Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любими Български Владетели!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Любими Български Владетели!

    Хайде да ви видя сега!
    Когато Българинът седне на маса винаги покрай политиката започва спор по Историята. Всеки започва да хвали любими на него ханове и царе и да носи от десет кладенеца вода за да защити тезата си.
    Та въпросът ми е следният:
    Кои са любимите ви Средновековни Български Владетели и защо?
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    #2
    Любими Български Владетели!

    Originally posted by "Parabellum"

    Хайде да ви видя сега!
    Когато Българинът седне на маса винаги ......
    Аз обаче да попитам къде е споменатата маса....? :?

    Мда пак на "сухо" ще говоря :o !
    Originally posted by "Parabellum"

    Та въпросът ми е следният:
    Кои са любимите ви Средновековни Български Владетели и защо?
    Моите предпочитани владетели са хановете Авитихол и Тервел .
    Ще попитате защо? Защото освен ловки политици са и Велики Войни, които не са се церемонили с враговете си . За Авитохол (Атила) това е станало нарицателно, ще попитате за Хан Тервел този мъж може би е причината за спиране на арабската инвазия в Източна Европа! Сто години горе-долу преди това в днешна Армения Ювиги Хан Кубрат като млад Боритаркан (командир на българската конница) разбива 120 000 арабска войска. :twisted:

    Comment


      #3
      Re: Любими Български Владетели!

      А, трябва ли да си харесаме някой Мииии.........ако си спомням от историята.........ъъъъъъъъъ................Иван-Асен II, защото ми е съименник :roll:
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #4
        Една моя позната си кръсти сина Иван-Асен.
        По въпроса - за съжаление, не съм толкова навътре в нещата, че да се аргументирам добре. Но, струва ми се, че Симеон I и може би Борис I. Ще се опитам да се аргументирам по-късно.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #5
          Иван-Асен

          Любимци са ми:
          Ханове:
          Аспарух, Крум, Тервел
          Царе:
          Симеон, Самуил (въпреки, че при него е края на Първото Българско царство), Иван Асен, Иван Асен ²², Калоян.
          Toва са били умни и дълновидни владетели, които не са давали на Византия да "шукне" :twisted: по време на тяхното царуване. Или ако някой от императорите й тогава е имал нещо против България, веднага е бил "изтупван" или разкеркенечван. :lol:
          scharfschutze ®
          _______________________________________
          Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

          Comment


            #6
            Кубрат, Аспарух, Тервел, Телериг, Крум, Симеон I, Самуил, Петър II Делян, Иван I - Асен, Калоян, Иван II - Асен.
            Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

            Comment


              #7
              Originally posted by "ISTORIK"

              Петър II Делян
              Ще ме извиняваш за въпроса, ама този пък защо? :? :o

              Comment


                #8
                Originally posted by "ZWQRA"


                Сто години горе-долу преди това в днешна Армения Ювиги Хан Кубрат като млад Боритаркан (командир на българската конница) разбива 120 000 арабска войска. :twisted:
                Колега малко корекция. Кан Кубрат е от рода Дуло, на три години става владетел, докато стане пълнолетен чичо му гостун е негов настойник. Така че никога той не е бил Боритаркан.
                За справка прочети отново "Именника на Българските Канове"

                Моите любими владетели са: Кардам (777-802), Пресиан( 836-852), Борис-Михаил (852-889),Петър I (927-970), Самуил(996-1014), Гавраил-Радомир (1014-1015), Теодор-Светослав(1300-1321), Георги II Тертер (1321-1322) и Михаил III Шишман(1323-1330)
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #9
                  Re: Любими Български Владетели!

                  Прав си, ама тази грешка съм е допуснал неволно :o .

                  Comment


                    #10
                    Самуил е предвождал сляпа армия.
                    Петър Делян е ослепен, но предвожда - незрящ - зряща армия.
                    Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                    Comment


                      #11
                      Естествено че Хан Крум освен, че защото измислил законите и бил железен жладетел, ама и заради това че пил от черепа на Никифорд и защото армията, му когато нападала викала: ОЙ ОЙ ОЙ нещо като римските легиони дето удряли с мечовете си по щитовете и така плашели враговете си.
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        #12
                        Ивайло - свинаря
                        свинар свинар ама роден водач.
                        SNN

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by "С.Николов"

                          Ивайло - свинаря
                          свинар свинар ама роден водач.
                          Той никога не е бил свинар
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            #14
                            Любимият ми е Н.В. Симеон II, заради точната и ясна мисъл и неподражаемата си решителност и мъжественост
                            "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                            Comment


                              #15
                              Много от средновековните ни владетели са били велики личности,точно такива от каквито се нуждаем днес, за да спасим Родината си. Не бих се наел да давам абсолютизирана оценка кой точно е бил най-добрия български владетел,но личните ми фаворити са: Омортаг,Маламир и Пресиан. Те са наистина гениални владетели,не само издигат до невиждани висоти авторитета на канската власт,но и благодарение на тях България става свръхсила в Европа. Тези трима канове са развили перфектно държавата, оставена им от предците.Те са и владетелите, при които става ясно на цяла Европа, че България се е възродила за нов живот на Балканите-тяхната древна Родина. Полагат се неразрушимите основи на българската държава отсам Дунав.
                              За Велика България !

                              Comment

                              Working...
                              X