Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любими Български Владетели!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Калоян /велик дипломат и стратег/ и княз Александър Батенберг /за представител на друга нация все пак не се е изложил съвсем/.

    Comment


      О, не се е изложил никак. Може да се добави и Борси Трети - за личното му поведение и отношение към властта.

      Comment


        Батенберг и Фердинанд. Ей това наистина са странни пристрастия. Можеше да кажете с по няколко думи и защо мислите така, освен ако не се шегувате естествено.
        (\_/)
        (°_°)
        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

        Comment


          А аз да попитам що значи "любими"
          Навява интересни асоциации това да ви кажа.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Омуртаг се е отдал много на строене.
            При честите походи на бълг. войски от Тимок до Днепър и Днестър - налагало ми се е на човека да издига паметници на изпълнили воинския си дълг военачалници.

            Comment


              Warlord написа
              Батенберг и Фердинанд. Ей това наистина са странни пристрастия. Можеше да кажете с по няколко думи и защо мислите така, освен ако не се шегувате естествено.
              Ако се вярва на Симеон Радев и "Строители на съвременна България" Батенберг в сравнение с Фердинанд е бил по-добър вариант за България и поне не е поставял така безогледно и на всяка цена собствената си персона над интересите на държавата (пример - решението му да абдикира, макар и оценено от Стамболов като слабост и грешка). Симпатичен го прави и манталитетът му на професионален военен, а отношението му към нашата армия е повече от сърдечно (мисля впрочем, че решението му да се обяви в подкрепа на Съединението е и в голяма степен под влияние на искрени емоции, без да се пренебрегва естествено стремежът му да укрепи властта си). Каквото е известно от по-нататъшната му биография доказва, че от гледна точка на морал и личностни качества той далеч превъзхожда Фердинанд и аз поне смятам, че като владетел и личност Батенберг не е лишен от съзнание за дълг и благородство.

              Що се отнася до Борис III. - преди години ми попадна "Корона от тръни", не помня за жалост името на автора... Та тази книга представя нещата в по-друга светлина от идеологизираната история след 09.09..

              Comment


                На много българи, главно от по-старата генерация, това е най-любимия
                владетел! Андропов - Брежнев - Т. Живков - Черненко.
                Last edited by еМГето; 18-04-2008, 01:40.

                Comment


                  Иван Асен II

                  Коментарите са излишни.

                  Comment


                    Самуил. Книжката на Димитър Талев и произведението на Антон Дончев ме запалиха по тоз цар и оттогава си ми е любим.
                    Кръвта из нашите гърди
                    не е съвсем изляна!
                    Народе, цял стани! Иди!
                    Че Македония въстана.

                    Comment


                      Крум и Калоян (що ли никой не се учудва )

                      Comment


                        Хм...малко странно, но аз харесвам Петър 1... Въпреки вътрешнополитическите проблеми, с които трудно успява да се справи, ми харесва политиката, която води. И смятам, че до голяма степен вина за разпада на Първото българско царство има не той, а баща му- Симеон...Не ми е много положителен на мен, смятам, че и за тогавашното население също не е бил идеалният владетел. Неслучайно десетки хиляди българи по негово време са потърсили спасение от постоянните войни във Византия

                        Харесвам също и Самуил заради амбициите му да запази българското царство и заради това, че не се самопровъзгласява за владетел преди смъртта на последния законен наследник, въпреки че е имал възможността за това Намирам го за изключително достойна постъпка...

                        Иван Асен 2 също ми е любимец- няма нужда да обяснявам защо май

                        Comment


                          Цар Чака, разбира се!
                          А също Евтидем, Деметрий ² и Менандър ².
                          По-късно може и да се аргументирам.

                          "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                          It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                          Comment


                            да се включа в безумната тема

                            Сюлейман Първи. не бива да пропускаме големи части от историята си, нали?

                            Comment


                              кало написа
                              да се включа в безумната тема

                              Сюлейман Първи. не бива да пропускаме големи части от историята си, нали?
                              При така поставени условия - задължително Василий Втори.

                              А като за форума - Катинар Велики

                              Comment


                                ъхъ, именно.

                                Comment

                                Working...
                                X