Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Добре де не може ли да решите в края на краищата кой ще модерира темата за войната в Сирия?Не е ли по добре темата да се модерира от един или двама души,които обаче следят и участват активно в самата тема както примерно уважаваният от мен Thorn?Щото в един момент се оказва,че тази огромна вече по обем тема или не се модерира поради големият си обем или се модерира от много и с различни разбирания модератори,и се получава така че единият модерира едно,а другият друго според разбиранията си!Чест и почитания към dibo,пуска много интересни военно-исторечески неща,но незнам доколко следи темата за Сирия.Изяснете кой какво ще модерира най-сетне!

    Comment


      В модераторският екип участват хора с най-различни виждания и интереси. Затова и такива решения се взимат бавно и след обсъждания.
      Модерирането на сирийската тема (заедно с други подобни на нея модни теми) е лично за мен умряла работа. Но докато Дибо, Торн или Сър Грей имат време и желание - нека я модерират. Естествено, всеки според вижданията си. Ако обаче в един момент състоянието на нещата там ги откаже, вероятно ще я модерирам аз - с голямата секира и наред.
      Затова е най-добре да се отделя по-малко време за странни оплаквания в тази тема и повече да се следи за ... е, поне да се прави опит за неутралност. Откак бе свален руският самолет, темата се напълни с пубертетски пъчения и изхвърляния като тези на Кало например (но далеч не само негови). И преди беше неприятно за четене, но сега стана тотална гнус. Така че, ако искате да има модерни дискусии - много моля, постарайте се постовете да са преобладаващо информативни и по възможност със стремеж към неутрален подход. Без псувни и емоции в модерните теми. В противен случай просто ще бъдат докарани до затваряне. По-скоро отколкото изглежда.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Oк що се отнася до мен ще се постарая да бъда възможно най-неутрален!Призовавам всички пишешти в темата за Сирия и в съвремените теми да направят същото!С уважение Янакиев!

        Comment


          messire Woland написа Виж мнение
          Така че, ако искате да има модерни дискусии - много моля, постарайте се постовете да са преобладаващо информативни
          Как ще има дискусии, ако постовете са преобладаващо информативни? Нещо не вдявам

          Comment


            Стига си тролил бе. Няма да има дискусии, и без това са много редки. Дискусиите стават по по-неутрални теми. Темата е пробладаващо информативна - една малка част пускат информация, друга по-голяма част само четат (щот ги мързи и щот искат наготово reader's digest ). Което не е лошо. Една трета част обаче нито пишат смислена информация, нито четат, ами са дошли да дюдюдкат като запалянковци на мач - те тия ако им писне и си тръгнат, няма да жалея за тях.

            Докато беше регионална лига, беше добре. Но откакто дойде националния отбор на Русия за приятелски мач, с него дойде и агитката верни фенове, разбира се. Простете за метафората, хрумва ми в движение.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Dinain написа Виж мнение
              Стига си тролил бе. Няма да има дискусии
              Изобщо не троля, просто наричам нещата с истинските им имена Разбрахме вече, че форума се преориентира в сбирка на дебили, само не е ясно защо трябва да наричаме тая сбирка "дискусии". Хубаво, пускаме клипчета, пускаме снимки, свеждаме мозъчната активност до минимум, лошо няма. И такива места са нужни. Друг е въпроса как разчитаме да се появи в тоя форум друго, освен дебили, при това положение. Всичките да ги баннеш, нови ще дойдат

              Comment


                Дискусиите са надценени имхо.
                Никой не си променя мнението и на йота в крайна сметка, независимо тематиката.
                Аз с Торн не сме се разбрали за ислямистите за 5 години.
                Гога с Ройтер не са се разбрали за английския флот.
                Стан не се е разбрал с Графа за Средновековието. И т.н.

                Единствената полза е за страничните читатели, да четат интересна информация. Затова харесват форума.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  ИМХО народа си променя мнението, но избягва да го показва. Не е гот публично да падаш по гръб Но това е отделна тема.

                  Да, ОК, като искам да гледам интересни картинки, отивам в имгур, като искам да гледам интересни клипчета, идвам тука, като искам да прочета нещо умно с елементи на разсъждение - отивам в еврейския форум

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    Как ще има дискусии, ако постовете са преобладаващо информативни? Нещо не вдявам
                    Това засяга само модерно-модните теми, в които тролинга става норма. Темите, които приличат на кофа за боклук. В останалите не виждам проблем.

                    Опира до това как се водят дискусиите. Ако ще да е една дискусия с 5 поста на месец - няма лошо. Активността сама по себе си нищо не значи: може да има и по 100 поста на ден, но като са такива, като тия в темата за Сирия - много благодаря, постовете ще заминат, а потребителите, които осират форума - да си търсят друг. Това е, което ще се случи в крайна сметка.
                    За мен лично нищо ценно няма в тези пубертетски изпълнения, с които са пълни "модните" теми. Освен това те са магнит за тролове. Няма нужда от такова нещо.

                    Засега, до тук, все още няма промяна. Но ако нещата продължат по този начин - много е вероятно да има.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Аз пък ще троля във всеки удобен момент, като видя, че противникът се олива. Ми тролингът си е част от играта.

                      Comment


                        Чудя се, да се смея ли да плача ли...
                        Авторитарни изказвания с менторски тон, почти обидени от факта, че (лу)юзърите не ги разбират, заплахи за бъдеще време...
                        Трагедия в няколко действия.
                        Или действайте, или спрете да се вземате на сериозно.
                        Не знам доколко имате управленски опит, но така няма да стигнете до никъде.
                        Основният проблем не е, че потребителите са дебили (не че ги няма), а че модератори модерират според личните си пристрастия. И за едни и същи действия, резултатите са различни.
                        Ако така командвате подчинените си, очаквайте не ред и дисциплина, а тотална анархия. Което всъщност се и получава.
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          ValBo написа Виж мнение
                          Чудя се, да се смея ли да плача ли...
                          Авторитарни изказвания с менторски тон, почти обидени от факта, че (лу)юзърите не ги разбират, заплахи за бъдеще време...
                          Трагедия в няколко действия.
                          Или действайте, или спрете да се вземате на сериозно.
                          Не знам доколко имате управленски опит, но така няма да стигнете до никъде.
                          Основният проблем не е, че потребителите са дебили (не че ги няма), а че модератори модерират според личните си пристрастия. И за едни и същи действия, резултатите са различни.
                          Ако така командвате подчинените си, очаквайте не ред и дисциплина, а тотална анархия. Което всъщност се и получава.
                          Явно не схващаш. Или по-скоро - не искаш. Това е просто последното предупреждение преди затварянето на дискусиите и гоненето на троловете. Но никой не ти пречи да си възприемаш света черно-бяло. Твоя си работа.

                          P.S. От друга страна: да, може би така и трябва, разбирателството с тролове е невъзможно. Заключих трите най-спамърски теми. А от тук нататък всяка простотия ще носи бан без обяснения. Добро отношение може да има към хора, с троловете няма оправия.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            wessire Woland надявам се тази твоя безкомпромисност да се прилага към всички потребители,без изключения!

                            Comment


                              Dinain написа Виж мнение
                              Дискусиите са надценени имхо.
                              Никой не си променя мнението и на йота в крайна сметка, независимо тематиката.
                              Аз с Торн не сме се разбрали за ислямистите за 5 години.
                              Гога с Ройтер не са се разбрали за английския флот.
                              Стан не се е разбрал с Графа за Средновековието. И т.н.
                              Е аз пак да кажа, че два пъти съм пил ракия с SRH (и ни беше хубаво), а с него сме се дръгнали не веднъж и два пъти. До човек си е и вероятно си прав, че хората рядко си сменят мнението по разни въпроси, но с тази генерализация се поизхвърли.

                              iasen ianakiev
                              wessire Woland надявам се тази твоя безкомпромисност да се прилага към всички потребители,без изключения!
                              Добре де как по-ясно да го кажат хората, че да го разберете. Ще прилагат безкомпромистност както намерят за добре. На мен, на теб и всеки, който не е модератор общо взето не ни влиза в работата. Можем да приемем нещата каквито са или да им теглим една майна и да си ходим. Те толкова е просто.

                              Comment


                                Добре, прав си. Не е никога, но е много рядко.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X