Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    И как е?

    аз пък сега чета един съвременен български роман "Възвишение", на Милен Русков. Много рядко ми се случва въобще да се доверя и да започна такъв, а още по-рядко - да го довърша, че и да ми хареса. Но този ми харесва.

    Comment


      Станция Басилиск- май нататъка поредицата рязко отслабвала. Аз пък чета другата подобна група книжки: Воркосиганската сага*, точно приключих Огледален танц.

      *лека фантастика, военна, с интриги, приключенстване, тук-таме мъчения, инак се води "девическа" фантастика и все девойки ми я препоръчват
      "Далеч съм от мисълта си"

      Comment


        Е, как, това е класика. Интелигентна фантастика. Обаче аз толкова много от Воркосиган изчетох, че се натрових. Вече не искам и да погледна поредицата.

        А иначе започнах тази сага:

        Click image for larger version

Name:	51MsEezoccL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-v3-big,TopRight,0,-55_SX278_SY278_PIkin4,BottomRight.jpg
Views:	1
Size:	21.9 КБ
ID:	547432

        Космическа опера. До тук става. Чувство за хумор, огромни кораби. Като приключа първата книга, ще напиша дали я препоръчвам.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          A, воркосиганската сага най-удачно се чете за разтоварване от друго- редувам я ту с Дик, ту с Лем, Кларк, но най-вече първия Така всичко стой свежо. Амазон- виж Червеноризци- Елена Павлова я преведе наскоро и много удачна спейс опера с прекрасен туйст в историята.

          Имате ли да ми препоръчате преведена на български друга поредица сериозна военна фантастика? Ендър не успях да харесам.
          "Далеч съм от мисълта си"

          Comment


            Spellbreaker написа Виж мнение
            Имате ли да ми препоръчате преведена на български друга поредица сериозна военна фантастика? Ендър не успях да харесам.
            Войната на Старците, от същият автор.
            http://chitanka.info/book/3108-vojnata-na-startsite

            Втората е "Призрачните бригади", има я в читанката.

            А "ризите" непременно ще гледам да я прочета. При Джон Скалзи празно няма

            Сега се сетих. Войните на ъплифта на Дейвид Брин не е лоша поредица, макар че фокуса не е само върху битките. На мен втората от поредицата - "Звездната Вълна се Надига" много ми хареса:
            http://chitanka.info/person/david-brin


            А да - забравих. Ако съвсем случайно не си чел поредиците на Тимъти Зан - това си че чиста военна фантастика:

            Поредиците "Кобра" и "Завоевателите":
            http://chitanka.info/person/timothy-zahn

            Блеколар е отделна повест, но е една от най-добрите му.
            Last edited by Amazon; 16-03-2015, 17:44.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Скалзи и аз бих го препоръчал (като се изключи преиграването с канибализма на извънземните и секс сцените за нърдове), но за съжаление от поредицата на български са преведени само първите две, от общо пет книги. Та за да види какво става с историята, трябва да се чете на английски.

              Питър Хамилтън с неговата поредица за Федерацията (Звездата на пандора и Освободеният Юда) до някаква степен са военна фантастика. Не е кой знае какво, но са четири големи тухли и стават за убиването на месец - два
              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

              Comment


                Питър Хамилтън
                Опера. Не е "лоша" в никакъв случай, но не ми остави никакви трайни впечатления.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  В звездната вълна делфините и маймуните ми дойдоха в повече- не мисля да се връщам отново там. Ще погледна Старците и Кобра, благодаря
                  "Далеч съм от мисълта си"

                  Comment




                    5 лв. Днес ми я докараха. Като нова е, явно чистят складовете...


                    + това

                    Last edited by aiwara; 16-03-2015, 21:39.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Е, как, това е класика. Интелигентна фантастика. Обаче аз толкова много от Воркосиган изчетох, че се натрових. Вече не искам и да погледна поредицата.
                      Хаха, same here. Иначе аз чета Стефан Дичев "В лабиринта". Става.
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        gollum написа Виж мнение
                        И как е?
                        Засега смесени чувства. Тромава е, Вебер обяснява всеки един детайл и преповтаря едно и също нещо по три различни начина непрекъснато. Явно е, че целта му е да дава пълна "вътрешна" картина на героите (всъщност най-вече на главната героиня), но тази цел може да се постигне по-елегантно от един по-добър писател. Но се чете.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          "Една и съща нощ" - Христо Карастоянов. Добре написана книга за Гео Милев и Георги Шейтанов.
                          Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                          Comment




                            Много интересна книга. Чете се на един дъх - буквално. Тъй, като този вид литература у нас не е многобройна, за мен спомените на генерал Попвасилев са един джакпот, който допълва спомените на нашите пилоти през ВСВ - Стоянов, Розев, Григоров .
                            Горещо я препоръчвам на авиофеновете.
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              Lines of Departure от Marko Kloos. Втората част на Terms of Enlistment : http://www.amazon.com/Terms-Enlistme...s+of+Departure
                              Военна фантастика, тип "Звездни Рейнджъри" на Хайнлайн. Препоръчвам, особено ако ви попадне евтино или без пари. Третата част излезе наскоро.

                              Гледам в читанката се е появил "Стингър" на Робърт МакКамън. Чел съм я много отдавана и ми беше харесала. Сега я препрочитам и отново ми харесва. Комбинация между твърда фантастика и ужаси. Препоръчвам.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Amazon написа Виж мнение
                                А иначе започнах тази сага:

                                [ATTACH=CONFIG]28032[/ATTACH]

                                Космическа опера. До тук става. Чувство за хумор, огромни кораби. Като приключа първата книга, ще напиша дали я препоръчвам.
                                Оказа се страшна пръчка. Дано не съм подвел някой. Добре че ми попадна безплатно, че да не ме е яд поне за парите.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X