Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любими Български Владетели!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    stanislavb написа
    Провежда една голяма битка и я спечелва(1204 Клокотница). .
    Битката при Клокотница е през 1230 година
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      Erich Von Manstein написа
      А защо си се нарекъл Котраг ако мога да попитам разбира се?
      Да не е лично име?
      не е лично,просто ми харесва
      Рядовому - храбрость,
      офицеру - неустрашимость,
      Генералу - мужество.
      А. Суворов

      Comment


        Естествено че в момента съдбата на България зависи от нас, но ние трябва да изпълним заветът който ни е оставен отпреди 1300 години!
        :sm186: За Завета на хан Аспарух не съм чувал. :o

        Comment


          Знам, че тя е през 1230г просто се бъркам с 1204г дори през тази година не беше ли битката при с. Ключ на Самуил. Не съм сигурен, но паметта ми това казва
          По-лесно е да се развърже завързаното, отколкото да се съедини разделеното.
          --- Цицерон ---

          Comment


            1014г. битката при с. Ключ (планина Беласица) - Василий ²² разбива цар Самуил
            1204г. кръстоносците превземат Цариград
            1205г. битката при Одрин - цар Калоян пленява лат. имп. Балдуин 1
            1230г. битката при р. Клокотница - цар Иван Асен ²² пленява епирския император Теодор Комнин

            Comment


              Мерси за корекцията, дори и за допълнителните дати....
              По-лесно е да се развърже завързаното, отколкото да се съедини разделеното.
              --- Цицерон ---

              Comment


                А кой според вас е допринесъл най-много до укрепването на държавата, влагал е усилия също в нейното бъдеще и е мислил за народа като цяло?

                Самуил опасва цяла Македония с крепости, но уви и тва не помага. Калоян е довел до силен държавен апарат и се е грижил за народа. Не знам само тва, че са му викали "Добрия цар Иванчо" и предното твърдение за народа колко са верни. По време на Иван-Асен е било песен, но след него? Симеон и Крум са удавили държавата в кръв и войни. Симеон я оставя разорена, за Крум не знам. Омуртаг се е отдал много на строене. Трудна преценка в крайна сметка! Интересно ми е какво мислите по въпроса.
                Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

                Злобата крепи човека, а мързела го грози!
                (собствен патент)

                Comment


                  Определено Борис ², той подготвя България за Златния век и тя продължава да бъде военно-политически колос в Източна Европа дълги години след неговото управление. Изглежда не мечът, а вярата и перото се оказват истинските дълготрайни крепители на държавата.
                  (\_/)
                  (°_°)
                  (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                  Comment


                    Борис ², Иван Асен ²², Иван Александър

                    Comment


                      Моя любим български владетел е цар Симеон I. Въпреки че не получава тази титила, в лицето на нашия народ, той си остава най-великия валадетел. За това и народа му дава прякора Велики.

                      Comment


                        Борис I. Преди всичко е мислил за изграждане и съхраняване на държавата в цялост.

                        Comment


                          Светослав Тертер
                          Тервел
                          Кардам
                          We don't see things as they are, we see them as we are
                          ---Anais Nin----

                          Comment


                            Фердинанд I
                            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                            Comment


                              За първата или за втората катастрофа, или за нещо друго?

                              Comment


                                За мен най-добрите владетели на България са княз Борис I, цар Симеон I и братята Асен и Петър.

                                Comment

                                Working...
                                X