Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Бил съм винаги противник на схващането, че американците сами си пишат историята, в този случай обаче го приемам.

    Comment


      Чета книгата на Артьом Драбкин - Аз убивах с Т-34 има две части. До колкото разбрах подготвя книга и с немски спомени.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        Големият влаков обир



        Много добра.

        Comment


          Кухулин, по тази книга имаше не лош филм навремето.

          Comment


            gollum написа Виж мнение
            Кухулин, по тази книга имаше не лош филм навремето.
            Филма наистина не е лош, макар да има някои досадни промени в детайлите спрямо книгата. Истинската разлика обаче е в един пласт, който изобщо не е отразен на екрана. Наред с развитието на сюжета Крайтън постоянно описва нравите и обичаите на викторианското общество, като по този начин помага на читателя да вникне дълбоко в събитията. Без този пласт усещането е леко повърхностно и доста моменти остават неясни.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Големият влаков обир



              Много добра.
              IMO може би най-добрата книга на Майкъл Крайтън. Не толкова заради обира, но е изключително описание на викторианска англия. Е, не съм живял във викторианска англия, но атмосферата изглежда много истинска и е описана с детайли. Ще взема да я препрочета, че я четох преди доста години и ще ми е чисто нова Филма съм го пропуснал, но след твоето описание не мисля и да го гледам
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Е, не знам дали може да се предадат тези неща във филмов формат. Но филмът сам по себе си е добър - лично мнение, разбира се. Както и да е, тук е за книги, така че грешката е моя.

                Comment


                  Shelenberg написа Виж мнение
                  Чета книгата на Артьом Драбкин - Аз убивах с Т-34 има две части. До колкото разбрах подготвя книга и с немски спомени.
                  Ей тоя направи голям бизнес. Като знам на "автора" мирогледа, направо тръпна какви ще са немските спомени.
                  Между другото преди много години бях писал за този "герой" по повод на липсата на стрелково оръжие в началото на войната. Имаше публикувани спомени на сайта му (преди да стане на книги), в които доста красноречиво разказваха за това. В последствие Драбкин ги махна. Писах му защо ги е махнал - отговор - те лъжат.

                  Comment


                    Matrosov написа Виж мнение
                    Ей тоя направи голям бизнес. Като знам на "автора" мирогледа, направо тръпна какви ще са немските спомени.
                    Между другото преди много години бях писал за този "герой" по повод на липсата на стрелково оръжие в началото на войната. Имаше публикувани спомени на сайта му (преди да стане на книги), в които доста красноречиво разказваха за това. В последствие Драбкин ги махна. Писах му защо ги е махнал - отговор - те лъжат.
                    На времето се чудех коя книга да си купя? На Барятински "Советские танковьie асьi" или на Драбкин. На Драбкин ми се видя прекалено помпозна и взех другата.

                    Comment


                      Здравейте,

                      Като първо мое мнение искам да започна с поздрав на всички пишещи и четящи този форум наистина много полезна информация за което благодаря.

                      Търся две книги ако може на български или английски ще е прекрасно. В краен случай и руски
                      1. Тигри в Калта (предполагам на немски я има, но на български идеи?)
                      2. Две книги на Венко Марковски "Истината е жестока" и "Кръвта вода не става"

                      Благодаря предварително.

                      Comment


                        "Тигри в калта" (на руски език).

                        Comment


                          Търся някаква книга относно Индокитайските войни, дали съществува такава книга на българския пазар? Опитах се да намеря из електронните книжарници, но не успях да открия нищо.

                          Също така прегледах последните страници, и ми направи впечатление че никой от вас не споменал че последните няколко месеца ни напуснаха двама големи писатели. Става въпрос за Гор Видал и Рей Бредбъри. Хора оставили една богата колекция от шедьоври и чието творчество ще живее вечно. Нека почиват в мир.

                          Comment


                            Споменати са, но в темата за новини, а не тук.

                            Comment


                              Matrosov написа Виж мнение
                              Ей тоя направи голям бизнес. Като знам на "автора" мирогледа, направо тръпна какви ще са немските спомени.
                              Между другото преди много години бях писал за този "герой" по повод на липсата на стрелково оръжие в началото на войната. Имаше публикувани спомени на сайта му (преди да стане на книги), в които доста красноречиво разказваха за това. В последствие Драбкин ги махна. Писах му защо ги е махнал - отговор - те лъжат.
                              Ами той просто е взел интервютата (но не знам дали той лично е правел тези интервюта) на част от танкистите в сайта - iremember.ru Даже сега видях че там има вече и секция немски спомени, явно дело на Драбкин

                              Иначе сега чета книгата на Маркъс Зюсак - Крадецът на книги (знам че има филм направен по книгата, но не съм го гледал). Сега съм в началото но книгата започва да ме грабва и ми се струва доста интересна.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                В момента чета "Диктаторите на България през епохата на на безкняжието".Авторът е Цонко Енев-нищо не ми говори.Засега съм прочел около 200 страници от книгата,все още нямам някакви цялостни впечатления.

                                Comment

                                Working...
                                X