Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За буквите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    За буквите

    Пускам една малка анкета, за да се ориентирам за себе си в настроенията и познанията на потребителите по въпроса за българската азбука.
    14
    Çíàÿ âñè÷êè áóêâè. Ìîãà äà ÷åòà ... è äà ñè ñëóæà ïðàâèëíî ñ òÿõ
    85.71%
    12
    Çíàÿ áóêâèòå, íî ïîëçâàì è "ìàéìóíèöà" â ïèñàíåòî ñè
    0.00%
    0
    Íå çíàÿ áóêâèòå îò àçáóêàòà
    7.14%
    1
    Íå ìå èíòåðåñóâà äàëè çíàì èëè íå áóêâèòå
    0.00%
    0
    Çíàì, êàêâîòî ñè çíàì è ïèøà êàêòî ìè äîéäå
    7.14%
    1
    Íå èñêàì äà îòãîâîðÿ
    0.00%
    0

    The poll is expired.

    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    #2
    Не зная буквите от азбуката :tongue5: :nut: :twisted: :p :clown:

    THE LABARUM


    sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
    ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
    ,sevogorob eht erew ysmim llA
    .ebargtuo shtar emom eht dnA

    Бе сгладне и честлинните комбурси
    тарляха се и сврецваха във плите;
    съвсем окласни бяха тук щурпите
    и отма равапсатваха прасурси.

    Comment


      #3
      Смея да вярвам, че имам най-добрия правопис на този форум пък и изобщо от хората които познавам.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Ами да - сега броим дивите зайци. За византиеца имам един гръцко-български самоучител.
        Импер, сега се загледах в подписа ти и се сетих, че по въпроса за това от кого да се пазиш, турците имат подобен израз, че най-опасни са калем хайрсъзлъ. Ще рече тия с химикалките.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #5
          Аз бих допълнила анкетата с:
          "знам буквите но не и препинателните знаци не ми и трябват който не му харесва да не чете",
          "не 4е незнам буквите, но 6те предпо4ета цифрите"
          "obi4am polovinata da e na latinica, а druгата половина на кирилица"
          "използвам винаги пълнияТ член за самочувствие"

          Imperial написа
          Смея да вярвам, че имам най-добрия правопис на този форум, пък и изобщо от хората, които познавам.

          Comment


            #6
            Imperial написа
            Смея да вярвам, че имам най-добрия правопис на този форум пък и изобщо от хората които познавам.
            ШО бе, да не си си интегрирал някой bg spell check специално за теб?
            Last edited by albireo; 08-09-2006, 00:03.
            Recalibrating my lack of faith in humanity...

            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

            Comment


              #7
              Хана, чесно да ти кажа има още много допълнения, но аз лично сматам, че това е основното изискване, за да се пише - да знаеш да изписваш буквите. Не само да ги разпознаваш.
              По въпроса за препинателните знаци - айде сега да не се заяждаме. Току виж утре искате и на стила на писане да обръщаме внимание. Аз едвам избутах в училище с тая литература, а в Университета като видях, че има упражнения по български език щях да направя инфаркт. Добре, че се оказа, че са само за чуждестранните студенти :icon_ohmy
              Императора има най-добрия правопис на форума - защото е Император
              :imprulz:
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #8
                Хе, ако не е spell check, значи ви дава на вас от управата да му проверявате постингите преди да ги пуска.
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  #9
                  albireo написа
                  Хе, ако не е spell check, значи ви дава на вас от управата да му проверявате постингите преди да ги пуска.
                  хахахахаха, ако аз редактирам правописа на Импера ще е човека с най-много правописни грешки на форума. За стила не коментирам. 9-ти клас учителката по литература заяви, че няма да ме изпитва устно, защото не можела да ми слуша творенията.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #10
                    Всички тука са лицемери! Само аз съм отговорил с Знам, каквото си знам и пиша както ми дойде
                    Опля, даже и тука имам правописна грешка
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      #11
                      Ами дайте да си засичаме грешките и ще видим какъв е резултата. :imperial:
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #12
                        Imperial написа
                        Ами дайте да си засичаме грешките и ще видим какъв е резултата. :imperial:
                        Ами дайте да си засичаме грешките и ще видим какъв е резултатЪТ.
                        Смея да вярвам, че имам най-добрия правопис на този форум, пък и изобщо от хората които познавам


                        P.S. Статистиката показва, че жените са по-наясно с пълния член.
                        http://www.bukvite.com

                        Comment


                          #13
                          За запетайките на Шефа Хана го е дала по-точно.
                          Първо правило: Шефът винаги е прав.
                          Второ правило: Ако шефът не е прав, виж правило първо.
                          Трето правило: Правило първо и второ не подлежат на обсъждане.

                          Comment


                            #14
                            Някой ще ми обясни ли какво означава да "знаеш буквите"? Защото на мен не ми е ясно. Дали Одзава е имал предвид умението да разпознаваш и изписваш 30-те или колкото са там букви от българската азбука или редът им - т.е. именно азбуката. Аз самият не знам реда на българската азбука, всъщност не знам реда на никоя азбука, въпреки че ползвам ежедневно три езика, а пък такъв отговор в анкетата няма...

                            ПП
                            ще видим какъв е резултатЪТ.
                            Хм, "резултат" в случая не мисля че е подлог, че да се членува. Би трябвало подлогът да е "ние" (ще видим)...?
                            Last edited by Dinain; 07-09-2006, 20:24. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              #15
                              Ти питаш ли ме мене кат ми трябваше един ден последователността на немската и българската азбуки. Прерових нета на длъж и шир, накрая изпсувах и отворих Character Map на виндовса
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment

                              Working...
                              X