Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Голъм,

    За не много дългото време откакто съм тук, наблюдавам подобен род дискусии поне за 5 път. И не претендирам за изчерпателност. Всъщност аз като цяло не взимам отношение по такива въпроси. В случая го правя, щото ми е интересна самата дисекция на инернет общуването и то в този форум. Този форум е приятен в значителна степен и защото съществува ниво на коректност, изобщо не озлобена атмосфера.

    Сега накратко кво си мисля: темите с най-голяма активност, ревове и обидени бяха тия, от които прозираше някакво политиканстване. Такъв тип теми събират много участници и не защото са специалисти, а защото имат някаква друга убеденост, която се пренася върху съответната тема. В такъв случай излиза, че имаме "елитарност", когато малцина са на висота (искам например да спомена Йончев и napoletano). А то такива хора просто изпъкват, вероятно отчасти и защото са предизвикани достатъчно добре (тук трибут и към опонентите, че са успели поне в това).

    С това не искам да кажа, че аз не съм попадал в ситуация на пренасяне на свои си стереотипи към дадена тема, даже имах забележка по това.

    След това, свързано с горното, често когато темите стигнат до конкретика и реално познаване на факти, по-знаещите остават сами да си говорят. Много силен пример ми Kizil Deli и една скорошна тема. При това в тая тема променливо аз му опонирах Аз пък бих поощрил тия, които са наясно с материята, да продължават - "информационната стойност" на форума е някакъв резултат от друга величина...

    А пък за писането на руски (на мен оня ден ми се караха, че давам цитат на английски ) - който може да го разбира, който иска - да пита. Това, че човекът чете и разбира български е доста. Освен това за мен е интересно да гледам какво мислят други хора с друга култура. И заради това често се мотам по чуждоземни сайтове. И там е така.

    Comment


      vassiln написа
      Ех, да взема да пропусна такава дискусия за дискусията в любимата ми (за съжаление) тема!
      Това, че тази тема ти е любима, не би ли трябвало да те притеснява. Ако ще и да е с ирония - пак.

      vassiln написа
      Вторият е много прав за неща, които вече съм писал тук и няма да повтарям. За съжаление и Митака е прав за някои неща.
      Моля, с примери. Основният проблем на хората, които се опитват да вдигат революции тук, е че не могат да говорят конкретно. Затова - дай примери.

      vassiln написа
      За да бъде в крак с модерните изисквания, елитът трябва да се обновява. Нямам предвид персонално.
      Няма лошо, случвало се е и преди, може да се случи пак. Но това става с лични усилия. А не с протести. Трябва да се вложи нещо, не може без това.

      vassiln написа
      Фактът, че това е най-разгорещената многостранна разправия тук в БС от много време насам, следва да ви покаже че за доста потребители въпросът е важен.
      Моето впечатление е друго. Има известна кресливост и повторение в протестите по принцип от страна на Митака. Но без конкретност. Неговите протести са основно свързани с определни две теми, за прабългарите и за Резун.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Крамер написа
        Но има случаи, когато дадени модератори наистина режат здраво "живо месо".
        Сигурно се случва и това, но точно с тази цел е създадена система за обратна връзка. Може да не е кой знае какво, но не сме я оставили само за замазване на очи или нещо подобно. Когато някой - все едно кой и защо, се почувства жертва на модераторски произвол или пък сметне, че друг потребител е бил несправедливо санкциониран - да пише до управата като цяло или до конкретен модератор. Първото най-лесно се постига като се "докладва" мнението, около което е станал проблема или ако то е било изтрито - някое мнение около него и в "съдържанието" на рапорта напише точно какво, как и защо не е било както трябва. Не гарантирам, че всеки подобен "сигнал" ще има резултат, но със сигурност няма никаква опасност за изпращача. Но най-вероятно ще се стигне до вътрешно обсъждане, където ще се съберем и ще решим кое и как е направено, правилна ли е била санкцията или не и как може да се поправи вредата, ако има такава.
        Това е най-добрият начин за действие.
        Разбира се, може и тук, в тази тема (която противно на желанието на Митака не е за възхвали (и подобни се срещат, но обикновено се изказват чрез ЛС), а точно за реални проблеми) да се напише оплакването. Не гарантирам, че ще има резултат, може и да преценим, че модерацията е била съвсем на място, но поне ще има някакъв резултат.
        А и за новите потребители, които грешат за пръв път - било поради това, че не са прочели правилата или поради друга причина, нещата не са фатални (е, освен ако не се обидят и не си тръгнат асми - нещо рядко срещано) - и да има наказание, рядко ще е дълго аз първо провинение. В крайна сметка, почти всички, които сега сме модератори, ни се е случвало да получаваме подобно наказание.

        Comment


          Стар рефрен, може би, но оная, предишната заглавна страница по- ми харесваше. Горе бяха водещите теми, по които най-много тече "движение" на постове. Сега я има пак тази функция, ама вторично, някак, не е същото.
          Иначе, Голъм, какво може би е хубаво: на новодошлите да не им се казва примерно толкова често "това е обсъждано еди-къде си ето ти две-три теми, четете си". Братче трябва да се обяснява. Все повече не им се чете на хората, а и някои от тези теми са много дълги. То е като това непрекъснато да ти идват нови випуски ученици, аз така си го представям. Живото обяснение е по-добро отколкото препратките. Не може без тях, но на кой ти му се занимава в тия времена да чете десетки страници, така да се каже.
          Ти специално не че не обясняваш, де .

          Comment


            След като е обяснено за 20ти път абсолютно едно и също нещо, дори Голъм, който мисля е с най-здрави нерви от нас всичките, не издържа.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              ivan_kunchev написа Виж мнение
              Стар рефрен, може би, но оная, предишната заглавна страница по- ми харесваше. Горе бяха водещите теми, по които най-много тече "движение" на постове. Сега я има пак тази функция, ама вторично, някак, не е същото.
              Тази част с най-новите теми беше ръчно набутан код в заглавната страница, който разчиташе на някакви променливи дето вече ги няма или се казват другояче. Та затова и се наложи да го махнем.
              Иначе вече може би има нещо подобно, само дето аз отдавна не съм разглеждал по системата на форума какво се е развило, а тия дни вероятно няма и да имам време.
              Но е добре да се мрънка отвреме на време, че да ме хване съвестта в един момент и да свърша нещо .
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                Аз пък не мога да разбера едно нещо?
                Защо е това цялото врякане, като в кокошарник.
                Пристига господин Х, който дори не си е направил труда да прочете 5% от форума и изведнъж супер-мага-национализъм го обзема, защото видиш ли на, един руснак, пише на собственият си език тук в този супер-мега-фашистки форум-това не съм го измислил аз, казвали са ми го хора, които цветовата гама на форума ги хвърля в посока на въртене на пречупения кръст.
                В правилника на форума, който е правен преди Потопа е залегнало писането на български език, като се има в предвид да се пише на кирилица, а не на маймуница.
                Форумът е създаден през 2003 година и тогава беше модерно да се пише из нетното пространство, както ти падне.
                Това е било преди 7 години.
                Някой от новодошлите потребители може ли да ми каже какво са 7 години за един форум?
                Кой от форумите в БГ ще се похвали с такава Традиция?
                Преди 7 години половината от новорегистрираните потребители и пъчещи се националисти тепърва са откривали чара от чекията, а ние тук сме се мъчели да създадем, нещо, което се както времето показа, се превърна в Институция с която започнаха да се съобразяват и някои други Университетски преподаватели.
                Мога да продължа в същия дух още много, но ще си замълча тактично.
                На който не му изнася-да се махне, нета е толкова голям, че има място за всички.
                Навремето -мисля, че беше 2005-та, група недоволни се махнаха и си направиха форум -БГ наука-ако се нелъжа.
                Така, че пак повтарям, на който не му изнася-баста!
                Сега като се сетя през лятото на 2003-та за какво изгонихме първият баннат потребител, направо ми иде да потъна в земята от срам.
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  "Така, че пак повтарям, на който не му изнася-баста!" - ами то "Чобанин" какво друго да напише!

                  Ама го е написал вярно и с това дискусията трябваше да се закрие от самото начало, както се правеше при соца (напомняне за Месир Воланд, че пак дотам го докарахме).

                  Аз лично смятам да прекратя участието си в тази дискусия тук, защото много се настървиха хората и се почна крещене в един глас на едно и също нещо. Годините и артрита са ме научили, че когато дискусиите навлезнат в подобна фаза ползата е никаква. Който има очи и уши дано да е научил нещо.
                  Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                  Гюстав Льо Бон

                  Comment


                    Sula написа Виж мнение
                    "Така, че пак повтарям, на който не му изнася-баста!" - ами то "Чобанин" какво друго да напише!

                    Ама го е написал вярно и с това дискусията трябваше да се закрие от самото начало, както се правеше при соца (напомняне за Месир Воланд, че пак дотам го докарахме).

                    Аз лично смятам да прекратя участието си в тази дискусия тук, защото много се настървиха хората и се почна крещене в един глас на едно и също нещо. Годините и артрита са ме научили, че когато дискусиите навлезнат в подобна фаза ползата е никаква. Който има очи и уши дано да е научил нещо.
                    "Чобанин" е хубава дума
                    Не виждам, някой от Страта школа да се е настървил.
                    Просто бе обяснено по възможно най-добрият и спокоен начин, кое-що и как.
                    Да не мислиш, че на са изтривали мои мнения? Изтривали са ги. Щом някъде съм сгрешил, значи трябва да бъде махнато според Правилника на форума. Аз определено не съм вдигал вярва до Сървъра.
                    Като искаш свобода на словото и печата, направи си свой форум ей така за кеф, започни да му плащаш всеки месец по някаква сума за хостинг, създай свои "свободни" правила и виж дали ще я има така лелеяната свобода.
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      ivan_kunchev написа Виж мнение
                      на новодошлите да не им се казва примерно толкова често "това е обсъждано еди-къде си ето ти две-три теми, четете си". Братче трябва да се обяснява. Все повече не им се чете на хората, а и някои от тези теми са много дълги. То е като това непрекъснато да ти идват нови випуски ученици, аз така си го представям. Живото обяснение е по-добро отколкото препратките. Не може без тях, но на кой ти му се занимава в тия времена да чете десетки страници, така да се каже.
                      От една страна, наистина, човек идва, хрумва му интересна идея или въпрос и той пуска тема. От друга страна, въпросът е за топлата вода, а идеята - за велосипеда.
                      Възприетото посочване на темата, а често и темите, в които са обсъждани тези въпроси, е трудно за възприемане от страна на питащия, защото означава да се изчете тема, в която в добрия случай около 50% от мненията са по-въпроса, а 30% са около въпроса, а 20% са шлака. Другият вариант е да се пробва повтарянето на теми с надеждата, че те могат да тръгнат по различен стигнат до нови резултати, но малко съм скептична.

                      Comment


                        Parabellum написа Виж мнение
                        Аз пък не мога да разбера едно нещо?
                        ....
                        Навремето -мисля, че беше 2005-та, група недоволни се махнаха и си направиха форум -БГ наука-ако се нелъжа.
                        Така, че пак повтарям, на който не му изнася-баста!
                        Сега като се сетя през лятото на 2003-та за какво изгонихме първият баннат потребител, направо ми иде да потъна в земята от срам.

                        Здравейте,
                        БГ Наука е създадена през 2005 не като алтернатива за БС. Ние не познавахме изобщо БС и целта ни не е била да създаваме опозиция на който и да е форум, най-малко на БС. Влизам просто да поправя тази неточност.

                        Comment


                          cracking написа Виж мнение
                          Здравейте,
                          БГ Наука е създадена през 2005 не като алтернатива за БС. Ние не познавахме изобщо БС и целта ни не е била да създаваме опозиция на който и да е форум, най-малко на БС. Влизам просто да поправя тази неточност.
                          Написах -ако се нелъжа.
                          Извинявмам се за което.
                          Не искам да стават неразумни дрязги.
                          П.С.
                          Обаче сте много бързи.
                          Това форумното разузнаване си е е............о лелята
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            Parabellum написа Виж мнение
                            Написах -ако се нелъжа.
                            Извинявмам се за което.
                            Не искам да стават неразумни дрязги.
                            П.С.
                            Обаче сте много бързи.
                            Това форумното разузнаване си е е............о лелята
                            Няма проблеми! Просто исках да уточня.
                            Разузнаването не спи

                            Comment


                              Parabellum написа Виж мнение
                              Написах -ако се нелъжа.
                              Извинявмам се за което.
                              Не искам да стават неразумни дрязги.
                              Май недоволните бяхте точно вие Традиционалистите
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Imperial написа Виж мнение
                                Май недоволните бяхте точно вие Традиционалистите
                                Лятоска като се видим пак ще говорим
                                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                                Comment

                                Working...
                                X