Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    В момента чета "История на Австро-Унгария" от Радослав Мишев. Интересно и полезно четиво. Тия дни си купих и "История на албанците", но нещо не ми харесва стила.
    They march in full battle dress
    With faces grim and pale
    Tattered banners and bloody flags
    Rusty spears and blades...

    Comment


      SS-mann написа
      В момента чета "История на Австро-Унгария" от Радослав Мишев. Интересно и полезно четиво. Тия дни си купих и "История на албанците", но нещо не ми харесва стила.
      Срещу професорът нищо лошо, но тази История на албанците (дори пуснаха и с твърди корици) въобще не ми грабна вниманието.

      Франсоа Артог - Режими на историчност, възлагам големи надежди да бъде нещо свежо в полето на историографията, на теорията на самото историческо познание (изданието отбеляза достойно посещението на автора в България).

      Взех си и красивото издание (триезично) на Първа любов от Бекет и Хладнокръвно на Капоти (дано скоро намеря време да ги прочета), а от Капоти вече прочетох някои от нещата в Музика за хамелеони, които оставиха силно впечатление.

      Comment


        Препрочитам Самуил на Димитър Талев. Невероятна книга, препоръчвам я на всички. :imprulz:
        Кръвта из нашите гърди
        не е съвсем изляна!
        Народе, цял стани! Иди!
        Че Македония въстана.

        Comment


          shadowsong написа
          Препрочитам Самуил на Димитър Талев. Невероятна книга, препоръчвам я на всички.
          Да, и аз се присъединявам :nod: .
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            В момента подводницата (das boot)

            The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

            The 2 minute war - FallOut

            Comment


              Джуандзъ - Изкуството на войната

              Comment


                Някой знае ли от къде мога ли да си намеря Лабиринт от Валтер Шеленберг ? И някой ще каже ли хубава ли е ?
                Това което не ни убива ни прави по-силни !

                :bulgaria:

                Comment


                  какво значи дали е хубава книгата "Лабиринт" от Валтер Шеленберг.
                  Направо съм любопитен как ще си конкретизираш въпроса.

                  Comment


                    "Теоретична граматика на съвременния български език - Морфология" - Ив. Куцаров.

                    Comment


                      Док Холидей написа
                      какво значи дали е хубава книгата "Лабиринт" от Валтер Шеленберг.
                      Направо съм любопитен как ще си конкретизираш въпроса.
                      Еми този който я е чел да каже заслужава ли си да си губиш времето да я четеш или са изписани дъвкани работи , които ги знае всяко хлапе ?
                      Това което не ни убива ни прави по-силни !

                      :bulgaria:

                      Comment


                        Фурията написа
                        ..... И някой ще каже ли хубава ли е ?
                        Не е!
                        Но и Док е прав! Зависи от критериите. Това е хубавото на книгата, че се възприема по различен начин от читателите. Даже от един, когато я чете и когато я препрочита. Лабиринт скоро няма да препрочета. Аз чета 10-те мита....., не препоръчвам също Сталин на американския професор - мй беше Монтефиоре или нещо такова .

                        Comment


                          чета История на Италия от Пиер Милза - подаръче за Рождения ден
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            Аз се опитах да прочета въпросната книга на Шеленберг, но се отказах след първите 100 страници. Подразни ме стила му навсякъде да се оправдава за своите действия. От неговите обяснения разбрах, че едва ли не насила е направил своята кариера.

                            Comment


                              княз Крылов написа
                              чета История на Италия от Пиер Милза - подаръче за Рождения ден
                              Супер съвпадение , аз я имам от няколко месеца , но е доста дебеличка и сега чак седнах да я чета
                              Това което не ни убива ни прави по-силни !

                              :bulgaria:

                              Comment




                                Книга за средновековните български ръкописи. Започва с общи сведения от типа що е пергамент, как се прави и т.н. и продължава с изследване на характеристиките, периодизацията и основните запазени паметници.

                                Недостатъци - много е кратка. Все пак и на това сме благодарни.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X