Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Да. Много ме кефи езика на историците от 19 век. Като четене на художествена литература е. И определено имат собствен поглед върху събитията.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      "Стършел" на Етел Войнич. Доста добра книга и правдоподобна психологически. Въпреки може би малко прекалената патетичност...но, действително, има и такива хора, а съдбата на главния герой ми е прекалено (тавтологията е нарочно търсен ефект) позната...
      Last edited by Guy de Mont Ferrand; 30-06-2014, 17:09.
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        Thorn написа Виж мнение
        Да. Много ме кефи езика на историците от 19 век. Като четене на художествена литература е. И определено имат собствен поглед върху събитията.
        Ха, какво съвпадение - и аз, четейки "Стършел", си мислех досущ същото, макар и (в случая) не точно за историците
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          Аз пък точно приключих "Малката Фадет" на Жорж Санд. Писана е 20-тина години преди Скарамуш и има същият богат стил на изразяване. Въобще това май си е характерно за писателите от 19-ти век. Независимо от жанра.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Амазон написа
            Аз пък точно приключих "Малката Фадет" на Жорж Санд. Писана е 20-тина години преди Скарамуш и има същият богат стил на изразяване. Въобще това май си е характерно за писателите от 19-ти век. Независимо от жанра.
            Хъм, Сабатини по-скоро е писател от ХХ век (роден е една година преди смъртта на Санд). За разлика от Санд. Така че "20-те години" разлика между двата романа по-скоро са 72 . Между 1849 и 1921 г.

            Comment


              Едно приятно разказче

              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                gollum написа Виж мнение
                Хъм, Сабатини по-скоро е писател от ХХ век (роден е една година преди смъртта на Санд). За разлика от Санд. Така че "20-те години" разлика между двата романа по-скоро са 72 . Между 1849 и 1921 г.
                Аз си мислех за "Стършел", нали Ги го спомена, а пък съм написал "Скарамуш"
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Гуин Дайър "Войната", има я в читанката. Части от нея са цитирани тук-таме във форума. То и аз я използвах днес. Горещо препоръчвам.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Готина е. Не толкова историческа, колкото хуманна. Аз следя блога на Дайер, където понякога има интересни статии, но за съжаление се публикуват месец по-късно.
                    Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                    Comment


                      Томек написа Виж мнение
                      Готина е. Не толкова историческа, колкото хуманна. Аз следя блога на Дайер, където понякога има интересни статии, но за съжаление се публикуват месец по-късно.
                      Не знаех че има блог. Може ли линк? Аз предполагах че много от хората тук са я чели, но толкова ми хареса, че реших че опреснително посочване няма да навреди. Все пак тази книга е като есенция на целият форум Бойна Слава. Малко са темите във форума, които не биха били обалгодетелствани от фактите, пък дори и изводите в книжката.
                      А автора не е нито военнолюбец, нито пацифист. Иначе не би могъл да напише толкова балансирано и пълно изследване на тема военна история. Ако под "хуманна" разбираш че автора мрази войната, ами така е. Всички истински войници мразят войната а той е войник.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        Гуин Дайър "Войната", има я в читанката. Части от нея са цитирани тук-таме във форума. То и аз я използвах днес. Горещо препоръчвам.
                        За ТВ-феновете:

                        Аз не задължава никого със свое мнение.
                        По-добре късно, отколкото още по-късно.

                        Comment


                          А, Амазоне, така вече е ясно.
                          А за книгата на Гуин Дайър - даже не бях чувал за него (камо ли за книгата му), така че благодаря и то много.

                          Comment


                            Предполагам, че ще ти допадне (предвид склонността ти към обобщаващи анализи ). Иначе е по-скоро социо-културно изследване, макар да разглежда явлението "война" в исторически план - хронологически последователно от праисторията с камъка и тоягата до ядреното оръжие.

                            П. П. На мен също ми хареса, или най-малкото като четиво доста ми спореше.
                            Liberte, egalite, fraternite
                            Viva la revolution
                            Zalmoxis написа
                            Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                            http://hristoen4ev.blogspot.com/
                            dibo написа
                            Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                            - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                            Comment


                              "Волоколамското шосе" на Александър Бек. До тук много става.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Irvine Welsh - "Filth". Тоя шотландски английски просто ме отчайва.

                                Comment

                                Working...
                                X