Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любим филм?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Защо пък винаги филмите трябва да са реални?То нали за това е киното, режисьорът да си развихри фантазията, да представи някаква окрасена историика и т.н.Като толкова им се гледа на тези пичове от батълфийлд.ру реални филми да си гледат старите ленти от войната.Ако става за въпрос и на мен не ми хареса особено този филм, но не беше чак толкова лош, та братушките да търсят под вола теле.
    He, who controls the past, controls the future, and he, who controls the present, controls the past

    Comment


      #17
      По-принцип съм съгласен, че хич не е задължително филмите да са реалистични. Но пък и братушките мога добре да ги разбера - все пак това е нереалистичен филм за един важен момент от историята им. Според тях това е не просто "нереалистичност", а по-скоро изопачаване или пропаганда.
      Все едно, в САЩ да направят филм за някой важен момент от нашата история и всичко да преиначат - няма ли повечето от нас веднага да започнат да се възмущават. Впрочем, същата би била реакцията и на самите американци при сходна ситуация.
      Така че, бих уточнил - не е задължително филмът да е натуралистичен, но не е лошо да е вътрешно непротиворечив и реалистичен в този смисъл. А особено, когато филмът експлоатира явно исторически сюжет. По-подобна причина се издразниха и британците от ония филм - "U-500 и не знам колко си".

      Comment


        #18
        Е, хайде сега, всеки има право да интерпретира историческите събития или направо да сее откровена пропаганда, то това си е съвсем в реда на нещата, той още чичко Ленин го твърдеше, степенувайки изкуствата . Изборът обаче дали да гледаш нещо или не си е лично твой, както и да го критикуваш след това. И до какво стигаме? Всички имат право. Ето това е диалектиката :twisted:
        "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

        Comment


          #19
          Умрем за уестърни Най-много ме кефят тези на Серджо Леоне с Клинт Истууд. А специално Once Upon Time on the West (с Чарлз Бронсън и Хенри Фонда) е един от най-великите филми за всички времена, не само в жанра Уестърн
          Si vis pacem - para bellum!

          Comment


            #20
            Мда, велик филм. Само че, първия път го гледах с италиански превод, та се позагуби малко от очарованието на филма.
            А гледахте ли вчера "Непростимо"? Според мен е по-добър от горния. Много прост като сюжет, добре изпипан в детайли и разбира се Клинт Истууд ...
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #21
              Originally posted by "Hauptmann"

              Умрем за уестърни Най-много ме кефят тези на Серджо Леоне с Клинт Истууд. А специално Once Upon Time on the West (с Чарлз Бронсън и Хенри Фонда) е един от най-великите филми за всички времена, не само в жанра Уестърн
              А гледали ли сте Once upon a time in America, също велик филм.
              He, who controls the past, controls the future, and he, who controls the present, controls the past

              Comment


                #22
                О, да. Много добра роля на Де Ниро, а и въобще ... хубав, макар и малко дълъг филм
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #23
                  Видях сайта на предложения от Уханов линк. Има доста смешни и набиващи се в очи детайли във филма "Враг пред портите".
                  Но нима не е било истина и не е реалистично избиването на отстъпващите руснаци след атаката над германските позиции от техните командири?
                  Във филма ми хареса начинът на държание и действие на м-р Кьоних (Ед Харис). Събиране на факти, оценка на ситуацията, вземане на решение с предвиждане на следващият ход на руснаците... На мен ми направи най-силно силно впечатление как германският сайперист загина с чест и достойнство. Много силен момент.
                  Не съм сигурен, но до колкото знам такъв двубой между снайпристи не е съществувал при Сталинград. Вие какво ще кажете по този въпрос?
                  scharfschutze ®
                  _______________________________________
                  Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

                  Comment


                    #24
                    Според това, което аз знам е имало двубои на снайперисти там. Но споменатия тук филм не съм гледал, а и не смятам да си губя времето с него. На тази тема си има един много добър немски филм "Сталинград" (ама че име а, няма как да не разбереш на каква тема е някак си ), а друг не ми се гледа.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #25
                      1. в статията не пише за загрядотрядите. защо го спомена, Шарф?
                      2. двубой м/у зайцев и немски снайперист е ИМАЛО. но той естествено не е бил Кьониг...
                      Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                      Comment


                        #26
                        Аз пък знам, че е бил Кьониг и че Зайцев наистина побеждава (може и пропаганда да е ) по-късно обаче Зайцев стъпва на мина и ослепява, това го нямаше във филма, а е подобаващ край - всички губят
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          #27
                          :lol:
                          Заитсев работи като партиен 4лен след воината. КАК мозе да е бил сляп?!
                          Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                          Comment


                            #28
                            Ами така
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              #29
                              Scharfschutze , на мен "Мозъчни донори" ми е любимата комедия ,обаче за съжаление филма го няма на dvd rip. Аз имам 2 копия от видеокасети . И двете са с кофти качество ама като няма друго...

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by "Crassus"

                                Scharfschutze , на мен "Мозъчни донори" ми е любимата комедия ,обаче за съжаление филма го няма на dvd rip. Аз имам 2 копия от видеокасети . И двете са с кофти качество ама като няма друго...
                                ОК, Crassus. В момента хич не ми е до комедии, защото дядо ми днес почина. Бог да го прости.
                                За сега аз пасувам в търсенето. След известно време започвам да го търся и когато го открия на divx ще постна линка тук на форума, за да могат и останалите да го изтеглят, ако искат.
                                scharfschutze ®
                                _______________________________________
                                Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

                                Comment

                                Working...
                                X