Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Коя е съответната тема? Тази за асовете не е!
    Е, може и да не е, но тъй като там започна този спор, то там съм ти отговорил .

    Що се отнася до "орязването" - не съм съгласен, изданието, което съм чел в никакъв случай не изглеждаше "орязано" по обем . Включително на фона на това българско издание.

    Comment


      Comment


        Прочетох книгата "черните батальони на Сталин" от Любомир Дойчинов и продължавам да си чета и Историята на ПСВ.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          Книга на въображаемите същества на Хорхе-Луис Борхес (помощ при подготовката Маргарита Гереро); взех си я днес и веднага зачетох.

          "Заглавието на тази книга би оправдало включването на принц Хамлет, на точката, на правата, на повърхнината, , на хиперкуба, на всички нарицателни имена и може би на всекиго от нас и на Бог. Накратко, на почти цялата вселена."

          Приятна, елегантен език, интересен подбор от "чудатите създания" в богатия свят на митовете (и литературните, например има място за "Животното, което си представя... /тук следват К. С. Луис, Кафка и По/" или "Чешърският котарак и килкенските котки"). И все пак някак далеч от първоначалната изненада и очаквания да видя едно ново издание на Борхес.

          Comment


            Наскоро започнах да чета Корона на историите от Ходжа Садеддин 1 част доста зарибяващо четиво, даващо сведения за сук=лтан Баязид1.

            Comment


              А аз ще чета "Война и мир"
              ако може някой да каже нещо за нея pls ,че 1000 страници малко ме мързи да я почвам
              Last edited by kiosev; 04-07-2008, 10:14.
              IN VINO VERITAS !!!

              Comment


                А аз ще чета "Война и мир"
                ако може някой да каЖе нещо за нея pls ,че 1000 страници малко ме мЪрзи да я почвам
                Хъм,единственият начин да разбереш "дали една книга си струва", е като започнеш да я четеш - няма друг начин. Вярно, че напоследък все по-малко хора (по мои наблюдения) намират време и желание (двете са доста пряко обвързани) да започват класически романи (цялото това бързане и жажда за "повече информация, по-бързо и с най-малко възможни усилия" говорят ясно за това), но не мисля, че четенето им е вредно или ненужно. Най-малкото ще позволи на четящите ги да си подобрят речниковия запас и (надявам се) поне малко от малко да подобрят и писмените си умения (а като гледам как не се прави разлика между "ъ" и "а", "о" и "у", че и други подобни неща, от това има нужда).
                Така че моят съвет е да я започнеш, пък ако не ти допадне, винаги можеш да прекъснеш четенето.
                Last edited by gollum; 04-07-2008, 10:21.

                Comment


                  Мерси за съвета така и щях да направя
                  а за правописа е виновен само и единствено интернет
                  IN VINO VERITAS !!!

                  Comment


                    kiosev написа Виж мнение
                    А аз ще чета "Война и мир"
                    ако може някой да каже нещо за нея pls ,че 1000 страници малко ме мързи да я почвам
                    Дръпни си руската екранизация. Струва си. Разкошни батални сцени. Филма е финансиран директно от правителството и изобщо не е имало ограничения в бюджета.
                    Ако ти хареса, сядай да четеш.
                    Ако не - пак. Книгата е класика все пак. Само дето първите глави са основно на френски
                    http://www.bukvite.com

                    Comment


                      simple_stupid написа Виж мнение
                      Прочетох я вече и аз. Доста дясна книга, но смея да кажа доста добре написана и правилна, макар и противаречаща на поликоректността в Западна Европа. Специално данните, които тя поднася за мюсюлманите в Испания лично бих могъл да потвърдя. Все пак Фалачи като личност е една доста противоречива личност, която от левичар-анархист някога критикуващ Америка и провеждащ най-ужасяващото интервю с Кисинджър, сега в края на живота си преди да почине се превръща в яростен дясен журналист, което е малко странно, признайте. Пък и определението и "християнски атеист" е малко противоречиво. Все пак, аз съм твърдо "За" да се издават такива книга, защото на запад новодошлите мюсюлмани са изключително нахални, абсолютно отказващи да се интегрират и не търпящи никаква критика към себе си, което мен лично ме дразни. Все пак свободата на словото означава да имаш право да критикуваш всеки и свободно да кажеш, че не го харесваш.

                      THE LABARUM


                      sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                      ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                      ,sevogorob eht erew ysmim llA
                      .ebargtuo shtar emom eht dnA

                      Бе сгладне и честлинните комбурси
                      тарляха се и сврецваха във плите;
                      съвсем окласни бяха тук щурпите
                      и отма равапсатваха прасурси.

                      Comment


                        kiosev написа Виж мнение
                        А аз ще чета "Война и мир"
                        ако може някой да каже нещо за нея pls ,че 1000 страници малко ме мързи да я почвам
                        На 17 год. хъмм, по-добре изчакай.Мога да ти препоръчам едно заглавие, което сигурен съм ще ти хареса: "Майстора и Маргарита" на Булгаков.

                        Comment






                          Това свърших вчера и почнах втората книга от трилогията. Космически бой в близкото бъдеще, Amerika ist wunderbar, абсурдно нереалистична политическа ситуация (в едното ревю пишеше, авторът е избрал народите, които харесва, и ги е направил "добри", а останалите са "лоши" ) нашите бият лошите почти без загуби. Но пък космическите битки са реалистични. Като цяло приятно четиво.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            gollum написа Виж мнение
                            не мисля, че четенето им е вредно или ненужно. Най-малкото ще позволи на четящите ги да си подобрят речниковия запас и (надявам се) поне малко от малко да подобрят и писмените си умения (а като гледам как не се прави разлика между "ъ" и "а", "о" и "у", че и други подобни неща, от това има нужда).
                            Oспорвам,изцяло и напълно.Няма логика.Вредно е!И ненужно!
                            Не,на четенето!!! От него боли глава.Т'ва четенето са го измислили некфи мушеници,да съ праят на мноо умни!Обаче още в древността некъв дятка ги изловил.Треснал им по главите,те такава сентенция(интерпретирам превода от простонароден старогръцки за целите си ето така ):
                            "...Защото многото мъдрост води до много досада,и който увеличава знание увеличава и печал..."

                            Ха сега де,на койт му се иска да е печален нека си чете.

                            Освен това,четенето:
                            - натоварва,респективно уврежда очите.
                            - отнема от така нужното ни време
                            - навежда на разни мисли (а всеки знае колко вредно е мисленето)
                            - пречи на гледането на филми и мачове
                            - заема най-често и двете ръце на четящия,като му отнема възможността да си бърка в носа и да чопли семки (понякога и двете,като последователността не е от значение)
                            - пречи на слушането на класически фолк и съзерцаването на напълно естествените,силиконови дарби на изпълнителките.

                            И още,четенето обикновенно се прави "на ум" ,а всеки знае,че това което не можеш да го обараш или гепиш си е чиста проба мистификация целяща да ни подведе.
                            На всичкото отгоре за книгите искат пари.Понякога почти колкото за стек цигари (баси и наглеците)
                            В заключение,за вярващите,ще преведа най-силния си аргумент.Както Сина Божий Иисус Христос е казал на всеослушание {забележете не го е записал,щтот и той кат нас (хората) толкоз си можел} "Бъдете като децата". Лично аз не знам за дете родено с проклятието да може да чете.Има и още от същия автор в дебелата книга,от рода на "...блаженни нишите духом..." Ма айде стига съм се аргументирал,че то и писането не е стока.

                            Comment


                              Пускам това заради един двама души от форума, на които може да им е интересно.

                              Не заради дебелашкия хумор на потребителя по-горе.
                              Тъкмо напротив.
                              не искам да изпадам в патетика за това колко било важно да се чете и прочие. На който му е важно, той чете. За мен отношението към книгите и четенето е нещо твърде лично и е едно от нещата, за които трябва да се мълчи.
                              Толкова по въпроса.
                              Last edited by Док Холидей; 08-07-2008, 20:14.

                              Comment


                                bigbeer написа Виж мнение
                                Oспорвам,изцяло и напълно.Няма логика.Вредно е!И ненужно!........

                                Аз си препрочитам Восленски (имам си един проект и се надявам и в БС да постна нещо). Всъщност май отдавна не чета.... само препрочитам .

                                Comment

                                Working...
                                X