Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    meir написа
    Изобщо този опит за монография на Втората световна война на Харт ми се стори малко съмнителна. Четох книгата в оригинал миналата година. После се оказа, че голяма част от фактологическия материал изобщо не е съотнесен към събитията, а е случайно или умишлено подминат.
    Според мен е хубаво човек да има едно на ум когато чете Харт.
    Личен съвет.

    Comment


      (по моя си традиция) честит:

      Ден на книгата! )))

      Слава на четящите и вечна благодарност към пишещите добре.

      Comment


        Калоян написа
        Изобщо този опит за монография на Втората световна война на Харт ми се стори малко съмнителна. Четох книгата в оригинал миналата година. После се оказа, че голяма част от фактологическия материал изобщо не е съотнесен към събитията, а е случайно или умишлено подминат.
        Според мен е хубаво човек да има едно на ум когато чете Харт.
        Личен съвет.
        напълно съгласен, адаш. интересно е, че през цялото време, каквото и да четеш от Харт, излиза, че той всичко е знаел или предполагал, ма никой не го е послушал.

        Comment


          kalo написа
          интересно е, че през цялото време, каквото и да четеш от Харт, излиза, че той всичко е знаел или предполагал, ма никой не го е послушал.
          Бели кахъри, от които читателят лесно може да се абстрахира. Книгата е за историята на войната все пак, а не за подвизите на автора.

          Подариха ми "The second world war" на Кийгън, която е от същия род. За разлика от Харт, тук е отдадено еднакво внимание на всички фронтове, вкл. тихоокеанския. Поради мащаба обаче, за всяка операция на практика пише по няколко страници. И двете книги са отлични за обща култура и начално запознанство, но не и за нещо задълбочено.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment




            Разглежда войната като цялостно явление, а не е концентрирана върху събитията на фронта. Въпреки това не ми хареса особено. как да се изразя - сухарска е.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              "Анибал" от Иля Карабльов и "Наполеон" на Алберт Манфред.

              Comment


                shadowsong написа
                Иначе препрочитам "Пир за врани" на Джордж Мартин, от поредицата Песен за огън и лед. Уви още не е излязла Танц с дракони :38:
                :rock: :1087:
                Много е яка поредицата,но много се забавиха последните 2книги вече е препрочитах за предпоследната ,като излезе последната трябва пак :tongue5:

                Към Императора: Щом си фен Бюджолд ,сигурно ще ти хареса поредицата на Гордан Диксън за "Дорсай"("Войнико не питай","Генетичния генерал","Тактиката на грешките")тия се сещам в момента :sm186:
                Last edited by LEGIONERA; 23-04-2008, 23:14. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                Comment


                  legionera, първа част на "Свят на смъртта" на Хари Харисън също е добра, ИМХО.
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    pnp5q написа
                    legionera, първа част на "Свят на смъртта" на Хари Харисън също е добра, ИМХО.
                    Прав си :tup: "Свят на смърта 3" ,ако се не лъжа ме кефи съпоставката на варварите с конните народи в древноста -докато са номади, са непобедими ,като се установят и забогатеят губят войнските си качества.

                    Comment


                      И на мен книгата на Дейвид Стивънсън не ми хареса особено. Може би защото очаквах по-детайлни неща за отделните сражения по фронтовете. Но все пак като цяло четивото е добро, най-малкото поради това, че рядко се срещат книги в превод на български по този проблем.
                      They march in full battle dress
                      With faces grim and pale
                      Tattered banners and bloody flags
                      Rusty spears and blades...

                      Comment


                        LEGIONERA написа
                        :rock: :1087:
                        Към Императора: Щом си фен Бюджолд ,сигурно ще ти хареса поредицата на Гордан Диксън за "Дорсай"("Войнико не питай","Генетичния генерал","Тактиката на грешките")тия се сещам в момента :sm186:
                        Тази поредица за мен даже е по-добра .
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          "От Корея до Босна - Американски стратегии в съвременните локални войни и конфликти" от Филип Узунов
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            Добър вечер.Някой чете ли книга за Один - върховният бог на германите.Чете ми се книга за него , ако може някой да ми препоръча някаква ще съм му благодарна. Иначе аз в момента чета "1st to die" на James Patterson

                            Comment


                              Viktoriq написа
                              Добър вечер.Някой чете ли книга за Один - върховният бог на германите.Чете ми се книга за него , ако може някой да ми препоръча някаква ще съм му благодарна. Иначе аз в момента чета "1st to die" на James Patterson
                              Instant decisions with a high approval rate are available for same day loans for bad credit with Omacl. You can borrow up to £5000 with cash paid out instantly.
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                Стивън Бруст ,трилогията "Влад Талтош-убиец на свободна практика"
                                СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                                Comment

                                Working...
                                X