата не?
    Ако някой не се сеща за какво питам - ето скрийн от темата:
    Attached Files

    Comment


      Комплексирания мод беше собственика на форума, който разбира се е на платен щат във водеща световна ционистка конспиративна огранизация.

      Честит перманентен бан.

      Нека да бъде ясно, че тук няма място за потребители, чиято единствена мисия е да играят жалки провокаторска игрички.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Едва ли Valo си е правил труда да пише поне 600 поста, за да стане трол и да се занимава с провокаторски игрички. Вижда ми се прекомерно. Но ако някой иска да гърми с топ по врабците, спасение няма.

        ***

        Така че си мечтая за "домакин" и го припознах почти веднага след като почнах да пиша тук. Казва се Голям или нещо подобно. И наистина е добър домакин. Защото има други квазидомакини, които нито се сещат да кажат "добре дошъл" (дали не искам прекалено много?), нито се сещат да пишат в родния си форум нещо различно от кратки (и нелюбезни) критики към участниците от типа на "Май си пропуснал да мислиш", или да пействат линкове към други сайтове.

        Впрочем като гледам защо е прогонен Valo се сещам за една тема, дето изплува наскоро в раздел "Модерна епоха и съвремие". Тя се казва "Израел и САЩ" и по някаква причина се оказа неудобна, та беше заключена. Ами като е неудобна, да бяха санкционирани тези, които са писали по тези така болезнени въпроси? Или преди няколко години морала е бил друг? Или истината се е променила? Аз лично много се надявам мненията ми тук да не ме притесняват дори и някой да ги чете след 10 или 20 години. И освен да ги чете, да ги коментира и да дискутира по въпроса. Точно това е хубаво на писаното слово - че то остава независимо от волята ни извън момента и във времето.
        Имам приятел евреин (по Джоузеф Хелър - еврей), с когото свободно се шегувам на етнически и религиозни теми. Пожелавам такова самочувствие на форумната управа. Форумът е ценен не заради домейна, сайта, "оунъра" или други подобно, а заради ценноста на мненията, които потребителите са написали в него.
        Last edited by Dinain; 08-12-2009, 23:12.

        Comment


          vassiln написа Виж мнение
          Така че си мечтая за "домакин" и го припознах почти веднага след като почнах да пиша тук. Казва се Голям или нещо подобно. И наистина е добър домакин.
          Много добър домакин, наистина, обаче я виж какво е написал в най-горния пост на страницата (101-вия).

          Comment


            Ъъъ.... никъде и никога не сме писали, че потребителите нямат "авторско право" върху мненията си. Само че ти май не си наясно що е това авторско право - то просто означава, че никой, освен теб, няма право да използва твоят авторски текст по какъвто и да е начин. Това съвсем не означава, че форумите БС (или които и да било други форуми) са задължени да предоставят поле за изява на когото и да е и на каквото и да е. Участието във форумите не е някакво изконно право. Форумите са частна собственост в същия смисъл както примерно един ресторант е частна собственост. Ако продължим аналогията с ресторанта, има достатъчно такива, в които не те пускат ако не си облечен по определени стандарти и не спазваш благоприличие. Същото е и тук. Потребител, който не спазва стандартите, се санкционира, което може да стигне и до лишаване от достъп до форумите. Това дали тези стандарти допадат или не на някои потребители няма абсолютно никакво значение.

            Нямам намерение да обсъждам прогонването на вало, само ще отбележа, че беше подкрепено единодушно от всички модератори.

            Ще ми се потребителите на БС да прекарваха повече време в писане на интересни мнения отколкото в кръстоносни походи за справедливост.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              vassiln написа
              Защото има други квазидомакини, които нито се сещат да кажат "добре дошъл" (дали не искам прекалено много?), нито се сещат да пишат в родния си форум нещо различно от кратки (и нелюбезни) критики към участниците от типа на "Май си пропуснал да мислиш", или да пействат линкове към други сайтове.
              А не мислиш ли че въпросните хора,ако бяха оставени на мира биха били доста по полезни във форума,биха писали доста повече в тематичните раздели,а не с едноредови постове.Винаги съм застъпвал простичката и ясна теза,че основната част от "енциклопедичната" информация във форума трябва да се поднася от самите админи/модове.Защото така е по-удобно,могат по-гъвкаво да систематизират тая информация,да я прочистят,оформят и т.н.Модераторите все пак не са "на заплата" нито имат всичкото време на светът за модериране.И кво става напрактика-вместо да седнат да систематизира,тда подготвят една полезна тема те трябва да се разправят с куп други неща-като да се разправят с
              -някой препил.
              -някой самозабравил се дето му е крив светът.
              -поредния недоклатен лапишняк или лумпен с крайни възгледи(без значение леви или десни-те са все един дол дренки)
              -с поредния дървен философ,който няма какво да каже но пък има огромен мерак да почеше клавиатурата.
              -някой с нужда да посети психиатричен кабинет.
              И още куп примери.
              Казвам го като човек дето модерира форум,доста по-голям от този.

              Comment


                Тука, в България, имаме една много хубава поговорка: "каквото повикало - такова се обадило". Ще повторя (сигурно от модераторския екип е казвано стотици пъти, но да имаше кой да чете ...):
                - форумът има определени правила, нарушаването им, особено системното такова, води до опити за корекция на поведение на нарушителите, а при липса на възможност за такава - до наказания;
                - всеки пише тук, като се ръководи от интересите си - съответно, не виждам смисъл от оплаквания в стил "няма еди-какво си, което мен ме интересува" - ако не е нещо в разрез с правилата - нека оплакващия се, вместо да хаби време да се оплаква - да се постарае да го напише. В общи линии, всеки от нас пише или събира информация по интересуващите го теми.
                - форумът е частен и има правила, а не е публична институция. Да се обсъжда световната конспирация тук не е желателно - вече (струва ми се), сме я обсъждали поне 100 пъти и надали са останали оригинални мнения и идеи, които да не са засегнати. Този, който смята, че е дошъл, за да "ни просвети" по въпроса, със сигурност ще направи по-добре, ако намери някакво друго поле за изява. Ние вече сме се просветили достатъчно по този въпрос.
                - ако някой смята, че даден потребител (за чието поведение на форума надали има представа), е наказан неправомерно, може да пита модераторите. Но в общи линии, мненията, които според модераторския екип, нарушават форумните правила, се трият бързо. Нека това се знае, преди да се отправят атаки към форумната управа.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Imperial, не си ме разбрал правилно.
                  Не твърдя, че се ограничават авторските права. Имам предвид познавателната, научната или както щеш я наречи стойност на мненията. Защото освен да пишат тук, потребителите влизат също и за да прочетат нещо интересно и да дискутират.
                  Що се отнася до авторското право (понеже си засегнал въпроса), много малко от мненията тук могат да се разглеждат като произведния на науката, изкуството или (пази боже) техниката, така че да попадат под неговата защита.
                  Не твърдя, че съм капацитет по въпроса - участвал съм само в три дела по тази материя. Само две спечелени. Едно загубено (срещу държавата).

                  Извън казаното дотук, ще ви помоля докато четете поста ми по-надолу да се абстрахирате от предишния ми пост #108.

                  Обърнете внимание, че по-горе в # 109 Кухулин ми обръща внимание да видя пост #101 по въпроса за "домакинството". Кухулин, и тогава и сега преди да пиша тук, си направих труда да изчета темата отначало. Това, че считам gollum за добър домакин, не означава, че съм игнорирал неговото изложениe в този пост.

                  Imperial, използвайки в пост # 110 понятието "стандарти" за мен създаваш лек асинхрон с по-горните мения за това дали се прилагат (еднакво) форумните правила, и доколко буквата им е от съществено значение, включително и с цитираното вече мнение на gollum в # 101. Объркването се усилва от изказването на Woland в # 122. Казвам го от позицията на сравнително скорошен участник.
                  "Стандарт" поне сред повечето ми познати в подобен контекст би се разбирало като универсален (общоприложим) норматив. Същото и за "правилата" на Woland. Такава "универсалност" тук виждам само понякога или поне далеч не винаги.
                  И когато скорошни потребители като мен хем четат за правила и стандарти, хем във всяко пето мнение (особено писано от някои от членовете на "ядрото") виждат директно или индиректно нарушаване на тези стандарти, те съвсем естествено се объркват. Няма да преповтарям скорошното препиране от началото на темата на Beri_cd за Дагестан, но това е, което имам предвид. Иначе казано, уважаеми стари съфорумци, по този начин някои от вас ни поставяте в положението "Не ме гледай какво правя, а ме слушай какво ти говоря!".

                  И моля не ме разбирайте погрешно - това мое изказване не е призив или "кръстоносен поход" за демокрация или справедливост (цитата е от # 110, абзац трети). За тези неща по-горе е обяснено доста добре, вкл. от gollum. Ако не съм бил достатъчно ясен, моля да ме извините. Тук имам предвид друго - регламентираността. Дори и неравноправието може да бъде ясно регламентирано. След като явно се налага да има привилегии (мога да дам примери, ако някой смята че това се оспорва), нека те да са регламентирани. Ще ви дам един правноисторически пример как се прави това.
                  По времето на "соца" у нас се възприе принципа, че семействата могат да имат толкова броя и такива на площ жилища, каквито са необходими с оглед задоволяването на тяхната "жилищна нужда". При решаването на спорове между граждани по пътя на тълкуването съдилищата изясниха начина, по който при необходимост се преценява конкретно каква е тази "жилищна нужда". По отношение обаче на някои особени категории граждани важаха малко по-различни правила: научни и културни работници, високопоставени държавни и партийни служители. На тях по регламент се полагаха повече и по-големи помещения, в някои случаи и в по-особени сгради и места. Тези особени правила обаче бяха ясни и неоспорими. Няма да се отклонявам дали бяха демократични и справедливи - вече май изяснихме, че това е извън конкретната тема, с която сега ви занимавам. Създадените обаче по този начин привилегии бяха обществено търпими и не пораждаха недоразумения и конфликти, а дори и да греша, това е било в съвсем незабележимо ниво.

                  Така че ви моля, уважаеми отдавнашни съфорумци, автори и администратори на форумните правила, откажете се този път от изкушението да ми лепнете категорията "поредния поборник за справедливост" и се опитайте да погледнете на БС от моята гледна точка. И eдва тогава помислете:a) дали съм прав и b) дали трябва да се предприеме нещо.

                  П.С. Ако пожелаете този път да не се доверявате само на личната си преценка на достатъчно вряли и кипяли във форума (или негови създатели ако щете), а поискате по изключение да видите мението на повече нови потребители, би могло да се отвори анкета по въпросите а) и b). Аз самият не знам как се прави това.
                  Last edited by vassiln; 20-01-2010, 00:21.

                  Comment


                    Проблем от наша гледна точка не съществува, следователно няма нужда от дискусия или анкета.

                    Да, стандартите са донякъде разтегливи според личната преценка на всеки модератор. И това няма да се промени. Всеки потребител се мери НА ПЪРВО МЯСТО според относителния си принос към форума и от там нататък всичко останало.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Спокойно, василин, то най- злостните форумци скоро не са се обаждали... и много по зле е било... не си давай зор много... иначе
                      Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                      Comment


                        Ех Тонев, благодаря за топлите думи.
                        Само защо това бесило си качил?
                        Кръстен съм на Васил Левски, та като видя такова ми е неприятно....
                        Но поне като гледам са обсъдили вопъла ми, при това доста бързо. Както казва Impeial "нашата" гледна точка, явно се е разгледало колективно? Хубаво така. Като видя, че са ме изслушали (всъщност изчели) и спирам да си мисля негативизми.
                        Тонев, извинявай че така направо фамилиарно се обръщам по фамилия , пусни нещо интересно в "модерна епоха и съвремие", ако не те затруднявам. Ето това за Иран е много интересно да се изчете. Пиша го тук, белким и някой от другите се сети да отваря врати...
                        По-рано влизах във форума само от време на време, така че не съм максимално меродавен, но като че ли имаше по-интересни дискусии?
                        Тогава набарах форума точно защото например: искам да прочета нещо за т.нар. "ударно ядро". Пиша тези думи на Гугле на български и излиза темата на един AYB (ако не греша), където човека се е постарал освен линкове към някой сайт или уикипедия да набере на български ясен текст, в който обяснява за какво иде реч.
                        Ще ми отговориш може би, че като искам трябва да направя - и ще си прав.

                        Comment


                          Форумът - това са потребителите и техните усилия. Липсата на интересни теми - като всеки сам разбира за себе си това понятие различно (да речем, за мен "интересни" са дискусионни теми по интересуващи ме въпроси, а не толкова доклади по такива), - е отбелязвана многократно. Това може да се поправи само ако има кой да пише такива неща.
                          Нашата работа като модератори е да осигурим някаква нормална атмосфера, в която това да се случва. Къде успяваме, къде - не. Но засега не сме изнамерили по-добър метод на работа и винаги се разчита на преценката на конкретен модератор за това кое е според правилата и кое - не.

                          Comment


                            Здравейте,

                            направих си блог и се чудех дали имате нещо против да оставя банер към форума.

                            Поздрави

                            Comment


                              Радко написа Виж мнение
                              Здравейте,

                              направих си блог и се чудех дали имате нещо против да оставя банер към форума.

                              Поздрави
                              Ето го и сайта ми: http://bnssevlievo.tk/
                              оставил съм банер и към: " Бойна слава".

                              Comment


                                Нашият форум няма абсолютно никакво желание да се асоциира с каквито и да било политически организации, партии, движения и прочее.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X