Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любим филм?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Originally posted by "Маршал Симеонов"

    Обаче можете ли да кажете нещо за актьорите ? Не са ли просто- Феноменални ! Играят си ролите чусесно .
    В какво според теб се изразява тяхната феноменалност. Аз лично не видях нищо особено в играта на актьорите, а пък и филмът, сам по себе си не иэисква кой-знае какво от участващите...
    Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

    Comment


      #47
      Не знам къде пак търсим заяждането , но добре !
      1: Хоакин Финикс - за неинформираните Император Комод - лицето , мимиките и движенията на Актьора ясна пресъздават дълбоките психически и умствени проблеми на героят му . В лицето на Хоакин ясно се вижда страста на Комод към забавления-която както много добре знаем е реална - и стрикното следване на доктрината -"Хляб и Зрелища" . Финикс играе ролята на болното човешко съзнание , обхванато от неизпълними цели - оценка 10 ( по десетобалната система ) . Героят се превъплаща идеално в ролята си . Но явно не си забелязал , Тоширо....не знам какво си гледал ( ако си гледал филма) , но след ролята на психически нестабилният Император Комод , Хоакин Финикс проби в киното и получи адски много предложения за следващи филми .
      2:Ръсел Кроу - Генерал Максимус- освен със завидните си бойни умения , демострирани във филма , Кроу , впечатлява и със душевното пресъздаване на своят герой . Какво характеризира Максимус - Любов към Рим , Преданост Към Марк Аврелий , Ненавист към Комод ,Любов Към Семейството му и Раздиращо чувство за отмъщение . Кроу се справя със всичко това феноменално . Явно не си го забелязал....хммм.....пусни си филма и гледай пак......ВНИМАТЕЛНО !!!! А ....и,хмхм, Кроу получи "Оскар" за тази роля.
      3:Оливър Рийд - Проксимо,човекът който прави Максимус Гладиатор. Оливър Рийд е много известен английски актьор , с доста роли и отличия . Не знам дали знаете , но по време на снимките той умира и до края на филма не използват дъбльор , а наместват кадрите с Проксимо с компютър. Проксимо е верен на Марл Аврелий - човекът дарил му свободата , но освен това е влюбен в боевете , боготвори Колизеума ( колкото и странно и глупаво да звучи за него Колизеума е светилище ) , но обича и свободата !
      Така след всичко това ,Тоширо , изтичай до Видеотеката , вземи си "Гладиатор" и сравни играта на актьорите по мойте показатели . После ела и ми кажи .
      "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

      Comment


        #48
        Ако говорим сериозно, това че си получил Оскар, не значи , че си добър актьор. А по въпроса за актьорската игра - това е нещо толкова недефинирано и неуловимо, че едва ли може да се стигне до единно становище - както и при музиката, книгите и т.н.И още по-малко може да има някакви показатели и критерии. въпросът е кой как възприема актьорската игра на базата на своя опит, подсъзнание и нагласа към света изобщо.Така че е безсмислено да налагаш твои критерии за актьорска игра. той и Станиславски, горкия, се опита да го направи навремето, но напоследък виждам, че не просперира много системата му, поне у нас...
        "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

        Comment


          #49
          Е, все пак продукт на неговата система са например де Ниро, Пачино, Джак Никълсън.
          Но иначе си свъсем прав - всичко е много относително. Например, ако поставиш "Говори с нея" да речем, до същият този "Гладиатор", последният ще изглежда като вечеринка на местните театрални аматьори . Поне по моя преценка.
          Инак - да, въпросният Хоакин беше добър, според мен. Кроу въобще не може да играе (пак лично моя преценка) - той играе себе си и става горе-долу ако го поставят в съответната роля на биткаджия без капка ум, но инак издиша много (справка - бозавия "Красив ум", там беше постресително слаб, най-вече защото не си беше на мястото ).
          Другата добра роля, пак според моята си преценка, а не Марк Аврелий (не си спомням кой го играеше, в тая област не помня имена много), но все пак не беше нищо извънредно.

          Comment


            #50
            Да , Рамблер , за Оскарите си прав - това беше неуместно сравнение от мен , върху което не предевявам никакви претенции .
            Голъм , да ти кажа "Говори с Нея " не съм го гледал ( да наистина чудя се как ми се изплъзна като е с Пенелопе Круз :? ) , но след като го хвалиш ще го изгледам . Да , също ще се съглася и с мнението ти за Марк Аврелий във "Гладиатор" .
            "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

            Comment


              #51
              Да, добър е, но не е с Пенелопе Круз. Но ти го гледай, все пак .

              Comment


                #52
                О, да, гледай го "Говори с нея". само че гледай да не си в много добро настроение преди това, защото може да се посдухаш мъъъъничко :o
                а Пенелопе Круз :tup: :tup: :tup: само не знам какво му харесва на онзи подляр адаша й...мазник, още от Топгън насам е един от най-големите мазньовци в киното. само в една роля ми е харесвал - Магнолия, уникален филм. а иначе Гладиатор, не ми хареса.
                Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                Comment


                  #53
                  :tup: Томето Круз е наистина изключителен плужек
                  Si vis pacem - para bellum!

                  Comment


                    #54
                    том Круз е самата посредственост като актьор! :lol:
                    Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                    Comment


                      #55
                      "Говори с нея" Е с Пенелопе Круз- филмът е испански , на Педро Алмодовар и играе Пенелопе . Може да не съм го гледал , но съм сигурен.
                      Не споделям мнението ви за Том Круз - Лично той ми е любимият актьор !!!!!!
                      Ще ви кажа само два негови филма - "Коктейл" и "Ванила Скай"- и двата са страхотни , първият е дебютът му в киното , а вторият е най-добрият му филм за мен ( и мой личен любим Филм , един от многото) .
                      А какво ще кажете за Робътд Редфорд ??? Последният му филм "Шпионски Игри" , с Брат Пит , е страхотен . А , аз лично ви препоръчвам "Хавана"-страхотен филм !!!
                      Какво ви е мнението за Екшъните ? Общо взевето за мен те са странно :? повтарящите , като изключим "Лице Назаем" - велик филм и за мен най-великият екшън .
                      Но особено велик Актьор е Йън МакКелън - Гандалф , Магнито и т.н. ( това са последните му роли ) . Той е истински актьор , просто защото е от Кралският Английски Шекспиров театър - а не е някой Холивудско пишлеме станало актьор за 10 дни , щото цял живот нищо не е подхващало , няма никакво образование и живее в Бевърли Хилс !
                      "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                      Comment


                        #56
                        Хъм. Аз все пак знам тези неща (фен съм на испанското кино). Гледах го (щом ти го препоръчвам) и или не съм я забелязал (?), или не играе. И в двата случая това или говори много добре за нея (толкоз добре се е превъплътила, че хич несъм я усетил), или много зле - хич не изпъква на никакъв фон.
                        "Шпионски игри" е безумно слаб филм (при цялото ми уважение към братът на Пит и Червеният форт ) - страда от абсолютна липса на вътрешна логика - както в описваната реалност, така и в мотивацията на героите.
                        "Лице на заем" става, стига да не го разглеждаш като нещо друго освен неангажиращ екшън.

                        Comment


                          #57
                          Всяки си има свойте Вкусове . Но ще намеря "Говори с нея" и ще го гледам .
                          Като отворих думата за шпионажа...препоръчвам "Джони Инглиш" , с Роуалд Аткинсън , и "Аз , шпионинът" , с Еди Мърфи - двата филма са старахотна гавра с шпионажа...супер са - особено , "мистър Инглиш" ( тоя филм ме попика от смях )
                          "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by "Маршал Симеонов"

                            Не споделям мнението ви за Том Круз - Лично той ми е любимият актьор !!!!!!
                            Ще ви кажа само два негови филма - "Коктейл" и "Ванила Скай"- и двата са страхотни , първият е дебютът му в киното , а вторият е най-добрият му филм за мен ( и мой личен любим Филм , един от многото) .
                            След такова изказване от твоя страна, Маршале, няма смисъл изобщо да говорим...
                            Не се заяждам, но седмото изкуство не ти е силата
                            Peace!!
                            Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

                            Comment


                              #59
                              Хмм...то се е видяло че няма край...
                              Добре Тоширо , явно не разбирам нищо от кино...
                              Както и от История , Литература , математика , физика , астрономия , химия и биология и т.н. !
                              Ето признавам си ! Доволен ли си ? Откакто съм се появил на този форум все търсиш начин да се заядеш с мен .
                              Отговори ми честно- Какво толкова съм ти направи ? Кажи какво да направя за да спрат заяжданията ти ,щото ми писна ,честно .
                              Ако искаш да спра да пиша по теми по които пишеш ти кажи-че да не дразня твойте знания и умения и да показвам ниска си култура редом до твоето високо интелектуално ниво . Ако искаш това само ми кажи . Сигурно смяташ че съм срам за форума - понеже нито едно мое ЛИЧНО мнение не съвпада с твоето ???
                              Кажи ми и няма да имаш проблеми ! Ако искаш дори ще се махна от този форум за винаги - само ми кажи !
                              "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                              Comment


                                #60
                                Simeonov, ostawi go toq - kato si misli, che ot nego po wajen nqma w toq forum, nema da mu obrushtash wnimanie.

                                Gollum, ne sum suglasen Spy Games da e slab film. Prekaleno mnogo mi haresa, che da se suglasq s tebe Pak wi kazwam - ne tursete nqkakwa slojnost ili dulboka logika wuw filmite - gledaite gi i se kefet. Filmite ne sa nekwi teoremi, koito trqbwa da budat dokazani za da powqrwa nqkoi... have fun det se wika.
                                20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
                                "Иване, сега кръв ще се лее!"

                                Comment

                                Working...
                                X