Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любим филм?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    ///

    Ran ili haos, ili po-skoro razmirici, mislia 4e e 1987 godina, adski gotin

    ima i drugo po 6ekspir, "Zamukut na paiacite" no e ot sedemdesette, stava duma za Makbet

    a be Kurosava, v avtobiografiata si "Potta na jabata " pi6e 4e cial jivot e iskal da pravi Dostoevski, no go razbira prez 6ekspir, taka 4e samo mai do nego uspiava da stigne

    No kustiumen film, masovki, gledka, estetika, kef, mnogo sme dovolni!!!!!!!!

    Comment


      #92
      ///

      85 година е филма, а иначе превода е точен "ran"-"turmoil" и се произнася рен
      Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
      Page 97
      "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
      Page 241
      "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
      Page 262
      Ender's Game

      Comment


        #93
        Враг пред портата. Смело сърце . Играта.
        С изпънати напред ръце пулсира в кръв едно сърце пулсира и крещи без глас България е жива в нас.
        На три морета граници ще бием България ще бъде земен рай ,победно знаме гордо ще развеем на хаоса ще сложим край.

        Comment


          #94
          scharfschutze написа
          Аз се кефя на филми с военна тематика като цяло. Особено със снайперисти. Те са също един вид серийни убийци, но в малко по-друг аспект. Sniper, Sniper2 с Том Беренджър, Враг пред портите(Enemy at the gates). Последният е много силен, въпреки че е художествена измислица. На Вас какво Ви направи най-силно впечатление в него?
          Enemy at the gates - Най голямо впечатление ми направи пълната простотия на режисьора и сценариста! По-смешен филм не съм гледал. Чудах да се смея ли или и да повръщам!

          Comment


            #95
            Мда, "Враг пред портата" добре че поне историята е истинска (донякъде) та го спасява. Е, и немеца де, той ме изкефи.
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #96
              Много съм впечатлен от филма на Стивън Спилбърг "Спасяването на редник Райън". Отличен.
              уважавай смелите,те са солта на земята

              Comment


                #97
                евтина пропаганда, среден 3-
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #98
                  Не съм съгласен. Зависи от какъв ъгъл гледаш на филма. Пропагандата си я има, спор няма. Но на мен ми харесват специално отношенията на хората на фона на войната. :roll:
                  уважавай смелите,те са солта на земята

                  Comment


                    #99
                    Е, всичко това е до голяма степен въпрос на вкус - лично на мен в този филм не ми харесаха три неща - пресъздаването именно на човешките взаимоотношения (което според мен беше именно изцяло в рамките на стереотипа (нещо нормално за филмите на Спилбърг)), пресъздаването на "реализма" на военните действия (според мен много далеч от успешността) и натурализма (абсолютно излишен) и чак на трето място пропагандната насоченост, която наистина струеше почти от всеки кадър. Но пък всичко това е въпрос на вкус и лично усещане .

                    Comment


                      Смело сърце- епохален за мен филм. Направен блестящо.

                      Comment


                        Смело сърце,разбира се.

                        Comment


                          мммммм...

                          прави впечетление, че повече харесвате филми с историческа насоченост, което не е чудно де - аз също.

                          но любимият ми филм (явно за всички времена) е "Леон" с Жан Рено, Натали Портман и Гари Олдман. Просто думите са слаби да опишат възхищението ми от него.

                          Comment


                            Е, не, по-скоро тук изброяваме най-вече исторически филми. Инак сред да речем първите мои сто любими филми май почти няма исторически .

                            Comment


                              е, в такъв случай ...

                              когато гледам исторически филм, аз обръщам най-голямо внимание на пресъздаването на бойните действия на микрониво - не само дали е исторически достоверно (това понякога просто е невъзможно от кинематографична страна), а дали самата им техника отговаря на действителната за периода, който се филмира.

                              в този смисъл доста мако филми могат да се нарекат наистина стойностни. сещам се например за един за Наполеон, чието име ми убягва, който, макар и доста стар силно ме впечатли с бойните си сцени - макар да нямам интереси за конкретния период аз лично ги прецених като отлично замислени и достоверно изпълнени. докато Гладиатор - един иначе зрелищен филм, не можа да докаже, че режисьорът разбира нещо от антични войни...

                              Comment


                                Ватерло се казва
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X