Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    След The Uplift War прочетох Sundiver и сега съм на Startide Rising. Тази и първата (т.е. третата) бих казал може да се четат в произволен ред.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Imperial написа
      След The Uplift War прочетох Sundiver и сега съм на Startide Rising. Тази и първата (т.е. третата) бих казал може да се четат в произволен ред.
      А да, но по-нататък има вече значение, макар и не прекалено голямо. Като цяло обаче си има идея, а и си е интересна поредица. Аз ги четох всичките без последната, която така и не успях да намеря. Нелоша фантастика, макар и доста далеч от Бюджолд например
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Мога да ти я пратя на PDF.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          А на такова сравнение с Бюджолд не мога да се съглася. Двамата разглеждат доста различни проблеми според мен.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Ммм ... може би заради етикета "военна фантастика" може и да се сравняват, но пък вярно Бюджолд разглежда повече междучовешките отношения, та в този смисъл нейното творчество отива в по-различна посока. Но пък с Азимов и двамата "оперират" в една и съща, населена само от хора Галактика. Но дотук сходствата се изчерпват, вярно
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Darkas написа
              http://www.book-bg.com/details.php?id=23706

              Има ли някакъв шанс да купим заедно тази книга и да качим атласите във форума?
              формата нещо не е ли много малък за географска книга? (24х34?) :sm186:
              Тангра е духът на Вселената. Той няма образ и подобие, защото образът е нещо, а Духът е всичко, а всичкото е само дух. Йордан Вълчев

              Comment


                " Светци и демони на Балканите " на Рачко Попов

                Comment


                  "Лизимах" на Петър Делев

                  Comment


                    emi73 написа
                    "Светци и демони на Балканите" на Рачко Попов
                    Рачко Попов е чудесен - за жалост тази книга само съм разгръщал, а и ако не ми се наложи да пиша нещо по темата в университета едва ли скоро ще я почна. Преди това искам да се поровя още в Пъзелът фолклор - текстовете там така и така си вървят с цялата пъстрота на Георг Краев, която понякога изисква волята на читателя да продължи напред.

                    Темата за родната книжнина върху фолклористика/етнология е дълга, та няма сега да пиша издълго; но има малко имена, които да не се правят, че последните 20 години не са се случили, да надскачат парцелирането, да бъдат в темпо с големите тенденции изригващи в САЩ, Великобритания, Франция, да създават нови парадигми... Тука спим - спим дълбоко под сянката на стари "величия".

                    Comment


                      "Един от първа дивизия" от Георги Ст. Георгиев
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        "QUO VADIS" Хенрик Сенкевич, колкото и тривиално да звучи.
                        "...WE WILL EITHER FIND A WAY OR MAKE A NEW ONE..."
                        HANNIBAL BARKA 217 B.C.

                        Comment


                          Трилогията на Хенрик Сенкевич - "Пан Володиовски" , "С огън и меч" и "Потоп"
                          Също чета "Историята на кръстоносните походи" на Жан Ришар
                          Не на религията

                          Comment


                            Последно преди няколко дни прочетох "Морето, морето" на Айрис Мърдок. Добра книжка :nod: . Малко парадоксално е, че е издадена за пръв път у нас като част от библиотека "Океан" и, въпреки заглавието си, няма почти нищо общо с "морската" тематика .
                            A strong toun Rodez hit is,
                            The Castell is strong and fair I wis...


                            блог за средновековна балканска история

                            Comment


                              "Свобода и самодържавие". 6 от 6!

                              Току що прикючвам "Свобода и самодържавие" на Д. Григорова. Много добро изследване.
                              Изобщо, едно отлично четиво за всички, които се интересуват от Руска история.

                              Comment


                                pecheneg написа
                                Иска ми се да намеря "Мой отец - Лаврентий Берия" , но май у нас не е издавана.или подобна за живота на този велик човек.
                                Здравей,струва ми се,че мога да ти помогна с тази книга.Вчера я мернах в раздел "История" на Столичната библиотека.Имам предвид тази на Славейков ,не на Сердика 5.

                                Какво чета в момента?Сега съм на вълна Лион Фойхтвангер."Семейство Оперман","Лъженерон","Братя Лаутензак","Евреинът Зюс".Всъщност последните три вече са прочетени.
                                Анри Троая "Александър II",но там нещо не върви гладко и приятно.
                                Ако се застоя пред PC-то и оттук Базил Лидъл Харт; История на Втората световна война

                                Comment

                                Working...
                                X